Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina AUSSIE – Avstralski ovčar

AUSSIE – Avstralski ovčar

Še vedno iščeta dom dva samčka, bluemerle in black-tri barve, oba naravno brez repa (NBT).

Njune fotografije in od ostalih bratcev ter sestric narejne pri 6 tednih, pa najdete na http://www2.arnes.si/~mzupan5/

Sprašujem samo iz firbca (ne kupujem psa) – a je res, da imajo avstralski ovčarji nenormalno visoko ceno?
Jaz tega ne razumem – srednje veliki psi, brez posebnih zdravstvenih težav, psice kotijo brez problemov, številka legla… kje je finta?

Bom obvestila še kje, upam, da se bo najdel kdo, ki bo želel sprejeti psička, če ne oba vsaj enega!
Obvesti še kje, sirtaki, se bo že našel kdo!

lp, Maša
nova
Uredništvo priporoča

Jaz sicer ne vem, kakšna je cena avstralca, me pa zabava primerjava cena : velikost. Nisem namreč vedela, da pse kupujemo na kile ali centimetre :-)))

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

In, ker so skoteni 31.12. jih lahko oglašujem še kot idealno darilo za Dedka Mraza, Valentinovo in Dan žena, ter dam še količinski popust aneda?

Firbec nevem kaj je zate nenormalna cena, vendar je cena aussija v Evropi in posvetu nekje med 700-1000 EUR.

LP

sirtaki :-))))) psa zmeriš in zvagaš in potem določiš ceno :-))))

Ne, resno – moje mnenje – cena je odvisna predvsem od tega, kakšni so starši in predniki in kako je za mladiče poskrbljeno (nega, prehrana, vzgoja – ja, tudi ta je ali pa je ni že v leglu).

Sirtaki, upam, da boš za oba malčka našla novo družinico v Sloveniji in jima ne bo treba čez mejo 🙂 Držimo pesti!

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

“psa zmeriš in zvagaš in potem določiš ceno :-))))”

Hehe Yo, potem bi bili pa mladički moje Bine zelo zelo veliko vredni. Zanimivo, kako nekateri merijo vrednost psa.

Lp jana

Bina, potem se meni ne splaca imeti mladicev z naso miniaturko! :)))

Tanja, očitno se res miniatrunih mladičev ne spača več vzgajat. samo še doge in novofundlance :))))

Joj, ena bolj pametna od druge!! Pravi fenomeni ste, res… ni čudno, da ljudje jamrajo, ko ste včasih tako tečne s svojimi sporočili. Mogoče bi bilo dobro, če bi vsako vprašanje večkrat prebrale????
Še enkrat preberiti moj zgornji post in se vprašajte, zakaj sem napisal pes srednje velikosti. Saj ste vendar strašne poznavalke, menda veste, kakšne so razlike med pasmami (vezane na velikost).

In hvala tebi Sirtaki za tvoj “prijazen” odgovor.

Jaz sem spraševal na splošno o ceni pasme, ker vsi vemo, da so nekatere pasme dražje od drugih – iz različnih vzrokov. In ker sem že večkrat zasledil, da so avstralski ovčarji zelo dragi, pa nisem nikoli slišal zakaj in koliko je to.

Meni je čisto jasno, da ima mladič toy pasme zelo visoko ceno, ker imajo pritlikave psičke le enega ali dva mladiča, pa še s carskim rezom je treba včasih pomagati. In to stane – paritev, carski rez, en mladič… In še enkrat napišem: avstralski ovčarji so psi srednje velikosti, relativno zdravi, brez posebnih ekstremov; psice normalno kotijo in imajo dovolj številčna legla, zato me zanima, zakaj so mladiči dražji od drugih podobnih pasem.

Ampak drage gospodične – pravzaprav ni treba razlagati…
Raje stopite iz svojih okvirjev, pa drugič poglejte celoto, ne samo posamezne delčke (besede)!

Sirtaki, upam, da boš našla dobre nove lastnike. Pa privošči si kakšnen fin dopust z denarjem, ki ga boš zaslužila s prodajo mladičev.

Firbec, moje sporocilo (in mislim, da tudi ostala) so bila napisana v hecu, zato se opravicujem, ce sem te prizadela. :))) lp

Firbec, saj cena ni tako odvisna od št. mladičev, ki jih skoti samica in od težavnosti kotitve. Zakaj so pa potem bernardinci tako dragi, pa se jih lahko skoti tudi po 11 naenkrat? Pa zakaj so švicarji še tako dragi v Sloveniji, čeprav jih je že krepko preko 100? Pa imajo še vedno ceno 1000 eur. To ja pač trg, ki ga oblikujeta povpraševanje in ponudba.

Sicer pa jaz cene za avstralca nisem še nikjer zasledila, ker kolikor sem seznanjena, je to prvo leglo v Sloveniji, kar pomeni, da so zelo redki.

