Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina poljubljanje činčile

poljubljanje činčile

Moja otroka (16 in 18 let) imata činčilo (tistega malega glodalca, podobnega malemu zajčku, z zelo lepim in mehkim kožuščkom). Ne moti me to, da imam pogrizene vse vogale in omare v stanovanju ter občasno “precvikane” električne kable sesalca in računalnika, ker jo vsak dan spustita za 3-4 ure iz kletke, pač pa me moti to, da ima moja 18-letna hči činčilo tako rada, da jo dnevno pestuje v naročju in poljublja. Največkrat sicer po kožuščku, pa tudi na činčilina usta. Dovoli tudi, da ji činčila ovohava obraz, predel okoli ust in nosu, grizlja uhlje. Za znoret! Mene to zelo moti!
Otroka pravita, da po nepotrebnem paničarim, vendar me vseeno zanima, ali je tako “lubčkanje” kaj nevarno za hčer. Činčila je sicer zdrava in edina žival, ki jo imamo.

Prosim za vaša mnenja glede varnosti oz. nevarnosti takšnih obraznih stikov z živaljo.

Mislim, da imata tvoja otroka čisto prav. Zakaj panika? mene zajček liže po obrazu, pa ni nič narobe. Tudi pes me lahko liže po obrazu in ni bilo do sedaj še nikoli nič narobe, pa ga imamo že pet let.

Če tvoji hčeri paše, da jo poljublja po obrazu, potem ji to pustite. Tudi moja mami ne mara, da jo pes liže po obrazu in ko vidi, da pes mene liže, reče samo FUJ, ampak nič drugega.

Brez panike, bi jaz rekla!!

Lp jana

Zal si ne predstavljam kako zgleda scrkljana cincila, ki uziva ob neznostih tvojih otrok. Moj bi se namrec obesil z zobmi za nos, ce bi mu ga dala preblizu. In si vcasih prav zelim, da bi pustil malo pocrkljati, ne pa da raziskuje naokrog, skace po omari in podobno. Naceloma nimam nic proti ce me moji psi polizejo po obrazu, vendar le moji. V tem ne vidim nic slabega in do danes ne jaz ne kdorkoli v moji druzini od takega ukradenega poljuba ni se nic staknil. Podobno kot opisujes ti, se je vcasih obnasala moja mami. Zdaj pa bi psica od uzaljenosti verjetno umrla, ce ob prihodu domov ne bi izsilila se kaksen poljub na uho! 🙂 Ne skrbi in lp

nova
Uredništvo priporoča

To je vendar tako lepo,da imata otroka rada cincilo.Jaz imam doma veliko zivali in vse imam tako rada in vsako poljubljam po nosku…vem da so zdrave in da ne bo nic narobe. Res,ne skrbi in pusti otrokoma da izrazata ljubezen do zivali tako kot cutita.

Mi imamo doma psičko,zajčka,činčilo,kačo in paličnjake. Vse živali, razen paličnjakov so prelizane od smrčka do repa. In tudi mi smo prelizani. Pa ni nič narobe ne z nami in ne z živalicami:)).

rdečelasa, brez skrbi – kot si rekla, činčila je zdrava, otroka tudi. In to je najvažnejše in edino pomembno. Malo stran poglej, pa bo. Veš, saj tudi meni razna izkazovanja globoke ljubezni moje hčere do psov ne dišijo preveč… pa se malo obrnem stran in včasih “spregledam”… predvsem pa sem srečna, ker imam čutečega, prijaznega otroka in srečne živali…

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Malo ste me pomirili, res. Moji hčeri pa ste polepšali današnji dan. Že ves popoldan se oba otroka šalita na moj račun, si podajata činčilo iz rok v roke in me sprašujeta: No, a boš kaj rekla?

Hvala.

Hehe :)) Res ni nic hudega in verjemi da je prav tako in lepo. Tudi ti daj kaksnega lupcka cincili,bos videla da ni nic groznega :))

rdečelasa, me veseli, da ste problemček rešili 🙂 Jaz sem na netu trenutno ravno zato – da ne vidim poljubljanja psa :-)))))

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Nea se sekiraj, nima kaj bit :))

Sprekušaval sem že tolko pesov, pa oni mene nazaj, da to res ni….jedo sem se pesi skup od sladoleda, do banan, klobas, sira,…..pil iz istega kozarca ko moji dve pesi, pa sem še vedno brez problemov:)))

No zraven pesov sem se kuševal in se cartal z obrazom z mišmi, mucami, vrano…..še ribo sem kušno, da vidim če je res kaki posebni občutek, tak ko to dela oni na tvju :)))))))
No samo pajka še nisem kušno…mogoče ga bom kdaj :)))

Vsekakor je živali lepše kuševat kot ženske!!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ja volim samo sebe za druge mi se jebe!!!

