Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Muca, ki ne pušča dlake

Muca, ki ne pušča dlake

Še enkrat pozdravljeni!

Naša triletnica si strašno želi muco. Ker pa možu ni najbolj všeč, da muca pušča dlake, me zanima, ali obstaja kakšne muce, ki ne puščajo dlake (kot so naprimer psi šnavcerji, ki jih moramo striči). Moram priznati, da o mucah ne vem veliko, ampak mislim, da bomo zmogli.

P.s. za Bojana!

Za želve imamo pripravljeno prezimovalnico, sedanji lastniki ju že stradajo in dajejo na hladno, tako da bosta konec meseca pripravljeni za prezimovanje. Ko pa se bo pričelo ogrevati (mislim da februarja) pa se slišimo za nov akvaterarij!

Lep pozdrav, Eva P

Lep pozdrav, EvaP

EvaP, vse moje muce (navadne domače muce) so puščale dlako 🙁 Imam pa zdaj prav tako muco mešanko, ki sem jo posvojila v azilu, ima celo daljšo dlako, ki pa je ne pušča (???). Mogoče bi pobrskala za info o rex mačkah? – nisem prepričana, kako je s puščanjem dlake pri njih. Obstaja tudi sfinga – gola mačka, vendar je zelo redka in tudi neprimerna za otroka, ker ne mara ljubkovanja 🙁
Vsekakor ti svetujem, da se bolj osredotočite na značaj mačke, sploh, ker naj bi bivala skupaj z otrokom.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Kljub temu, da bi bili za vas lahko rešitev devončki (devon rex) in je vzrejališče tudi v Sloveniji, se morate pred odločitvijo vprašati še kup stvari. Živali ne kupujemo otrokom, ampak sebi. Prepričana sem, da ste o tem že veliko razmišljali, vendar dvomim, ali bo mož srečen, ker tudi muca, ki ne pušča dlake, terja nekaj nege, včasih pa je v hiši lahko tudi kaj narobe, vam bo pomagal pri negi živali (saj je že z otrokom precej dela) ali bo obremenitev padla na vaša ramena… Muce živijo tudi do 20 let. Premislite, kaj bo, ko bodo dopusti – jo bo kdo pazil, bo šla z vami itd. Če je že vse domenjeno in pripravljeno, pa ni zadržkov, da k vam ne bi prišel kakšen devonček – seveda, če vam je njegova nenavadna zunanjost prikupna, kajti značajsko se o njih govori samo s superlativi. Dlake je na njih le za tanek vzorec. Rado pa jih zebe in so malo bolj občutljivi. Več o pasmi si preberite tukaj:
http://www.geocities.com/Petsburgh/Fair/2455/pasma.html

Sfinks muco, ki je videti že čisto “gola”, pa lahko občudujete tukaj:
http://www.cfainc.org/breeds/profiles/sphynx.html

Če menite, da za vas pasemska muca ne bi bila primerna, pa posvojite kakšno domačo kratkodlako. Z rednim krtačenjem muce in sesanjem stanovanja dlak ne bo veliko. Vsekakor vam svetujem, da čimveč stvari pred prihodom muce preučite po internetu, tudi prečešete tale forum in se čimveč naučite. Ostalo pa – iz prakse seveda!

Vzami navadno domačo muco in jo zdepiliraj, uspeh zagotovljen :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ja volim samo sebe za druge mi se jebe!!!

Aja, pa še nekaj – kvalitetna hrana tudi “pomaga”, da dlaka manj izpada.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

meni so devon rex grozno grde muce, so pa baje karakterno čudovite.

Hvala!

Naj vam malo bolj razložim, ker sem včeraj čisto na hitrico napisala.
Muco si želiva obe s hčerko in tudi se zavedam, da bo vse breme vzdrževanja in ukvarjanja se z muco padlo name. Kar se tiče mucine oskrbe, že nekaj vem, malo sem spremljala tudi vaše debate na forumu, malo sem se naučila pri svakinji, ki je imela mačkone, dokler ji niso hudobni sosedi vse spravili v krtovo deželo.
Možev problem pa ni samo v izpadanju dlake (čeprav trdi, da je to njavečja ovira), pač pa tudi v minljivosti muc – pravi, da se dobro navežeš na žival, pa ti jo vzame cesta (kolegici je cesta v petih letih vzela 4 muce), ali pa kot njegovi sestri – sosedje. Pravi, da bi bilo hudo za hčerko, če bi se navezala na žival in bi potem žival umrla.
Na mačje pasme se pa čisto nič ne spoznam. Enkrat sem videla eno sivo muco (baje siva ruska mačka) in mi je bila ful všeč. Moram povedati, da mi muce z dolgo dlako niso všeč, prav tako pa ne tiste brez dlake. Ali mi lahko svetujete, kje si lahko ogledam mačje pasme in si preberem o njihovih zančilnostih – tudi karakternih.
Priporočali so mi, da naj raje nabavim muco, ker se bolj drži doma. Kako je s tem?

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem!

EvaP

Lep pozdrav, EvaP

nekaj malega

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ja volim samo sebe za druge mi se jebe!!!

Muce si lahko ogledaš na mačji razstavi. Naslednja pri nas bo v Ljubljani 7 in 8. februarja 2004. Bliža pa se razstava 6 in 7 decembra v Gradcu (Graz).

