Najdi forum

Živjo. Doma imamo malo razvajeno leto staro albino podgano, katere starša sta bila rešena iz Krke (zdravila). Našo smotko sem malo preveč razvadila, ker na začetku nisem vedela popolnoma nič o podganah, vzela sem jo pa zato, da ne bi šla v živalski vrt kot hrana za kače. No nekako sem jo navadla da je nehala gristi mamine rože, da priteče ko jo pokličem, s posteljnino tudi nimamo več problemov, skušamo jo odvaditi celo grizenja kablov. Ponoči spi v terariju (zaradi varnosti kablov :)) 2-3krat tedensko pa greva v park, kjer lahko mirno teka po travici in grizlja rožice. No zanima me če ma kdo kakršnekoli izkušnje s temi živalcami, oz če jo kdo še ima. Nekako se z mojim hrčkom nista razumela, zelo rada bi pa videla da bi spoznala kašno svojo sovrstnico/sovrstnika da nebi bila tako izolirana od svoje vrste.
Lp, katarina

Jaz sicer nimam podgane, sem pa slišala, da se zelo udomačijo in , da jih imajo nekateri kot pse. Zanimivo!

Ja, jaz poznam dve gospodični. Eno ima moja soseda, je prav tako razvajena kot tvoja (poleg vsega zna dajati še lupčka), drugo pa ima punca iz Trnovega. Ta iz Trnovega je imela obe, pa se nekako nista razumeli, pa jo je vzela moja zdajšna soseda.

Če te še kaj zanima, jo bom vprašala, če ti lahko posredujem njeno številko (od tiste iz Trnovega pa nimam številke, le na sprehodih smo jo včasih srečali).

Ja, super pametne živalce.

Lp, Urša

Lp, U.
nova
Uredništvo priporoča

No dei jo pr8 vprašej če bi bla za to, da se srečata, ker se mi zdi nekako nefer da bi jo prikrajšala za to, da spozna kašno štorklo :).
čau

Iz kje pa si?

Lp, Urša

Lp, U.

Z Vrhnike, sam itak hodim u Lj u šolo.

Moja soseda Spela se strinja, da ti dam njeno stevilko, vendar me poklici na 051-222-466, ker njene št. ne bom objavljala na forumu, ti p tudi nimas maila napisanega v profilu!

Lp, Ursa

Lp, U.

No, tale se ni nic javila, ceprav sem ji dala stevilko od Spele – na privat na sosednjem forumu!

Bom se malo vec o podganah napisala (mogoce sem ze kaj zgoraj napisala, ampak sem samo kopirala se sem), pa na koncu se tezavico!

PODGANA – kot hisni ljubljencek
Naj najprej povem, da je ena od krasnih domacih zivalic tudi podgana! Najprej, ko sem o tem samo slisala, sem bila sokirana in me je kar stresno – podgano doma?!

Ja, res je superca! Jaz je sicer nimam, jo pa ima moja soseda in pa moja znanka!

So zelo pametne, se odzivajo na ime, … Ta sosedina ti podari lupcka, ce tako zelis!

So zelo ciste zivali – pol budnega casa posvetijo ciscenju! So tudi zelo igrive!

Soseda jo ima tudi spusceno po stanovanju (pes misli, da je mladicek!!!) – nikoli ne lula in kaka drugje, kot v svoji kletki!

No, sedaj pa problem!

Podganici od sosede se je na desni strani (med smrckom in sprednjo desno tacko) pojavila velika (kot kak lesnik) trda bula – kot bi bila kost!
Je ne boli, normalno je in se igra – kot da ni nic!
Mozno je, da je med kolovratenjem po ogromni (sicer nizki) kletki, medtem, ko je s tacami visela navzdol padla na glavo!
Stara je priblizno 1 leto in ni prevec velika – kot hrcek!

Smo klicali v BUBO – veterinar je rekel, da cesa takega se ni slisal, zato ker gre za bulo ob strani! Ce se bo vecala, jo mora pripeljati tja – ampak ob vecanju naj bi slo za gnoj, bulica je pa cvrta, trda!

Ali ima se kdo podobno izkusnjo ali pa vsaj kak dober nasvet, predlog!

Hvala, lp, Ursa

Lp, U.

