Najdi forum

papiga skobčevka

Vidim, da je med pasje- in mačje-ljubci tudi nekaj poznavalcev papig, pa upam, da mi boste odgovorili. Imamo skobčevko, samčka (vsaj mislimo tako) starega cca 3,5 mesecev. Ptiček je pri nas dobra dva tedna in se je že kar lepo privadil. To pomeni, da gre brez težav na prst in tam ostane precej dolgo, če se z njim pogovarjaš, da je z roke, da si je izbral priljubljeno mesto na vrhu omare, ko ga spustimo iz kletke, … Je pa v kletki zelo miren in prav nič živahen, kar naj bi bilo značilno za skobčevke. Več ali manj sedi na mestu na palički, se ne zanima za gugalnico, za ogledalce (no, vsaj ne takrat, ko smo doma, kaj počne, ko je sam, pa ne vem) in je bolj ali manj tiho. Najpogosteje se oglaša, ko je spuščen, torej med letanjem po sobi in pa s svojega kotička na omari, v kletki pa se kar potuhne. Pa tudi ko je spuščen, zna zelo dolgo sedeti čisto tiho in nepremično, da kar pozabiš nanj. Ne vem, ali še ni dosti domač ali ga moti kaj drugega.

Torej, zanima me, ali je takšno vedenje običajno in povezano s privajanjem na novo okolje, ali je ptiček po značaju bolj umirjen, ali je z njim kaj narobe? Sicer je videti zdrav, ampak to je moja laična presoja.

Kakšno mnenje?

Lp, leni

S svojim vprasanjem se lahko obrnes tudi semle:

Ce je samcek se vidi po barvi nad kljunckom – ce je modre barve je samcek, ce je roza je samicka!

Lp, U.

Daj mu še nekaj časa. Čez čas bo on “taglaven”.

nova
Uredništvo priporoča

morda pa je glavni razlog v tem, da je bil v trgovini skupaj s prijatelji, sedaj pa je sam in ne ve kaj bi počel, če se je prej le “pogovarjal” z drugimi.

quiskkk!! no mene pa zanima kako papigo-skobčevko-naučit govort???
hvala že vnaprej!

Čimveč se moraš pogovarjati z njo, kaj pa jaz vem, vem da me je moja klicala po imenu, ampak to zato ker me je zmeraj mama klicala, kar naenkrat pa začne ponavljati.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ne pričnejo vse skobčevke govoriti. Vendar jih večina posnema zvoke ali glasove. Imaš samčka ali samičko? Je že navajena/navajen, da ti pride na roko, na ramo? Čimveč ji prigovarjaj, preproste besede, največ dvozložne, na primer njeno ime.

V družbi so skobčevke bolj vesele in tedaj tudi bolj pokažejo svoj karakter. Tako kot pri ljudeh je tudi pri skobčevkah značilno, da so nekatere bolj razgrajaške in hrupne, druge pa mirne, tihe in skromne.

Ne da se naučiti vsakega papagaja govorit. Prvo, mora biti inteligenten in začutiti mora pozitivno energijo. Moraš dobiti mladega zdravega papagaja, ki se bo lepo vživel v novo okolje ter se vas popolnoma navadil. Na začetku traja lahko mesec do dva, da bo pričel ponavljati prve besede. Ponavljati morate vztrajno in razločno prve besede in usta približajte njegovemu kljunčku. Tudi žvižgajte mu kakšen napev in videli boste, da bo pričel tudi žvižgati.

Ko bo papagaj že govoril , pa lahko kupite še punčko skobčevko. Ko bo videla, da seda papagaj k vam na rame, na roke, bo tudi sama počela isto. Hitro bo prevzela navade papagaja. Potem bo vse lažje.

Sicer pa jaz opazujem moje papagajčke, samička vsak dan gleda skozi okno. Zunaj žvrgolijo vrabčki in sliši se čivkanje mladičkov pod streho. Ne vem, ali si želi samička na svobodo, kakršno imajo zunanje ptice ali si želi mladičkov. Nekajkrat jih je imela, zdaj pa mislim, da je že prestara zanje.

