Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina dve muci – kombnacija

dve muci – kombnacija

Ker se nagibamo k temu, da bi posvojili dve muci me zanima tole.
1. Ali je res bolje, da vzamemo dve muci, da jima ne bo dolgčas? Ali je bolje za začetek eno?
2. Če sta dve, ali je bolje, da sta iz istega legla, ali iz različnih?
3. Katera kombinacija spolov se najbolje obnese?

Muci bi živeli v hiši z možnostjo klatenja okoli. Seveda bi jih ne glede na spol sterilizirali, oz. kastrirali.

4. Ali morata imeti vsaka svojo posodo, ali lahko jesta iz ene? Kaj pa prostor za spanje? (tole je bolj želja kot kaj drugega, ker prejšnje mačke so spale povsod drugje, samo v svoji košari ne)

Sicer imamo z mucami že kar nekaj izkušenj, zdaj pa smo približno že dve leti brez in si jih močno želimo.

absolutno sta najbolj fletni 2 mucici skupaj, sploh če ste veliko odsotni, da jima ni dolgčas..no povem ti pa svojo zgodbo..ko sem se preselila na svoje so naši mački ostali doma pri moji mami, in meni je bilo dolgčas za umret, ko je bila vedno prazna hiša, kadarkoli sva prišla domov..in tako sem pri sosedovih ki so ravno imeli mladičke vzela parček, mucko in mucka…pri pol leta sem jih dala operirati…skupaj sta bla vedno, se umivala, celo notri v ušesih sta umivala en drugega, tako da je bila higiena res na vrhuncu, igrala sta se skupaj, od začetka celo spala malo manj ko en na drugem…ko rit in srajca bi rekel forest gump…jedla sta sicer vsak iz svoje skledice, da ni bilo gužve, za spat sem jima pa naštimala 2 košari…no potem pa je nekega dne mucica ležala mrtva pred hišo..ne vem kaj se je zgodilo, ne vem vzroka smrti…mislim da jo je nekaj zbilo, pa je podlegla notranjim krvavitvam, ker na ven ni bilo nič videti…in on je postal čisto apatiče, kar naprej je mijavkal in karnaprej ga je bilo treba božati in crkljati..in zato sva mu zrihtala novo kolegico..malo mucico, ki je zdaj stara 4,5 mesecov in je že kak mesec pri nama….od začetka ko sva jo prinesla domov sta se malo ampak res zelo malo, kak dan ali dva malo bolj čudno gledala, zdaj pa že spita skupaj na kavču, ali pa meni v naročju, on jo je zadnjič že hotel umivati po nogi pa ga je čudno gledala hehe..mislim da bosta kmalu nerazdružljiva!

no tako ti sporočam, da sem vedno za 2 mačora skupaj, sploh če sta iz istega legla, ker tako tudi povečaš njihovo higieno, pa še dolgčas jima ni nikoli….

pa veliko veselja z mucki!

čau bau
lara

Pozdravljena!

1. Ali je res bolje, da vzamemo dve muci, da jima ne bo dolgčas? Ali je bolje za začetek eno?
Vedno je bolje vzeti parček, če imate pogoje za to.

2. Če sta dve, ali je bolje, da sta iz istega legla, ali iz različnih?
Seveda je na začetku lažje, če se mucici poznata ali pa sta celo iz istega legla, ni pa nujno. Jaz sem imela po več mačkonov skupaj, pa nikoli iz istega legla niti iste starosti.

3. Katera kombinacija spolov se najbolje obnese?
Vseeno, tako ali tako boste sterilizirali/ kastrirali, kajne? Samo ne “zamudite”, da vas mucice ne bodo prehitele.

4. Ali morata imeti vsaka svojo posodo, ali lahko jesta iz ene? Kaj pa prostor za spanje? (tole je bolj želja kot kaj drugega, ker prejšnje mačke so spale povsod drugje, samo v svoji košari ne)
Moji so imeli posode vedno skupne, vendar opazujte, morda bo katera “močnejša” in drugi ne bo dovolila jesti itd. V tem primeru posodi ločite. Isto velja za postelje, WC-je ipd.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.
nova
Uredništvo priporoča

Sama imam sveze izkusnje z dvema samickama, sedaj starima 4’5 meseca.