Naprej – vsaka pasemska mačka mora živeti znotraj (!). Ne spušča se je ven, pod avtomobile ali druge mačje kremplje ali bolezni. Morda bi motilo tvojega moža tudi to, da ji je “odvzeta svoboda”. Vendar v zameno dobi tudi 20 let življenja. Seveda morate poskrbeti za igro, ustrezne izzive doma. Nega pasemskih muc se nekoliko razlikuje od takih, ki jih puščamo ven in prepuščamo izzivom “svobode” (zlasti pa, kot je dodala Yo, prehrana!).

Muca, vajena stanovanja in s primerno oskrbo in igro, s primerno družbo, ni depresivna. Vajena je življenja v stanovanju. Deklica bi bila ob potencialni mačji smrti stara vsaj 20 let. Z minljivostjo pa se v življenju vsi srečujemo velikokrat. Mislim, da so lepi in ljubeči trenutki z ljubljenčkom vredni tveganja. Dokazano je, da žival pozitivno vpliva na otroka, npr. pri bolnikih, ki so jim v bolnišnicah omogočili stike z živaljo, je bolezen trajala krajši čas, doživljali so manj stresa. Novejše raziskave so ugotovile, da imajo otroci, ki odraščajo ob kosmatem ljubljenčku, manj tveganja, da bodo zboleli za astmo (včasih so sklepali ravno nasprotno).

Pri kratkodlakih mucah vseh pasem ni veliko dlake, vendar, kot rečeno, odvisno je, kakšen tip je tvoj mož. Če je pretirano pedantna oseba, odsvetujem katerokoli žival v hiši. Mogoče akvarijsko ribico?

Sama sem na omrežju našla celo kviz, kako se glede na potrebe odločiti za pasmo, vendar ga zdaj ne najdem. Našla pa sem tole:
http://houseandhome.msn.com/Decorate/FindingtheRightCatBreedforYou0.aspx

Seveda skušajte sami najti čimveč, čimveč preberite! Pozorni bodite na aktivnost mačke, glasnost – zgovornost, nego, značaj in morebitne možne zdravstvene težave.

Zelo kvalitetno vzrejališče rusko modrih muc imamo tudi v Sloveniji.
http://www.blue-shadows.com/main.html

Ogromno materiala in informacij najdete na straneh felinoloških društev (odtipkajte felinološko društvo v google). Tam se lahko seznanite tudi s pasmami, ki jih vzrejamo v Sloveniji.
http://www.geocities.com/Petsburgh/7554/rus.html

To so slovenske strani vzrejališč:
http://www.geocities.com/zfds_si/vzrejalisca.html

Preberite si ves dodatni tekst o negi muc in podobnem, o tem, kaj potrebujete, preden muca pride v vaš dom. Osebno so mi pri srcu prav vse kratkodlake mačke, pa še orientalke … no, pa maine coon in turška angora, tudi, no, pa kakšna perzijka včasih tudi! 🙂 Toda mislim, da bom vse življenje zvesta pasmi, ki jo imamo zdaj. Ne bom je imenovala tukaj, ker 1. te te muce čisto obsedejo in 2. jih nekako imaš z leti vsaj kakšno več … 🙂 Sicer pa vam bo vsak rejec rad povedal, kaj lahko pričakujete in vam predstavil pasmo. Svetujem vam posvet iz prve roke, šele nato odločitev. Pa ne naslednji dan, ampak ko se vznemirjenje malo pomiri. Vsak rejec bo vaš čas za premislek razumel kot resno odločanje in vas ne bo silil k odločitvi.

Verjetno boste na poti do muce naleteli tudi na “zelo ugodno” ceno in ponudbo back yard breederjev. Ne kupujte takšne muce! Če bi radi prihranili, raje posvojite kakšno iz zavetišča. Poceni kupljena muca pa pomeni – morda ni cepljena, “čistokrvna mačka brez rodovnika” (z raznimi izgovori, zakaj je tako – pri mucah vse v leglu dobijo rodovnik!), morda je žival bolna (pri veterinarju zagotovo še ni bila) itd. Kupite pri zanesljivih vzrediteljih (v pomoč je lahko felinološko društvo), da vaša deklica res ne bo doživela prerane smrti bolne živali!

Kljub temu, da stran, ki jo bom navedla spodaj, vsebuje informacije o perzijkah, velja enako za vse ostale pasme (kaj muca potrebuje, kakšni so njeni dokumenti itd.). Preglejte vse naslove in preberite povezave!
http://home.amis.net/simonapo/

N.P
Kje bi lahko kupila muco brez dlake??In lepo bi bilo če bi bil muc in bi ga dobila v Sloveniji.

Devon rex in še enkrat devon rex

Fantastične mačke s karakterjem psa. Zelo carkljive, rade imajo družbo, da se jih naučit trike, celo na žogico prinašajo 🙂

Imela sem že marsikatero mačko, pasemsko in domačo, čez devona je ni.
Dlake ne pušča, gola je samo po trebuščku. Neproblematična za nego…

V Ljubljani (Polje) jih že desetletja vzreja Milena Hribar. Njeni mladiči imajo zelo lepe karakterje.

priporočam!

New Report

Close