Torej kot je bilo omenjeno je to prvo leglo aussijev v Sloveniji, v državi jih je brez mojih mladičev le 9.
V celi Evropi se ocenjuje, da jih je bilo v zadnjih 20 letih skotenih ali uvoženih cca 5.000, od tega jih še ni vzhodno od Slovenije, razen na Madžarskem in Poljski.
Vzreditelji in lastniki te pasme na srečo več ali manj še vedno držimo skupaj, tako da je kar dober pregled nad pasmo, njenim zdravjem in značajem ter seveda ljudmi.

Firbec, zanimivo je, da pojma nimaš kakšna je moja cena pa mi že kar vnaprej planiraš dopust. Bom pustila da mi narediš še intinerary ok? Se očitno spoznaš na to.

Sicer pa oba samčka, ki sta še na voljo upam, da ostaneta v Sloveniji, saj sta oba zelo lepa in imata tudi super značaj. Zato, če želite psa, ki vam bo partner in ne podrejeni, ki ga lahko vzamete praktično povsod, ki živi v simbiozi z vsemi ostalimi živalmi, ki ima odlične sposobnosti za delo – potem definitivno razmislite o avstralskem ovčarju.

In pa v naslednji številki revije Moj pes sledi podrobna predstavitev pasme z osrednjim posterjem…

JAz bi z veseljem enega kupila a na žalost imamo doma pet mesečno samojedko in sedaj nam že ta dela skrbi seveda so to prijetne skrbi in jo imamo vsi zelo radi, ona bi zelo uživala v še kakšni pasji družbi, a če bi bili tej psički čez pol leta, bi se z veselkjem za enega odločila.

Resnično upam, da bodo našli skrbne lastnike, ki jih bodo imeli radi. Srečno

Na splošno so aussiji odlični “drugi” psi, trenutno gre vse pet ze oddanih k lastnikom, ki ze imajo enega psa (stare od 9 mesecev do 12 let).

Sicer pa tudi jaz raje vidim, da gredo v “izkušene” roke, saj se aussie v napačnih rokah lahko spreobrne v najhujšo nočno moro (tj če se ne spoštuje zahtev pasme).

A tako ti je vseeno kam grejo mladiči?
Absolutno ne podpiram, da se kopuje pse za darilo. Kje je tu logika?
Nekdo bo psa kupil za darilo, vsi bodo navdušeni, čez 3 mesece pa več ne bo interesanten – sploh pa se pogovarjamo o avstralskem ovčarju- psu z veliko energije in močnim karakterjem ter z željo po druženjo. Ne moreš prodat kr za darilo.

Vem, da je tema že stara.

Spet nekdo ni razumel napisanega. Sarkazem namreč…

hahahah sem čisto po naključju odkrila spet ta forum in tole temo
Pismu nisem vedela, da sem po hm 8 letih še vedno aktualna…ja so bili to dobri in zanimivi časi v prejšnjem desetletju ni kaj. Mladiči iz tega legla pa vsaj eni pišejo zanimive zgodbe…recimo en je pravi globetrotter, z družino živel vse od ZDA do Portugalske, Poljske in Češke…ena punca je maskota konjskega ranča itd…en je prišel pri enem letu spet nazaj k meni (grozna zgodba, ki me je prepričala, da je konec moje vzrediteljske poti zaradi psihopatskih Slovencev, ga je ena od menda uradno priznanih “strokovnjakinj za nevarne pse” hotela dati kar uspavati, zdaj pa živi še z dvema psoma, dvema mačkoma in 3,5 letno punčko v krasnem sožitju), en je menjal 2 lastnika preden je našel idealno lastnico, ena je v tujini postala pet therapy pes, dva pa živita mirno življenje s svojimi lastniki…

Danes je v SLO precej več aussiejev, ene 150?…80% jih prihaja iz iste psarne…in še vedno sem prepričana, da SLO ni pripravljena za prave aussieje, ji pa ležijo tisti, ki so že prilagojeni po značaju in videzu sodobni mestni družbi, ki rabi pse brez nagonov…škoda

Vem,da pišem že staro temo ampak res bi rada vprašala, če kdo ve,Kje bi se dalo kupiti avstralskega ovčarja. Ta pasma mi je res všeč, občudujem jo že več let. Psi te pasme so čudoviti in mislim, da bi pri naši družini(ukvarjamo se z športom)bil prav srečen. Imam željo, da bi imela pda, ki bi lahko treniral agility. če ga ne bo na voljo, bom pa z velikim veseljem vzela tudi kakšnega border collija v svoje varstvo. če ima gdo veze se priporočam.

Hojla!
Jaz pa iščem po Sloveniji in Avstriji avstralca delovne linije. Delovni so sicer malo bolj redki od razstavnih, ampak vem za 2 legli ki sta že bili v sloveniji.
Če kdo planira kakšno delovno leglo, ali pozna koga, ki ga planira bi bila zelo vesela odgovora!

New Report

Close