Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Mladi hrčki – pomoč

Mladi hrčki – pomoč

Pred cca 14 dnevi smo kupili hrčka oziroma bolje rečeno hrčico. Komaj smo se navadili eden na drugega, ko smo danes zjutraj doživeli šok: v kletki je poleg naše Pikice še šest mladičkov. Ker nimamo pojma, kaj moramo z njimi delati, prosim za vaše izkušnje. Na pomoč!

meni se je zgodilo isto ampak že več kot sedem let nazaj. Pomembno je, da se mladičkov ne dotikate, ker jih lahko mama pobije, če na njih zasledi vaš vonj. Pustite jih pri miru, dokler sami ne pridejo iz gnezda. Samičko normalno hranite, ne vznemirjajte je preveč in začnite iskati lastnike za hrčke. Pri treh ali štirih tednih jih lahko namreč že oddate..

Mi smo imeli za hrčka škatlo in v njej mivko, da se je laho “kopal” in v njej je imel tudi kolo. Ko so mladičko začeli hoditi naokrog, sem jih zvečer dala v mivko in sta po dva in dva vrtela kolo. Prav veselo jih je bilo gledat.

Še enkrat ponavljam, da ne gledate v gnezdo, samica bo že vse naredila sama, samo ne vznemirjajte je preveč. V bistvu ni sedaj nič drugače kot 14 dni nazaj. Ko mladiči pridejo iz gnezda, jih navajajte na isto hrano kot mamo in to je to. Brez večjih problemov vam bo uspelo vzrediti teh 6 mladičkov. Tudi jaz sem jih imela 6. Mama je bila zlato-rjave barve, mladiči pa: en je bil črn, dva sta bila temno rjava z nekimi belimi lisami, dva sta bila taka kot mama, za enega se pa ne spomnim.

Aja, pa uživajte ta čas z njimi, ker prehitro mene!!

Jana, hvala lepa za odgovor.
Muči me pa še en problem:
glede na to, da imamo v kletki na tleh žagovino ali je potrebno kletko čistiti na par dni. Kako naj to delamo sedaj, če ne smemo vznemirjati mladičkov? Mladički niso v posebnem gnezdu, ampak kar v kotu kletke.
hvala še enkrat za pomoč v stiski!

nova
Uredništvo priporoča

pri nas je hrkica naredila gnezdo iz sena, papirja, žaganja, kar je pač bilo na tleh kletke. Gnezdo sem pustila pri miro, okoli sem pa pospravila in odstanila, kar se je pač dalo. Saj mladički kar hitro pridejo iz gnezda, glede na to, da jih pri treh tednih že lahko oddate. Samički dajte v kletko malo sena, mogoče kakšen robec papirnat. Mogoče si bo naredila gnezdo. čeprav ne verjamem, ker je že kotila. Ampak poiskusiti ni greh. Okoli mladičkov poiskusite pospraviti in zamenjati žaganje, ostalo pa potem, ko pridejo mladički iz gnezda.

Pa iskrene čestitke za leglo! hehe jaz sem jih bila prav vesela. Samo prehitro odrastejo in jih je bilo treba oddati.

Brez skrbi, saj niso tako zahtevni kot npr. pasji mladiči. Veliko veselja in čimmanj skrbi.

KAK PA VEM DA JE HRČEK AL HRČIKA?
PA KAK VEM DA JE BREJA

A MI LAKH GDO ODGOVORI

Primerjaj genitalije s tema skicama:

poglej tu:

portal.mrpet.si/images/HTMLTextAdvanced/fok1h…

A mi lahak kir pove po kokih dvevih lahak primem hrčke stari so 15 dni…???

Že vse piše zgoraj.

zdravo,jaz sem danes dobila 2 hrčka samca in samiško in sem zelo živžna ker ne vem
kaj bom če bo samica imela mladiče res nevem nič o tem prosim če mi
kaj poveste kaj narediti ali bi jih morala ločiti ali jih potem čes nekaj tednov spet lahko dam skupaj
prosim če mi poveste kaj več o tem hvala že v naprej

anja

Takoj ju loči, je pa že velika verjetnost da bo imela tamale, ker predvidevam da so imeli že v trgovini pomešane spole med seboj. Hrčki so samotarji in ne prenašajo ravno najbolje družbe. Svetujem ti da kdro ti je kupila pač te dva hrčka, da ti kupi še novo kletko da ju boš lahko ločila. Če bo samica imela mladiče, jih pusti pri miru, bo za njih poskrbela mamica.

aha,vredu kaj potem pa lahko dam vsse skupaj ali pa vsaj vse mladiče skupaj samce pa samico.hrčka pa nisem kupila ampak sem ju dobila in sta še mlada no ne glih tak in me zanima kdaj lahko pričakujem tamale.pri kerem letu starosti.

Hrčki živijo dve leti, zato se tu ne govori v katerem letu starosti lahko pričakuješ mladičke. Če jih bo imela je to zelo kmalu. Mali so lahko kakšen mesec pri mamici potem pa obvezno vse ločit, najbolje je da jih kar čimprej oddaš (vendar ne prekmalu, morajo biti mesec in pol pri mamici). Hrčkov nikoli ne dajaj skupaj v kletko ker se ti bodo tepli in se lahko pobijejo med seboj.

POZDRAVLJENI.
IMAM PET MLADIH HRCKOV KI SO DANES STARI DVA TEDNA IN ME ZANIMA ALI JIH ZE LAHKO LOCIM OD MAMICE GLEDE NA TO DA ZE SAMI POSKUSAJO JESTI IN SE MALO KOBACAJO IZ GNEZDA. HVALA ZA POMOC.

Mene pa zanima to:
Rada bi kupila hrčka pa nevem ali naj kupim hrčka ali hrčico… (prosim,če mi pomagate iz vaših izkušenj)
Pa poglejte mal po googlu pa povejte ker hrček je lepši:SIBIRSKI HRČEK ali ROBOVSKI HRČEK…
pa še to: Ali mora bit kletka zlo velika al je lahk mal manjša??

Hvala če boste pomagal…

Kaj če bi kot bodoča skrbnica ti googlala glede na to, da ne veš veliko?

Zivjo, doma imam male hrcke( teden stare) pa me zanima kako za njih skrbeti ket je hrcica( mamica) poginila.
Vesela bom vsakega odgovora, prosim pomagajte!

Zivjo, doma imam male hrcke( teden stare) pa me zanima kako za njih skrbeti ket je hrcica( mamica) poginila.
Vesela bom vsakega odgovora, prosim pomagajte!

Pokliči na kliniko za glodavce.

New Report

Close