Najmanj, kar lahko naredite za ptice v ujetništvu je, da ste prijazni z njimi, da jim redno menjate vodo, da jih spustite vsaj toliko, da prosto letajo po stanovanju. Da Vinci je včasih kupoval ptice, da jih je lahko osvobodil.
Če bi skobčevke spustili na svobodo, bi bila le-ta kratkotrajna. Na prostem ne bi preživeli.

Pa veliko sreče !

mene pa zanima zakaj skobcevka ne gre vn iz kletke?pustimo odprto dolgo casa a ne gre ven.

mene pa zanima če sta lahko ena nimfa in ena skobčevka v isti kletki

Ne, skobčevke in nimfe ne morejo biti v isti kletki.

Oii!
Jaz sem dobila papigo skobčevko(samčka.starega 2 meseca), pa ne vem kako bi jo naučila govorit. Kako naj sploh začnem prve korake z njo??? Napišite mi prosim kaj ali pa vsak kakšno spletno stran, kjer bi to lahko prebrala.
Hvala

Najprej ga moraš naučiti svoje bližine in to, da ga lahko izpustiš iz kletke in se ti vsede na ramo ali prst. Nekaj osnov dobiš v knjigi o skobčevkah, gotovo jo imajo v knjižnici.

evch96,

sprašuješ, zakaj ne gre skobčevka iz kletke. To je zato, ker se tebe še ni navadila, sama pa nima volje, da bi letala . Pojdi pogledat v zoo trgovino, kjer je cel kup skobčevk na kupu. Kaj vse počnejo, lubčkajo se, lovijo se, prepirajo se, čebljajo, jedo, čistijo se…… Tam so vesele in zabavne. Tvoji je očitno zelo dogčas in še navajena te ni.

Jaz sem si najprej mislila kupiti conuro, zdaj pa resno razmišljam o skobčevki, saj še nimam izkušenj s papigami in bi bilo verjetno bolje kupiti nekoliko “manj zahtevno” papigo, tako da me zanima če kdo ve za kakšnega rejca skobčevk (rada bi kupila ročno hranjenega papagajčka mladička :). Lepo prosim da mi kdo odgovori 😀
LP

V skoraj vseh večjih krajih obstajajo društva za rejo in vzgojo ptic. Malo pobrskaj po internetu. Osebno mislim, da boš ročno hranjeno skobčevko težje dobila, presdvsem zaradi dela, ki ga tako hranjenje predstavlja.

jaz imam skobčevko.
ime mu je miky.
je zelo udomačem in scrtljan.
imam ga v kletki.
a ga vsak dan spustim iz nje in pride na ramo,prst,glavo…
ko je lačen gre jest v kletko in potem spet pride ven.
zanima me kako bi papagaja naučil da bi ga spustil ven na prosto in bi prišel potem nazaj?

hvala za odgovor.

jaz imam skobčevko.
ime mu je miky.
je zelo udomačem in scrtljan.
imam ga v kletki.
a ga vsak dan spustim iz nje in pride na ramo,prst,glavo…
ko je lačen gre jest v kletko in potem spet pride ven.
zanima me kako bi papagaja naučil da bi ga spustil ven na prosto in bi prišel potem nazaj?

hvala za odgovor.

rad imam papige,

to pa ni tako preprosto. Zanimivo, zunanje ptice imajo odlično orientacijo, siničke se vračajo iz toplih krajev k istim hišam, gospodarskim poslopjem … Skobčevka pa, ko bo odletela, ne bo znala več priti nazaj. Najbrž je tako vznemirjena, ko začuti (pra)svobodo in kot prvo, bo odletela ali na streho kakšne visoke zgradbe, hiše, bloka, ali na prvo drevo. Nato pa dalje. …

živjo.v trgovini z malimi zivalmi sem kupila skobčevko-samčka.sedaj bi mu rada kupila se samičko,vendar me je strah,da bi se razmnoževala..kaj naj naredim..

New Report

Close