Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina pritlikavi zajcek in njegove finte

pritlikavi zajcek in njegove finte

Mene zanima, kaj zajcek sporoca z lizanjem? Moj me dostikrat lize po rokah, tudi po nogah, ce sem bosa. Potem ga navadno ‘nagradim’ z rozino, ampak tudi ce mu je ne dam, prihaja vedno znova in me lize.
Ne verjamem, da je to – kot pri psih – znamenje ljubezni in privrzenosti, ker je to vseeno zajcek, ne pes. Nekdo mi je rekel, da to dela zato, ker mu manjka soli in da imam roke slane. Je to lahko res?

Druga stvar, ki me zanima, je, koliko je nujno cepiti tako zivalco. Jaz ga nisem cepila, ker je ves cas notri, ampak vem, da tudi jaz od zunaj lahko prinesem kaksno ‘kugo’. Poleg tega bo poleti sel na vrt in se tam pasel. Tja pa zaidejo tudi divji zajci, pa psi in druge zivali,… Lahko zboli?
Koliko stane cepivo?

Hvala in lp,
eva

Jaz pa mislim, da imaš ti neke finte, ker tolikokrat isto sprašuješ.. :))

tudi mene je zajček kar precej lizal, ampak ne vem kaj mi je s tem sporočal. Raje vidim, da me liže, kot da grize.

Glede ceplenja: vprašaj veterinarja. Jaz ga nisem cepila, ampak tudi zunaj ni bil po več kot 10 min. Je pa od psa dobil bolhe.

nova
Uredništvo priporoča

eva,

moj zeko me tud’ liže najraj po rokah, in sicer vedno takrat ko ga prej fino božam ene pol ure….takrat najbrž dobi preblisk, da bi se mi na ta način zahvalil.

Liže me tudi če mu dam bonbonček, kar je zopet zahvala. Je pa še tista slaba stran. Sicer poredko, a vendar zna tu in tam prefrigano in naskrivaj polulati na tla. Takrat ga fino oštejem, a ko se spravim pucat njegov izdelk, me mala mrcina spet fino liže, češ sej nis tok huda, a? In pol me s tistimi malimi okami tok skesano gleda, da je prec vse oproščeno.

Rad liže tud prevleko od sedežne garniture, imam bolj občutek da jo sesa. kaj si misli takrat, pa ve najbrž on sam.

Skratka, sila prikupna zverca, ki mi popestri vsak dan.

Eh, žal te moram razočarati.
Liže ti roke zaradi soli. V vsaki štacuni za male živali dobiš poseben kamen, ki se da pritrditi na kletko in vsebuje minerale, ki tvojemu zajčku primanjkujejo. Namenjen je posebno zajčkom. Tudi meni je vsak do sedaj (imam že tretjega) lizal roke, dokler mu tega nisem kupila. sedaj pa liže kamen.
Torej pod pot tačke in v štacuno.

LP

Ja, tudi jaz se strinjam, da je to zaradi pomanjkanja soli. Resnično mu moraš priskrbeti solno-mineralni kamen, kajti za zajčka so te snovi nujno potrebne (tudi za ostale glodalce).
Če boš zajčka spuščala ven “na pašo” bodi previdna, da ne bo na travi, ki bi lahko bila okužena s pesticidi. Prav tako so lahko nevarni iztrebki in urin drugih živali. Bodi pozorna tudi na to, kakšne rastline so med samo travo – nekatere so lahko tudi strupene (mah npr.).

Lp, Yo

Roke ti lize zaradi soli. Kar pa se tice cepljenja mislim, da ni potrebe. Velikih zajcev imamo preko sto in ko se je pojavila bolezen, v kateri nam jih je v enemu dnevu pocrkalo cca. trideset, smo ostale spustili ven na travo v ograjen prostor. Tisti, ki skoraj niso več lezli so drug dan že noreli kot zmešani. Takrat smo jih izgubili preko 60kom, nobenega pa več ko so bili spuščeni. Zajec zunaj že ve, kaj lahko je. V kletki pa le tisto kar mu damo. Tako, mislim, da ko imaš zajca zunaj ni skrbi, da bi pojedel kaj strupenega. razen umetne strupe, ki so jih sestavili ljudje.

Lp

smoTko,

pogovarjamo se o pritlikavem zajcu, ki je pravzaprav genski mutant, živeč v stanovanju – zaradi tega še bolj neodporen in “nevajen” zunanjega okolja in njegovih vplivov.

Lp, Yo

Vem, a naši zajci so tudi mutanti. Saj jih imamo več vrst in ti so že daleč od svojih prednikov, ki so živeli v naravi.

Lp

Kot prvo se oproščam, ker sem tolikokrat poslala. Računalnik me je zezal in je kar naprej javljal, da ne more poslat, ob tem pa je veselo pošiljal, jaz pa sem klikala ‘vpis’ dokler se enkrat pač nisem ‘odrekla’ sporočilu in gasnila vse skupaj. Torej, šlo je za neumno računalniško finto.
in to se zgodi meni, ko študiram računalništvo in naj bi računalnike dobro poznala!!! >:(

Najprej hvala vsem za odgovore in komentarje.

Jana, tudi meni se je že zgodilo, da je veselo skočil na pručko, s pručke na stol in s stola na mizo, tam pa grickal moje zapiske s faksa. Ko sem ga postavil dol in ga nazmerjala, me je začel lizat po bosih nogah, med tem ko sem ugotavljala škodo med zapiski. Takrat sem si to predstavljala kot ‘ej, sori, no; če je pa tko fletno grickat tiste liste…’ in sva se tudi pobotala.

Maja, bom pogledala za tistim kamnom in mu ga nabavila, če ga torej rabi. Hvala za nasvet. Kako pa taka reč zgleda in koliko stane? A zeko sam pogrunta, čemu naj bi to služilo?

