Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina gupiji-vsak dan en manj

gupiji-vsak dan en manj

Pred približno pol leta sem dobila v dar 30L akvarij, 15 gupijev, čistilca, tri polžke in tri rastline. Imam tudi filter, ki ga spiram enkrat na 14 dni. Sprva je kazalo vse super. Imela sem celo veliko mladičkov. Sedaj pa so mi pričeli gupiji umirati en za drugim. Pojma nimam, kaj bi lahko bilo.
Sigurno delam nekaj narobe, samo da ne vem kaj. Hranim jih enkrat na dan. Vodo jim eno tretjino akvarija zamenjam enkrat na mesec, ker je kar precej čista. Alg v akvariju ni.
Zelo sem žalostna, ker sem si vedno želela akvarij in sedaj ko sem ga dobila, me pa spremlja smola.
Zelo vesela bom vseh vaših komentarjev.

Zivjo,

30L akvarij je veliko premajhen za 15 gupijev in cistilca, kljub temu, da so nekako bolj “trdozivi”. Koliko gupijev imas sedaj? Je cistilec se ziv? Katere vrste je? Katere rastline imas notri?

Na tvojem mestu bi zamenjala 50% vode vsak teden, 1/3 na mesec je absolutno premalo. Aja, se to, ce ze moras sprati filter, ga daj v stari akvarijski vodi, ne pa pod pipo ali kaj podobnega.

Po moje je najbolje, da si preberes clanke in diskusije na Akvazinu (www.akvazin.com). Tam je napisano prakticno vse. 🙂

Tudi meni se je enako zgodilo umrlo mi je že 10 gupijev nevem kako naj to preprečim

New Report

Close