Najdi forum

Imam psičko, ki se ženi. Prej sem imela vedno psa in ni bilo problemov na sprehodu. Sedaj pa samo prideva iz hiše in dobiva spremstvo spuščenih psov. Ker je psička zelo majhna, se bojim, da bi jo kdo ugriznil. Majhne pse že odženem, večjih pa se kar malo bojim. Včasih se naredim kot da poberem kamen in stečejo, vedno pa to ne uspe. Če imava srečo jih je 5, drugače pa 8. Zato so najini sprehodi kratki. Ko pa je konec ženitev, se psi čudežno porazgubijo. Kako vi reagirate v podobni situaciji? Vesela bom kakšnega nasveta!

Nekaj nasvetov:
1. V casu gonitve si kupi v kaksni bolje zalozeni trgovini sprej s katerim psicko posprejas in samci je ne bodo vec zavohali (sprej ne pomaga 100%, vedno se najde pes, ki psico vseeno zavoha)
2. Kupis ji lahko tudi tabletke, ki se imenujejo Dog stop in jih dajes psici skozi celo gonitev (nujno jih moras zaceti dajati prvi dan gonitve). Tudi te tabletke nevtralizirajo psickin vonj in pripomorejo k temu, da za samce niso vec tako privlacne. Vendar to niso kontracepcijske tablete, zato je treba psicko se vedno paziti tako kot drugace!!!
3. V casu gonitve ne pusti, da psicka opravlja potrebo v blizini vase hise. Jaz sem svojo dala preprosto v avto in jo na sprehod peljala tja kjer ni drugih psov!
4. Najbolj zagrete pse ne bos odgnala niti s palico, zato se ne trudi. Tudi tvoje psicke ne bo nihce ugriznil!
5. Ce poznas lastnike teh psov jim razlozi, da svojih psov ne smejo spuscat (pa ne samo zato, ker se tvoja psicka goni) in da naj jih na sprehod vodijo na povodcu. Zagrozi jim s policijo in veterinarsko inspekcijo!
6. Ce psicke nimas za vzrejo je najbolje, da jo steriliziras. lp

Meni je prav žal, če bom zdaj koga užalila, le jaz ne prenašam ljudi, ki hodijo z gonečimi psičkami naokoli in odganjajo pse s palicami!
Za svojega psa ne potrebujem povodca, razen če srečam nekoga, kot je irena m. In potem se veselo smejijo in zabavajo, ko pes ne uboga, grrrr!

Jaz ga ven peljem da se zlaufa. Kaj naj ga zdaj imam celo njegovo življenje na povodcu, ker obstaja možnost, da bova srečala gonečo psičko in lastnico, oboroženo s palico?!?

nova
Uredništvo priporoča

Pipi-ka:potem verjetno še nisi slišala kako vsiljivi psi “posilijo” psičke?Zraven sem bila pri takem incidentu,ko je 60 kg rotvajler naskočil stafordko moje kolegice in ji popolnoma raztrgal spolovila in kite na zadnjih nogah.
To si pa vzela v zakup ko si se odločila za samca.
Irena m:probaj s spreji,čeprav po pripovedovanjih ne delujejo kaj preveč.Drugače imaš pa napravico ki z zvokom odganja pse-Dazer mislim da se imenuje.

Pipi-ka! Saj to ni letelo na tiste ljudi, ki svojih psov ne puscajo samih zunaj. Ce ti peljes svojega spuscenega psa na sprehod in ce bo stekel k goneci psici, ga bos verjetno privezala, kajne? Ne bos pustila, da jo nadleguje niti minuto dlje kot je to potrebno! No, nekateri pa se za opozorila sploh ne zmenijo in se veselo ukvarjajo s svojimi zadevami, medtem ko njihov pes nadleguje mene in mojo psico. Se je ze zgodilo, da se je precej velik pes postavil pred vhodna vrata in naju ni spustil v hiso. Lastnik je stal 20 m stran in se s prijatelji na moj racun strasno zabaval. Ce ne prej ga je nehalo zabavati, ko je enemu od sosedov prekipelo in je psa zagrabil in vrgel po stopnicah. Na zalost!
Po drugi strani pa imam tudi samca (ki je zdaj kastriran) in zato vem kaksne travme nekateri dozivljajo, ce se kaksna psicka goni. Moj je usel le enkrat, kje se je potepal ne vemo, vendar samo upam, da ni kje nadlegoval kaksne psicke. Ker pa je precej velik se najbrz njega nihce ni upal lotiti s palico. Odkar je kastriran z njim nimamo nobenih tezave vec. lp

Prav na smeh mi gre. Saj ne tepem psov, vidim pa, da se jo psi bojijo, ker jih doma tepejo. Palica je tanka in dolga 50 cm. Ti misliš, da goneče psičke ne smejo na sprehod. Vem pa, da ne smejo na prireditev, kjer tekmujejo psi in ni fer do psov, ker jih zmešaš. Tudi sama sem imela psa in me goneče psičke niso motile. Tebi bi dala psico za en dan, pa bi videla kako je fino, ko srečaš 8 spuščenih psov, da se zlaufajo.

Ja, saj, malo sem se razjezila, saj se mi nonstop dogaja kaj z gonečimi psičkami. Npr. se goni sosedova (v isti hiši – si lahko mislite, kakšna norija je to, v glavnem seveda zaradi spuščenih ali pobeglih psov, ki bi jih moj rad pregnal) in ga peljem nekam daleč z avtom, da vsaj malo pozabi. Ma ni vrag, srečava gonečo psico na sprehodu….!!!!!!!
Pride mimo hiše sprehajalec z gonečo psičko – moj pes, jasno, za njo. Lastnik pa na kolesu dirja in ne počaka toliko, da ga primem! itd….
Meni se je zgodilo obratno – lastniki psičke so se zabavali in veselo smejali, ker me pes ni ubogal, ko je zasledoval njihovo psičko. Ne da bi jo oni poklicali in jo prijeli, da bi še jaz njega lahko.

Zato pa, ne obsojat vsakega psa, ki se pridruži vaši goneči psički. In dobro se ozrite naokrog ali pa pojdite po poti nazaj, ker ga morda lastnik celo išče in kliče, vi pa hitite in ne date lastniku možnosti, da ga prime.

In irena m. – si me pomirila glede palice 🙂

Obstaja tudi poprov sprej za odganjanje psov.

LP

Imam sprej in nič ne odganja psov. Ko jo pošpricam komaj diham, psa nič ne moti. Sedaj je že 4 teden in bo kmalu konec ženitev – upam!
Vsem hvala za nasvete!

Ma, vi ste vsi … anti-life :))))

New Report

Close