Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zajček in njegove ”finte” :)

Zajček in njegove ”finte” :)

Hojla!

Po nekaj časa se spet oglašam.
Moja kunčica je sedaj stara 5 mesecev iz iz tiste kepice je zrasla v eno prav fejst ”bombico” 🙂
Je zdrava in igriva sploh pa radovedna. Vse pretakne in prevoha, da jo je veselje gledat. No ampak nekja pa je, ker me zelo preseneča. Ne mara ne svežega korenja, ne jabolčka, rozine,… nič drugega noče jesti kot samo seno in pa mešanico za pritlikave kunčke. Je to sploh normalno? Kupila sem ji tudi solni kamenček pa ga sploh ne povoha.
Na veliko grize karton pa liste skratka vse kar ji pride pod zobke, celo omare se je lotila, da pa kablov sploh ne omenjam, ker so bili prvi na tapeti (zdej pa ni več variante da pride do njih :))
Obožuje tepih, ki ga imam v sobi saj se tam tako odrine in poskoči enkrat pa še enkrat,…
Ni pa dolgo od tega, kar je pogruntala da lahko skoči na mojo posteljo. Od začetka je bilo vse lepo in prav, je norela gor pa skakala,…, zdaj pa kar zlepega naredi sem in tja kakšen bobek. In to vsakokrat ko skoči na posteljo. Prej pa tega ni počela. Sej drugače tudi ko je vzunaj nič ne pokaka ali polula, vse lepo naredi v kletki. Ampak postelja je pa druga stvar. Kako naj jo tega odvadim???
Pa tudi malo predrzna je postala, saj me je že kar nekajkrat ”lopnila in opraskala” s tačkami in čudno zabrundala zraven. Ne vem kaj ji je kar naenkrat. Prosim svetujete mi kaj naj naredim.

Aja pa sploh se ne mara pestovat oz. crkljat, pusti mi samo da jo božam po glavici. Mi je pa v veliko veselje.

Lep dan vsem. Neli

Kako kunčico odvadit kakat in lulat po postelji ti ne znam svetovat. Rada bi ti povedala samo to, da je naš prejšni zajec delal isto. (Vem, da so kunci ampak jaz jim rečem kar zajci) Lulal, kakal, skakal je kjer je hotel in iz tiste luškane kepice se je razvil v nič kaj prijetno kepo. Začelo se je s tem da se je pustil božat samo po glavi, potem tudi to ni več pustil. In še vedno ni odnehal, tako da mu tudi kletke nismo mogli več počistit brez unih tahudih rokavic, ki jih fizični delavci uporabljajo za delo. Spustit ga bog ne daj, ker ga nismo ujel. Pa smo ga hoteli stran dat pa se nikakor nismo mogli odločit za to, ker je bil tako luškan. No, končalo se je tako, da sem jaz pristala na urgenci, ker mi je z zobmi skoraj utrgal mišico na levi dlani (tista med palcem in zapestjem), on pa kot pasje hrana.
Nočem nobenga strašit, ampak samo povedat da tudi zajčki znajo biti napadalni.

Neli upam da tvoja zajčica ne bo šla po “Mundijevi” poti in da jo boš čimprej odvadila te slabe navade. Pa čim več veselja z njo.
Lp; Teja

“No, končalo se je tako………….on pa kot pasje hrana.”

????? Kot pasja hrana????

Lp, Saška.

nova
Uredništvo priporoča

???????????Kot pasja hrana???????????!!!!!!!!!!!!!

groza………..

Kaj je grozno???
To , da ga je fantov oče zaklal in ga ponudil psu v obliki dišeče zajčje obare?? Ali to, da imam jaz poškodovano oživčevje levega palca čisto samo zato, ker sem bila neprevida ob čiščenju njegove kletke??
Lp

Da ponudiš domačega ljubljenca kot obrok drugemu ljubljenčku…. to je grozno ja, da pa imaš okvaro oživčevja je pa pač posledica, kot si sama že pravilno ugotovila,tvoje nepazljivosti, da bi te namerno poškodoval pa dvomim, je le (bil) samo žival. Pa očitno tega še vedno nisi prebolela.

Bi tudi ti z veseljem pojedla dišečo zajčjo obaro, a ne?