Pozdravljeni!
Kot prvo naj povem, da sem tudi sama imela podgano, ki pa je bila zelo zelo bolana. Kljub temu, da smo jo peljali k veterinarju ji niso znali pomagat. Zato reči sosedi, naj to stori čimprej, ker je lahko prepozno. Tudi naš Miško je kljub temu, da je bil bolan, bil igriv dokler se ni utrudi. potem je težko dihal in moral je počivat, dokler ni zaspal za vedno. Vsi ga zelo pogrešamo in še sedaj imam njegovo kletko v sobi tak kot je bila, ko je Miško bil še živ. Te izgube se ne da preboleti, ker so to res posebne živalce. Upam, da je s to podganco vse ok, ampak vseeno naj obišče veterinarja.

Lp, Barbara

RAT, post je bil oddan 4,5 leta nazaj…

Glede bule, pred leti sem imela ruskega hrčka, Bulo je imel na trebuhu. Peljali smo ga h veterinarju in se mu ni sanjalo, dal mu je zdravilo za glodalce …. Ko je hrček to zdravillo probal je po enem dnevu umrl:( Sestra, ki študia vetrino je rekla da bi biu lahko rak. Po domače povedano veterinarju o glodalcih nimajo pojma (saj jaz imam takšne izkušnje)
Pred tem hrčkom sem imela še enega, ki je umrl, zaradi neke razjede ob nogicah, tudi o tem se veterinarju ni sajnalo, dal mu je zdravilo, proti odpadanju dlake, to zdravilo mu ni pomagalo. Enkrat ga jre probal. Ko smo pršli domov je umrl:( verjetno ga je izmučila tudi vožnja.

Zdravo!

Podgano sem dobila pred dvemi dnevi,in me zanima kako naj jo udomačim? Mislim,kaj naj naredim da se bo odzivala na njeno ime,in da bi jo imela v naročju?

Zdaj je še malo prestrašena,in se mal bojim jo primit v roke,saj malo malo gricka.

Tukaj, na tej povezavi imaš nekaj informacije o “rokovanju” s podganami: ali pa tu:

Na teh straneh pa lahko najdeš osnovne informacije o podganah (od tega, kako jih naučiti, da so sobno čiste, s čim jih hraniti, kje jih nastaniti, kakšne igračke jim dati, kako jih negovati, kako je z boleznimi itd.):

Hvala ti,ful…jaz nisem nekjer nič našla,sam ta link pa mi pove vse tisto kar sem hotela zvedeti 🙂

živjo….pred kratkim sem dobila podgano….oliverja…..večino časa preživi z mano….in na ime se že odziva….vendar me je strah da mi uide, kadar ga položim na tla….zato večino časa pleza po meni….kako naj ga navadim, da pride k meni kadar ga pokličem……zanima me tudi če imajo podgane rade vodo….vedno kadar mu dam svežo vodo skoči naravnost v posodico.
uživite klavdija

jaz imam podgano en dan in me zanima kako jo naj odvadim gristi in kako jo naj navadim na sebe?

katja, preberi si navedene povezave, kjer so tako informacije o tem, kako rokovati s podgano, jo privajati nase itd., kot tudi kup ostalih, ki bi ti znale priti prav:

Zdravo! Učeraj sem kupila podgano v Tukanu centru, ki je star eno leto. Sedaj je še zelo prestrašen. Skrbi me da se me nebo navadil saj se neposti dati vn iz kletke. Kako naj ga dam vn iz kletke da bi se pri meni crklav?? Tudi rad ugrizne če ga hočem dvigniti, a božati se pusti. Ko dam v kletko roko se počasi približa ter voha, nato se ubrne in gre :(. Prosim da mi date kakšen dober nasvet.

hvala

Dober nasvet bi dobila, če bi se o živali pozanimala pred nakupom. Glasil bi se, da živali ne kupuj v trgovini. Sploh pa boš 1 leto staro podgano zelo težko navadila na cartanje ali kaj podobnega.

Če si misnla/u da nej podgane ne kopujem v trgovini zaradi tega ker nejbi imeli bolane živali si se hudoooooo zmot/la, saj znam preceniti če je žival zdrava saj imam narejeno vetirinarsko. Tudi glede tega si se zmotla/u da 1 leto stare podgane nebom morala navaditi na razne stvari, saj je danes veliko bolje. Zelo hitro se je naučil uporabljati wc, se poti božati brez da bi bil v pripravlenosti napada, itd…

New Report

Close