Do pred dvema tednoma sta imeli dve stranisci, posodici z vodo sta tudi vedno dve, hrano jima pa dajem z dovolj velikih kroznikov, da je za obe prostor. Spita, kjer se jima zljubi (se najveckrat na meni..:))

Grozno fino se mi zdi gledat, kako se ucita ena od druge; s posebnimi glasovi tudi opozarjata ena drugo na hrano, ali na kaksno vesco, ki prileti v stanovanje, ali na kaksne prismodarije, ki jih je treba narest. (na primer cim hitreje zmetat pest feferonov ali sop sveze bazilike z mize, ali ob mojem prihodu bliskovito uit skozi stanovanjska vrata v vezo). Da o tem, kako ena pleza na zaveso, druga jo pa trese dol kot medved hruske z drevesa, raje ne govorim – toliko, da nisem krepnila od smeha.

V neki knjigi sem prebrala, da se macka, ki je sama, bolj naveze na lastnika, kot pa ce jih je vec – za moji dve to vsekakor ne drzi, ker ne morem biti pet minut za racunalnikom ali v postelji, ne da bi se mi ena ali se najpogosteje kar obe pripodili v narocje.

Sta se pa od zacetka – in se obcasno se vedno, ceprav precej redkeje – strahovito pretepali, takrat sem tudi sprasevala na tem forumu za mnenje, pa so me Yo in ostale lepo potolazile (se enkrat hvala!:)). Cez pet minut potem navadno spita ena cez drugo, po moznosti se objemata s tackami ..:)))
Skratka, ce le imate financne moznosti (ne pozabit, da so stroski za veterinarja, pesek, hrano potem dvojni), se odlocite za dve.
Veliko veselja z mucki, kakorkoli se boste pac odlocili.

pozdravcek,

proxima

Pa recimo, če vzameš dve muci, ali se potem ti tako navadita druga na drugo, da so jima lastniki odveč (mislim, naša muca se blazno rada crklja in je nasploh skoz pri in okoli nas)?

lina, pri meni nisem še nobeni muci postala odveč. Mislim, da je bolj verjetno, da boš imela potem v naročju in okoli sebe 2 muci, ki bi se radi crkljali 😉

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Še moj piskerček:
Mi imam dve mački. Eno smo posvojili 2 leti nazaj, dala mi jo sošolka, je bila vedno bolj zadržana, nikoli preveč družabna, a še vedno krasna muca. Drugo muco pa smo dobili kakega pol leta nazaj. Ona pa je skoz v naročju, skoz se okoli nog vrti, noče biti sama, spi na postelji, skratka še ena krasna muca. Sta si karakterno zelo, zelo različni, vendar se še vedno lepo ujameta in mislim, da Gogi ni več tako dolgčas, odkar imamo še eno. Imata dve posodici za hrano, vendar ni definirano katera posodica je od katere, samo da pač obe v miru jesti. Hja, naši muci tudi nimata nobenega določenega placa za spati, a smo se navadili, da se vsakih 14 dni selita;)

Jaz sem zelo vesela, da imam dve muci, če bi bile možnosti, bi gotovo imela še kakšno:)

ja, obtežitev človeškega ležišča oz. odeje je v tem primeru dvojna! dvojna je tudi zasedenost kavča, stolov ipd. paziti morate tudi na to, ker je dvojna tudi kičastost prizorov, v katerih nastopata muci in ker se po moje človek dvojno razneži, ko vidi dve prikupni muci, ki se nastavljata v razne neverjetne poze, včasih povsem enake, kot dva kipca… skratka, prisebnost je kar težko ohraniti. je pa dejstvo, da ni tako velikih stroškov, če je še ena zraven. jaz sem mislila, da sta dve muci ne vem kaj in sem se odločila za dodatno šele kasneje. zdaj bi vedno vzela dve skupaj, hkrati, da bi skupaj raziskali svoj novi teritorij. uvedla sem ločeni posodici za hrano in se kar obnese. pretepi so pa tu in tam še zmeraj, ampak sumim, da uživata v njih, ker se skrijeta skupaj (stečeta v isto smer) pred mano, če hočem posredovati!