Pa bodi vesel :(((((((((((((((((((((((((((((

No, jaz imam kar dolge izkušje s temi sobnimi kunci. Sedaj imam doma tretjega. Prva dva nista bila sobno čista in sta hodila na wc kamor jima je pasalo (čeprav sta imela mačje stranišče). Tudi na posteljo. Problem sem rešila s tem, da sem za rob postelje zatlačila 40 cm visok karton, da zeko ni mogel skakat na posteljo. Pri drugem zekotu sem pa v sobi čisto obrnila pohištvo (tudi posteljo) in od takrat ni več skakal gor. Poskusi, mogoče bo delovalo! aja, ta zeko, ki ga imam pa sedaj pa je navajen na sobno čistočo, na wc hodi v kletko, tako da je lahko stalno spuščen.

Glede božanja: prva dva kunca sta se pustila nosit in prevažati v avtomobilu, sedanji se pa ne pusti nosit (je bil 3 tedne pri majhnih otrocih…), boža in crklja se pa se zelooo rad. On pride do mene, se uleže zraven mene in si misli: No, zdaj me naj pa boža! In tako ga lahko božam tudi po pol ure in več.

Grizel ti bo veliko (PAZI ELEKTRIKO!!!!!): meni grize karton, papir, kable sem vse dvignila in zavarovala. Moti me edino to, da mi grize posteljnino. Ampak vedno manj. Moram pa biti zelo pozorna, da ne doseže obleke, ker jo tudi razgrize.

Nisem pa nikoli imela napadalnega zajca. Nikoli. Prva dva sta bila kupljena v trgovini (pa nikoli več!!), trenutni pa je od kmeta, ki jih goji za zakol. In jih ima navajene na človeško bližino, tako da se je zajec prvi dan pri meni manj bal mene in mojih staršev kot prejšnji zajec po 6 letih skupnega bivanja!!

Sem pa se nekoč pogovarjala z lastnikom zajca pri vet. in je rekel, da je njegov zelo agresiven, da grize, praska. Jaz takega na srečo še nikoli nisem imela.

Pa veliko sreče s svojimi dolgouhci.

Sliko mojega si lahko ogledaš:

LP Jana

Naša zajčica je sobno čista, ves čas spuščena in ničesar ne zgrize.Res, še sama ne morem verjeti. Je precej plaha, božati se pusti ampak ne pride sama k meni. Tako da jo je potrebno ujeti, dati v naročje in začeti z božanjem. Potem se pa prepusti užitkom.
Moram pa reči, da tudi piha, če se ji približaš z roko v kletki ali pa če jo hočeš prijeti v roke. Prime z zobki, vendar ne stisne. Se pravi, da se samo narašča:).

Tudi jaz imam zajčka, oziroma kar dva sem dobila enega za darilo prejšni teden. In moje izkušnjeso pozitivne. Zajčico iamm že peto leto, je čista hodi na mačji WC, spi pa kar na kuhinjskem stolu. To da zajčki radi grizejo razne stvari moraš vzeti v zakup. Pri nas imamo zaradi tega nove zavese, ki so krajše, tepihov nimamo več, posteljnino pa čuvamo kot zlato. Vse to pa se mi povrne s to ljubko živalico, ki nam je v samo veselje. Drugi zajček je pri nas komaj dobrih 10 dni, tudi on je čist, je še malo boječ vendar zelo korajžen, moram ga pa pohvalit, saj razen kartona ne grize nič. Oba sta spuščena po hiši, razen ko nas ni doma imata na razpolago le kuhinjo in balkon. Torej, z moje strani o pritlikavih kuncih same pozitivne stvari

Naš zeko je precej čist, kablov ne grize in tudi druge škode ne dela tako, da je spuščen ves dan. V naročju ni rad, zelo rad pa se boža, če leži zraven mene. Je zelo radoveden in preišče vsako vrečko, ki jo prinesemo domov in nas cele prevoha. Na preprogi uprizarja poskoke in tek v obliki osmice, skratka zelo je zabaven. Glede hrane pa je zelo izbirčen – je samo ene vrste briketov, jabolčne ogrizke in travniške rastline ter seno. Pozimi, ko ni bilo trave je jedel radič. Korenja ne mara, prav tako ne solate iz trgovine (že ve zakaj ne).

moj zeko je zelo zelo poreden !!!!!!
grize in praska!!!!!