Glede na to, da sta otroka že dokaj velika, bo njun imunski sistem pokončal vsako malo bolj zvedavo klico in mikrob. Sicer pa je verjetno bolj kužno poljubovati neznane ljudi kot pa živali, ki so doma in čiste. Jaz poljubim svoje mačke na vrh glave (pa saj itak tega ne marajo preveč), na smrček ravno ne, imam pa prijateljico, ki to redno počne z njimi. Jaz se medtem hudomušno muzam in me ne moti. Moje mačke pa tudi prav rade nežno pogrizljajo ušesne mečice, kar je manj prijetno, ker grozno žgečka. Skušam se izmakniti, ampak so navadno dokaj odločene, da to storijo… in ker so v taki ekstazi, jim vsekakor ne moreš zameriti, še več – sprašuješ se, ali ne bi raje potrpel in malo zdržal… ha, ha!

Jaz sem kača strupenjača – bi mi dal enega francoskega?

Lahko se zmenima, samo prvo ti zobe vun zbijem

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ja volim samo sebe za druge mi se jebe!!!

Preden boste naslednjič poljubili svojega domačega prijatelja , si preberite prej spodnjo tabelo o potencialno nevarnih okužbah – zoonozah, ki se lahko prenašajo iz okužene živali na človeka :

domača žival zoonoza način okužbe
pes
bruceloza skozi ranice na koži, usta
pastereloza
(P. multocida) ugriz skozi kožo
Capnocytophaga
canimorsus ugriz skozi kožo
sredozemska mrzlica,
rikecija preko pika klopa
erlihijoza ,
rikecija preko pika klopa
babezioza preko pika klopa
dermatofitoze, glivice dotik
glista , Toxocara canis skozi usta
glista larva migrans,
(Ancylostoma caninum…) ranice na koži

mačka
leptospiroza skozi ranice na koži,vdihavanje
bolezen mačje opraskanine
(Bartonella henselae) ranice, ugriz
listerioza skozi usta
kampilobakterioza skozi usta
toksoplazmoza skozi usta
podganja mrzlica,
(Spirillum) ugriz skozi kožo
steklina ugriz skozi kožo
dermatofitoze,glivice dotik
babezioza preko klopa

mali glodalci
tularemija ,
Francisella skozi kožo , piki insektov
smrkavost,
(Pseudomonas)skozi ranice na koži,vdihavanje
arenavirusi vdihavanje
hemoragična mrzlica vdihavanje
listerioza skozi usta
atipična mikobakterioza, skozi usta, ranice
podganja mrzlica,
streptobacil ugriz skozi kožo

ptiči
erizipeloid skozi ranice na koži
ornitoza,
(psitakoza) vdihovanje
ptičja mikobakterioza vdihovanje, skozi usta
histoplazmoza vdihovanje
kampilobakterioza skozi usta
listerioza skozi usta
salmoneloza skozi usta

plazilci
salmoneloza skozi usta
atipična mikobakterioza skozi ranice , usta

ribe
ribja mikobakterioza skozi ranice,skozi usta

Bojan, malo za šalo, malo zares… veš, koliko bolezni lahko dobiš od soljudi?

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Bojan, bolj za šalo kot zares… vsaj veš, kaj si dobil in od koga!

LP, Breda

CLOVEK-HIV,HEPATITIS A,B,C,VELIKO RASPIRATORNIH IN KOZNIH OBOLENJ……ZATO NIKAR NE POLJUBLJAJTE LJUDI NITI ZA ROJ.DAN NITI ZA NOVO LETO….BEDAK NA KVADRAT

Bojan, saj mi teh živali ne grizemo, ampak jih poljubljamo! 🙂

Z vdihovanjem pa se lahko okuži vsak, tudi, če nima živali (zlasti v neočiščenih kleteh, kjer se v vsakem mestu zadržujejo tudi podgane!). Negovane domače živali večine teh bolezni nimajo in jih ne prenašajo. To so predsodki nepoučenih ljudi. So pa res določena tveganja – npr. pri mačkih ne moreš vedeti, ali ima toksoplazmozo (a je glavni povzročitelj okužb neoprana zelenjava, ne mačka!), pri ptičih je precej nevarna psitakoza, ampak je še pogostejša alergična reakcija pljučnega tkiva na perje (ki povzroči precej hudo kronično bolezen – ampak bolj pri rejcih na veliko, večjih golobnjakih)… Določene bolezni, ki si jih naštel, pa smo že preboleli, ker potekajo skoraj neopazno – z malo vročine, slabega počutja, v parih dneh pa je dobro. Ne vem sicer, zakaj je pri mačkah navedena steklina, ampak vsaj prisebni lastnik bo cepil proti steklini tudi mačko.

Moje mačke so notri, ne prihajajo v stik s podganami ali klopi in so cepljene proti steklini (pa še proti kakšni dodatni bolezni). Ker so lepo vzgojene, mi jih nikoli ni treba ugrizniti… 🙂

panicarite po nepotrebnem, saj so cincila zelo nenevarna zival.

New Report

Close