Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina CAVALIER KING CHARLES ŠPANJEL

CAVALIER KING CHARLES ŠPANJEL

žIVJO!

Spet jaz in moji problemi!!!

To pasmo si že dolgo ogledujem in vem vse osnovne znacilnosti kar se tice te pasme

problem je samo to kje naj dobim to pasmo?

Baje da so eni vzreditelji v Trbovljah samo kje?!

Pomislila sem tudi na pasje razstave ki bo ena v Ljubljani 14.11.2004

Ali bo kaj vstopnine? Ali lahko pridejo samo tisti ki nastopajo njihovi psicki?

Ce bo le uspelo bom psicka dobila kar na razstavi =)

HELP ME!!! hvala

lp ancy

=))))) lp ancy

ancy, o kavalirčkih in njihovih vrzrediteljih ti sicer ne vem nič povedati, se mi pa zdi, da je zelo pametno, če greš na razstavo. Pride seveda lahko vsak, ki si želi ogledati pse, vstopnina pa je – zadnjikrat je bila kakega jurja in pol, če se ne motim. Zelo malo verjetnosti je, da boš na razstavi sami lahko kupila kužka (čeprav se tudi zgodi), boš pa lahko spoznala vzreditelje in se z njimi naprej dogovarjala.
Lp, Breda

V trbovljah so kaksni vzreditelji te pasme? Kolikor vem imamo le eno predstavnico te pasme, ki je v lasti clanice skupine bbt ali kaj so ze! Mogoce ves kako se pisejo “kao” vzreditelji? lp

nova
Uredništvo priporoča

am……..v trbovljah kakor jaz vem so eni vzreditelji

Ampak ne vem kje

=))))) lp ancy

Mogoce ves kako se pisejo? lp

Predlagam ti, da pokličeš na Kinološko zvezo. TAm ti bodo dali naslove vzrediteljev in ti točno povedali, kdaj je prva razstava.
Potem greš na razstavo in tam osebno navežeš stike z vzreditelji.

Hvala! Navezala sem stike tudi z vreditelji iz Zagreba-pri njih jih prodajajo za 800 Eur. + mikročip,rodovnik,tetovaza,cepljenje 2x itd.=)

Bom sla raje se na kaksno razstavo potem pa bomo videli=)

Hvala sem

lp ana

=))))) lp ancy

a mogoč kdo ve za kake vzreditelje blizu konjic kr si ful želim met tega psa

Lahko zrihtam kontakt od kvalitetne vzrediteljice iz Hrvaške. Mislim da so po 1200 EU.

oj

en vzreditelj je tud v Prekmurju. Tam sem ga jst dobila. piše se pa Hajdinjak. no ne vem če sm prov napisala.

Tisti, ki se zanimate za nakup kvalitetnega Cavalierja poglejte nanašo spletno stran:
http://www.freewebs.com/nellascavaliers/legla.htm

G. Hajdinjak jih na žalost ne vzreja več. Tudi mi smo pri njem kupili našo lepotico Hisi Senatra, ter čudovitega plemenjaka Lira.
LP Zvonka

Lep pozdrav.
Doma imam čudovito Kavaljerko. Kupila sem jo v Trebnjem, kjer imajo vsako leto vsaj 2 legla. Tudi v Krškem in v Ljubljani imajo legla.
Lep pozdrav!

Predvidevam, da nisi kupovala pri vzreditelju in da tvoja psička nima rodovnika, ali pač?

Lep pozdrav.

