Najdi forum

živjo,

jaz pa iščem mladega ježka. prosila bi vse, če bi kdo slučajno našel mladega ježka, čim manjšega, da mi sporoči. iščem ga za sestro. nampreč predkratkem je imela ježka, dobila ga je še ko je imel očke zaprte. imela ga je 14 dni, zgleda da je bil nekaj bolan, ker se je večinoma časa matral in nazadnje umrl. sestra se je zelo navezala na njega, in že 3 dni joka odkar ga ni več. zato prosim če mi sporočite, če slučajno kdo najde kakšnega ježka.

hvala.

Ja jest mam enga zagozdenga med planke ce ga dobis ven je tvoj racunam da bo v enem mesecu shujsal toliko da bo pobegnil. Za sliko glej temo “Nagradno vprasnanje” v tem forumu

xxx, ježi sodijo v naravo in ne k ljudem, ki ne poznajo njihovih potreb, niti jim ne znajo nuditi vsega, kar jez potrebuje.

Zakaj pa bi imeli ježa in kje?

Ja, čudno, da je tisti jež poginil… Kaj pa je sploh dobil za jesti?

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.
nova
Uredništvo priporoča

Se mi zdi, da ni bil bolan ampak lačen….
Grozno. A zdaj bi rada novega revčka?

Živali niso igrače. Daj malo priklopi možgane pa razmisli. Sestri pa kupi Barbiko al pa kej podobnega.

naj vam povem, da ni bil lačen, ker smo ga hranli z mlekom in to z enekcijo, k sam ni znal jesti. k ko smo ga dobili, je mel še očke zaprte in sam ni nič znal. zakaj smo ga pa dobili? ker ga je prijatel našel ob cesti, njegova mama je bila pa povožena na cesti. torej, a naj bi ga tam pustili?? pa še to, moja sestra ni stara 10 let, ampak 19, tako da ga ni imela za igračo. samo živali ima rada, in mu je hotela pomagat.

Sama imam za hišo v drvah vskao leto ježe in njihov naraščaj in ti povem, da ponoči zganjajo zelo veliko hrupa, velikokrat me zbudijo in potem opazujem njihove vragolije z okna ker pač ne morem spati. Sicer so mi zelo všeč in jih sem ter tja razvajam z mlekom vendar mi na misel ne pride, da bi enega ujela in ga zaprla v kletko. Menim, da ježi vsekakor niso hišni ljubljenčki!!!! Je čist O.K. če ste enemu hoteli pomagat, ni pa sedaj potrebno iskat druge žrtve zaradi razvajene sestre, pri 19 ji pa že mora biti jasno, da ježi niso za v hišo, ma ….

Se popolnoma strinjam s Tinkarco.

Lepo je, če se skuša pomagati živali v stiski, vendar le takrat, ko je to potrebno in ni druge možnosti. Tudi sama sem npr. že “spravljala gor” lastavico, katero so vrabci vrgli iz gnezda, ga zasedli in prepodili starše. Vendar mi na kraj pameti ne pride, da bi zato, ker jo zdaj pogrešam, razdirala gnezda in ven jemala druge mladiče.

Če bi sestra rada imela domačo žival, naj si izbere eno od vrst, ki že stoletja/ tisočletja živijo s človekom, so udomačene in primerne za hišnega ljubljenčka. Seveda naj izbere takšno, kateri bo lahko nudila vse, kar potrebuje.