No, jaz imam podobne izkušnje… :)) Skoki na posteljo, kavč, (no, ne več, ker rad lula… 🙂 ) bobki po stanovanju, dirjanje po stanovanju, razni poskoki in “salte”… skratka – samo veselje je ta naš zajček. Meni osebno so to tko luštne živalce, je pa res da znajo nekateri bit mal agresivni. Moj bo ugriznil le če mu vzameš ali pa brkljaš po posodici za hrano… :))))
Aja, se vaš tudi odzove na ime kot kak kuža? (in se zapleta med vaše noge medtem ko hodite) :))

lp

moj zajcek pa je tudi tak veselko, zelo rad ima ljudi , se rad boza in crklja, ampak v narocju pa niti pod razno noce bit. Rad je vso zelenjavo in sadje – tudi suho, najrajsi pa ima banane. kaka in lula tudi kdaj pa kdaj izven kletke. Zajcek je star 2 leti in bi ga oddali, ker imamo dojencka, ki pa je zgleda alergicen nanga, tako da ga imamo zaprtega na balkonu, se mi revez tako smili :((( ! Ce bi si ga kdo zelo zelel in lepo skrbel za njega, naj mi sporoci, posljem lahko tudi slikice, smo pa iz Lj.

gudrun, katerega spola pa je? bom vprašala mal okoli te zajčko-ljubitelje če bi kdo mel še kakšnega navihančka.

lp

Zajcek je fantek ime pa mu je Trasty :))
Hvala za pomoc.
Lp

gudrun, nažalost mi ni uspelo najti nikogar, eni prijateljici je pred kratkim poginil zeko pa ni pripravljena, druga pa hoče mladička ker ima doma nemškega ovčarja in 2mucki pa se mora zekič navadt na ZOO že od majhnega… tudi sama imam zekiča, samčka, veterana, tako da še en samček ne pride v poštev ker se ne bi razumela…
poskusi na http://www.mojpes.com/forumbb/index.php , na forumu pod “vse o malih sesalcih in pticah”, mislim, da je tam en oglas, da si nekdo želi zajčka. srečno pa sporoči novičke!

lp

Mangob, najlepsa hvala za tvoj trud in dobro voljo !!!
V petek pride po Trastija od mozeve sestre sosolka, ki je njena tudi dobra prijateljica. Sicer jo bom se sama precenila, predno ga dam naprej. Upam, da bo ok. Se javim v petek.
Lp

zajc postane agresiven zato ker je samička..in se goni. takrat brani svoj teritorij in je agresivna. zajci so bolj mirni kot zajkle vsekakor! vem iz izkušenj. pa tapravo sorte kupte da se radi božajo!

tema iz leta 2004, dvomim, da kdo od takrat še bere.

To ali se kunec rad boža ali ne ni odvisno od pasme ampak od tega, če je bil kot mladič primerno socializiran in navajen na človeško “hendlanje”, na roke, božanje ali ne. Osebno poznam kunce pasem, ki so sicer namenjene za zakol, ki živijo po domovih in ti skočijo na kavču v naročje, da jih čohaš in poznam tudi nekaj kuncev pritlikavih pasem, ki so bili v mladosti neprimerno socializirani in ne marajo, da se jih sploh dotika. Gre tako za nesterilizirane/nekastrirane živali, kot tudi takšne kjer so ti posegi opravljeni, tako da tudi trditev o gonitvi ne drži 100%.

In gre pa pravzaprav za kunce in ne zajce. Zajci so pri nas izključno divji, prepovedano jih je zadrževati v ujetništvu pa tudi izgledajo kar precej drugače.

Tudi mi imamo zajčke in so zelo pridni,
ne grizejo, radi se cartajo, ne kakajo in lulajo na mehkem in so zelo lepi. So dolgodlaki in hišni.
Mi smo pred devetimi meseci kupili dva(da bosta imela družbo) in na žalost sta bila na koncu različnega spola, zato so prišli mladički.
Bilo jih je šest a zdaj je še eden in mu ne najdemo doma.
V bistvu nam primanjkuje časa za za dva velika in samica ne mara naše psičke in zato bi bila zelo vesela če bi se morda našel kdo ki bi jih imel.

New Report

Close