Prvo kar me je zmotilo je, da vas veliko išče psa v svoji bližini. S tem sicer ni nič narobe venda pa morate vedeti, da vsak rejec ni dober kljub temu da imajo njihovi psi vse potrebne preglede in so rodovniški. Preden kupite psa se pozanimajte o rejcu. To pa ne pomeni, da pogledate dva foruma in je to to.Pozanimajte se na kzsju. Naprimer ker ste ravno omenili psarno iz terebnjega oz sklepam da je šlo za to psarno vam lahko povem, da imajo veliko število psov in več pasem. Pri tolikih psih se je že potrebno vprašati kako jih sploh sfolgajo. Nebom rekla da so slabi rejci vem pa da so nekaj časa nazaj uvažali kavalirčke mislim da z madžarske in jih preprodajali kot svoje.
Kavalirka ima ponavadi okrog 5 mladičko tudi do 8. Kar je več je že skoraj nemogoče.
Dobr rejec se bo pozanimal o pogojih ki jih imate in vam psička nebo oddal kar tako. Slab rejec je oseba, ki skrbi samo zato da bo šel kuža od hiše.
Če si želite psa za vzrejo ali pa rastavljanje vam povem da so dobri tudi zelo dragi. To pomeni 1500eur in več. Vedeti pa morate tudi, da rastaven pes ni nujno dober vzrejni pes.
Če se zanimate za vzrejo ali rastavljanje vam svetujem,da kontaktirate gospo Mojco Longar. Ona ima veiko izkušenj in vem bo tudi pomagala izbrati pravega psa. Če imate namen pri njej kupiti spičko in jo sterilizirati odpade, ker vam je nebo prodala.
Kar se tiče pa kupovanja takih psov v tijuni in načeloma tudi pri nas morate vedeti,da jih je izjemno težko dobiti saj jih ponavadi rejci obdržijo zase oz jih dajo v solastništvo. Tako,da tudi, če je pes iz odlične npr nemške psarne in so starši rastavni ne pomeni, da bo mladiček tudi.
Zakaj je pa najbolj pomembno,da izberete res dobrega rejca in raje za psička plačate malo več je predvsem nagnjenost kavalirčkov do okvare srčnih zaklopk. Tudi rodovniški psi imajo ob napačnem nakupu lahko veliko težav.
Jaz iščem psičko že dobre dve leti in jo bom najverjetneje vzela pri ga.Longar. Doma že imam samčka, ki je bil kupljen v psarni boltvinski in če nebi bila leto in pol nazaj tako naivna ga nikoli nebi kupila tam. Vse kar je bilo potrebno je bilo, da sem prinesla denar. Pes je sicer bil zelo dobro socializiran kar pa je tudi bilo vse. kasneje sem ugotovila, da ima kilo na popku za katero mi rejec ni povedal. mislila sem da je normalno in da to kasneje izgine.
Ko kupujete kavalička bodite pozorni na obnašanje. Psički morajo biti zelo igrivi, ponavadi se med sabo grizejo, skačejo naokoli, renčijo, so zelo firbčni in razigrani. Morajo biti malce okrogli, vendar pa pazite, da niso glistavi. Znak glistavosti je namreč tudi napihnjen trebušček. Suhega mladička nikoli ne kupite.

Tasmanski vrag zakaj misliš, da psička nima rodovnika. Če je bila kupljena v trebnjem je možno , da ga ima.

Pozdravljeni!
A mi lahko poveš -Nana Igi koliko si dal za svojo psičko in tel. številko

Lep pozdrav.
Doma imam čudovito Kavaljerko. Kupila sem jo v Trebnjem, kjer imajo vsako leto vsaj 2 legla. Tudi v Krškem in v Ljubljani imajo legla.
Lep pozdrav!

Jaz sem včeraj dobila psičko cavalier king charles spaniel. stara je 3 mesece. bi mi lahko kdo povedal še malo več o tej pasmi?

lp, maja 😉

No za tole si pa rahlo prepozna. Vse te informacije bi namreč morala zbirati pred nakupom…

lep pozdrav vsem mene pa zanima če cavalirji tudi tečejo na dalše razdalj
kopil bi si drugo pasmo ampa so cavalirji tako prekrasni da jih ne bi zamenjal za nič.

jani

LP, mene pa zanima če imajo lahko cavalirji pesjak na prostem. Živimo na kmetiji pa bi vseen radi meli cavalirja ker so tolk luštkani. prosim odgovorite

Majo3; me res zanima, kakšna je korelacija med dejstvom, da živite na kmetiji in bi vseeno imeli takšnega psa. A če ne živiš v mestu je pa samoumevno, da pes biva zunaj?
Moje OSEBNO mnenje je, da je velika večina pasem (razen redkih izjem, npr. pratipski psi ipd) vsekakor za notranje bivanje….
Tako da ti res odsvetujem kavalirja imeti zunaj…. Srečno!

New Report

Close