Pa še moj piskrček. 🙂

Že skoraj 7 let nazaj je imela naša dvoriščna muca (sicer sosedaova mačka, pa se je k nam preselila) mladičke. V leglu so bile 4 mucice. Vedno so bile skupaj, nikoli nismo imeli namena kakšne oddati ali jih kakorkoli spraviti narazen.

Ni bilo lepšega, kot opazovati mačice pri igri. Toda dve leti kasneje je eno muco povozil avto in takrat sem se odločila, da bodo gospodične postale hišne dame. Sprva nisem vedela kako se bo obneslo, saj so bile vajene zunanjosti, toda sploh ni bilo nobenega problema.

Sedaj sta ostali le še dve (ena je kasneje zaradi bolezni nenadoma umrla) in ni lepšega, kot videti dve starejši muci (ena 6 kg druga 5,5) kako se lovita, igrata, plezata, skačeta…se tepeta (še raje pa napadata ljudi, saj jih je moj dragi tako navadil…:\), potem pa tudi umivata (še vedno) ena drugo, spita vedno skupaj, odkar pa imamo novega člana družine (psa), pa nasploh pazita ena na drugo. Bognedaj da bi kakšna zamijavkala, že teče druga na pomoč z veliko grbo….hehehe.

V glavnem…..želim povedati da strošek sploh ni velik, če imaš dve muci. Pač, je dvojni, toda vse odtehtajo njune vragolije in misel sama, da sta tako zadovoljni, zdravi….

Silvy, vsekakor – DVE. 🙂

Lp, Saška.

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem namenoma vzela dva mucka iz istega gnezda.Bilo in je se veliko zabave.Stara sta dve leti in izkljucno stanovanjska muca.Kar so drugi povedali,velja tudi zame.
Zelo sta navezana drug na drugega in zelooo tudi name.Sicer se eden
zvecer crklja raje pri mozevih nogah,drugi pri meni.Redkokdaj sta oba pri enem.
Eden ravno te dni dobiva pri vet.injekcije,pa drugi redno skoci v avto in naju spremlja. Lp Babi

Mi imamo probleme z dvema muckoma. Nista z istega legla sta pa isto stara ( res minimalna razlika) In se sploh ne marata.. Nimam pojma zakaj :\

Živijo
pred 2 letoma sem iz prijateljičinega legla mladih muckov vzela eno. Nisem je hotela sterilizirati zaradi mojih pretsodkov. Po 1,5 letu približno je skotila 3 mlade mucke. So neverjetno prisrčni in skoraj ne ločljivi. Starši so mi pregovarjali naj jih oddam in sem dobila zeloooo veliko oglasov, vendar jih vseeno nisem mogla oddati. Mucki so trije mladi mackoni. Ta najmlajsi je najvecji in najmocnejsi, se pusti bozati samo ko spi ali pa ga vzames v narocje. Drugi je manjsi, ta najstarejsi pa je najmanjsi. Ko jejo, se mamica vedno odmakne dda lahko oni najprej pojejo, razen se ji dam posodico malo dlje. Drugace pa ko jih hranim dobijo vsak svoje in nimajo konfliktov. Vcasih pa se malo navelicajo in gredo jest k brutcu, ki ima se najpolnejso posodico potem pa jim po navadi dam tisto kar je premikajočemu ostalo še skupaj v posodico kjer zdaj jejo skupaj. Kot kombinacija seveda ni problemov, bodo vsi v vsakem primeru postali najbolsi prijatelji ce ne par. :)))
Za dolgcas pa smo mi imeli najprej imeli eno, ampak je obozevala skokice in ti jih je vedno prinesla v ustih( se zdaj to dela) in veddno si je sama priskrebela zabavo, ce pa res ni bilo nicesar pa ti je skocila v narocje in se ti prilizovala da se ji nisi mogel upreti ;))))))))))

Se nekaj………. Soseda je imala muca starega skoraj 15 let. K njim je prisel mlajsi mucek, ki se je odlocil biti njihov. Skratko zelo prikupen. Oni so ga sprejeli toda taje pri hranjenju odganjal starejsega muca IN psa, ki sta bila tam ze vrsto let.

Upam da bos najdel/la najboljso resitev.

Mango

New Report

Close