Divje živali sodijo v naravo. Ljubezen oz. spoštovanje do njih lahko izrazimo na drugačne načine: skrb za čisto okolje, ne ogrožajmo jih po nepotrebnem, pazimo na lokacijah, kjer ponavadi prečkajo ceste, ne povzročamo nepotrebnega hrupa v gozdu, na travniku ipd.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

xxx, cenim dobroto tvoje sestre. Res lepo od nje, da je poskusila poskrbeti za ubogega ježka.
Za vnaprej pa bo res bolje, če si izbere kakšno drugo žival.
Ježki bodo najbolj srečni v naravi. Razen seveda, če bo našla kakšnega na enak način kot prejšnjega. Iskreno pa upam, da bo takih čim manj.

naj še to dodam da ježek ni bil nikjer zaprt. je bil skos odzunaj, na vrtu. pač živimo zunaj mesta v čisti naravi. če bi hotel bi lahko šel kamorkoli. edino prve dni ga je hranila z enekcijo, potem se je pa že sam pil mleko iz posodice. tako da ne mislite, da je bil kje zaprt.
pa ko vsi pravite da jež ne more biti tvoj ljubljenček. v ameriki je to zelo popularno, ne vem zakaj tukaj ne bi smel biti, sploh če ni zaprt, samo da ga imaš pač pri hiši, na vrtu in ga razvajaš če je nate navajen..

poglejte si tele strani o ježkih, kako so priljubljeni, in celo vsa skrb za njih je podrobno razložena
http://hedgehogcentral.com/
http://hedgehogclub.com/
http://hedgehogclub.com/care.html
http://www.hedghogz.co.uk/hedgehogs/lifestyle.html

ni fajn, ko samo na najslabše pomislite. menim, da ni nič slabega če bi sestra imela enega ježka zunaj na vrtu, ki bi bil navajen nanjo. sedaj že ima zajčka, ki tudi prosto teka po travniku zadaj za hišo. star je 3 leta, in navajen na ljudi in zgleda da mu je prav fajn ker nikamor ne gre. najraje leži v senci in opazuje račke. ima pa tudi papagaja, in naj poudarim da ni v kletki zaprt. seveda ima svojo kletko, kamor gre jest pa pit, drugače pa prosto leta po sobi,čeprav tudi to bolj malo, kajti najraje raziskuje sobo. papagaj je pa tudi star že 2 leta. tako da veste, nobena žival pri moji sestri nebi trpela.

xxx, vse lepo in prav, ampak v zgoraj navedenih primerih, so ježi vzrejeni doma in ne vzeti iz narave.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

že, samo ta jež bi ostal v naravi, ker živimo v naravi, in nebi bil zaprt

Ja, potem ga pa pustite v naravi! Še vedno lahko nastavite hrano, pa se bo kakšen ježek prišel posladkat, jeseni poskrbite za zavetišča za čez zimo itd.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

ja že, samo ne nejdemo nobenega tu v okolici, da bi ga razvajali. zato pa tudi iščem enega, pomožnosti mladička, da bi se navadil na ljudi

Ali ni nekje pisalo, da ježu NE smeš dajati mleka? Morda je ravno zaradi tega poginil, kravje mleko mislim da ni primerno za ježa.

kje pa je to pisalo? tega še nism do zdaj zasledila

Sama sem jim občasno dajala mleko razredčeno z vodo, pa jim ni bilo hudega, tako da ne verjamem, da bi zardi tega umrli, morda samo mladički, ki so bolj občuljivi.

tinkara a bi mi hotla dat enega ježka

Veš xxx sama se ježev ne dotikam, opazujem jih samo ponoči. Pa tudi letos jih ni videti na spregled velikokrat sploh ne mladičkov. Očitno so malo spremenili lokacijo, ker preurejamo hišo in je veliko hrupa in ljudi. Morda se vrnejo dugo leto. Sicer pa ježkov ne dam, ker niso moji – niso od nikogar. Pojdi malo v gozd in morda jih srečaš tam. Sama grem velikokrat in vem za ogromno lokacij, kjer stalno srečujem divje živali – moraš pa biti potrpežljiv in tih – morda se ti nasmehne sreča. In opazovati živali tako je veliko lepše, kot jih imeti doma.
Lep pozdrav Tina

Ne vem ali ste samo tako butasti, ali pa res ne prepoznate AFRIŠKEGA BELOPRSEGA JEŽA, ki je namenjen bivanju v stanovanju. Evropski namreč ni.

New Report

Close