Yo in smoTko: zajček se bo pasel na našem vikendu, ki je nekje na robu kočevskega gozda, se pravi v divjini (je res divje, nimamo ne elektrike, ne vode in do prvega soseda je 15 min peš). Torej se ni treba bat pesticidov in umetnih gnojil, za druge živali pa ne morem jamčit. Jaz ga bom pasla na zgornjem dvorišču, ker tja verjetno zahaja najmanj živali. Na srednjem in spodnjem se – tudi ko smo mi tam – pasejo srne in zajci. Sicer pa – ko nas ni tam se itak verjetno pasejo povsod. Ampak drekcev prav na zgornjem dvorišču še nismo zasledili.
(smo pa na zadnjem enkrat pozimi našli srno, ki jo je ris raztrgal in pomalcal. spooky!!)

Okej, zdej grem pa povohat v Mercator, če majo te kamne. Majo en odelek za male živali in tam prodajajo celo lopatke za mačji vc, pa ni vrag, da ne bi imeli še kamnov za zajce 😉

lp vsem in se beremo

(p.s.: kako vi daste vedet zajčku, da ste hudi nanj, da ga je kaj pobiksal? Jaz sem opazila, da ga prestraši rezek, glasen žvižg. Če torej opazim, da pleza po pručki (če sem jo slučajno pustila poleg stola), od koder bi sledila pot na stol in od tam na mizo, zažvižgam, pa se ustavi, me pogleda, potem pa jo pocuri v kletko in se dela, da je on najbolj priden zajček na svetu. 🙂

eva,

naš se fino namrdne, če zaploskam z rokami. Takrat od zlobe skoči z mesta kot balerina pol metra v zrak, zaviha ušesa in skimuje z glavo, češ, kaj pa boš. Zaleže tudi, če s kemičnim potrkam po kozarcu. Takrat nacentrira oba uhlja pod kot 45C in gleda ko “pohan miš” ter naenkrat začuti potrebo da malo očisti svoj životec, češ, saj nisem nič kriv.

Kar se tiče lizanja, pa tole: moj ima mineralni kamen in ga fino gloda, ima še posebne vitamine, ki jih naše “vrle” prodajalne za živali še očitno ne premorejo naročiti (iz Dunaja in Švice), in vse veselo papa (seveda v zanj primernih odmerkih). Tako da me sigurno ne liže zaradi pomanjkanja mineralov oz. soli, temveč pač zato, ker tako izkazuje svojo privrženost oz. navezanost.

Zgleda, da imava obe dva posebneža (moj je samček, črno-bel: vse štiri tačke, nosek in okoli vratu bel, ostalo črn, tak da zgleda ko kak okrasek).

Najraje poležuje na določenem delu sedežne garniture. Če se kdo od obiskov slučajno nevede tam plasira, ga mala zverina s smrčkom tok časa suva v rit, ali pa celo vgrizne. Še posebej rad pa ima če je prižgan televizor, sam da sliši neko drdranje. Če pa kdo pozvoni na hišni zvonec takoj tist svoj nos naslika pri vratih skupaj z menoj. Če ga pokličem po imenu, takoj priteče, seveda pretežno le meni, ki zanj tudi edina skrbim.

Ploskanje? To moram probat!!! 😉
Ja, to z umivanjem je pa očitno priljubljena finta – tudi moj to počne. Ko ga kje zalotim in mu žvižgnem, najprej obstane, potem spravi svoj mali beli repek s prepovedanega območja, se naseli v svojem priljubljenem kotu pod mizo in se začne umivat, češ da je to zdaj najbolj nujno opravilo na celem svetu.

Tudi mineralni kamen sem mu včeraj nabavila. Je kar kocka, približno ko milo velika (tisti s stojalom je bil pol manjši in dvakrat dražji!) in se zanj sploh ni zmenil, dokler ga nisem nastavila v kletko tako, da mu je malo v napoto. Takrat se je zagnal vanj in ga je malo obdelal, ostalo si je pa pustil za pol.

Ne vem, a je to normalno, ampak čez dan večinoma spi, poležava, se umiva in je. Ponoči, takoj ko ugasnem luč, pa začne svoj žur – skače po sobi, po kletki, po meni, poskuša splezat na mizo, gloda kakšne stvari (in to precej hrupno). Ne vem, mogoče zato, ker sem čez dan na faksu in tudi ko pridem, se učim (sedim za kompjutrom). Če je kakšen matematični predmet (ne programiranje, kjer rabim kompjuter), se uležem ali usedem kar na tla in tam računam. Potem skače po meni, kuka, kaj delam, lovi svinčnik, s katerim pišem, se dela, da bo požrl radirko, ali preprosto leži ob meni in ‘se uči’ skupaj z mano.
Verjetno zato, ker sem čisto čisto sama (zato sem ga tudi nabavila) in ne pozna drugega razen dveh prijateljic in enega prijatelja, ki včasih pridejo na obisk.

Kar se tiče vitaminov sem mu kupila ene ‘vitaminske kapljice’ od vitakrafta, pa jih niti povohati noče. Niso v resnici kapljice, tako se jim samo reče. So pač ko nekakšni bombončki, ampak mu niso všeč, pa ne vem, kako naj mu jih torej dam.

To, da ne liže samo zarad vitaminov, je pa dobra novica. Torej me kdaj poliže tudi zato, ker me ma pač rad 😉 Upam, da ne pričakuje, da ga bom polizala nazaj…

Moj je tudi samček, čisto čisto bel, ima pa plave učke. Maš slike od svojega? Če maš jih plis pošlji, ker bi ga rada vidla:
[email protected]

Moj lumpek bo marca star pol leta in mu je ime Miko (če si gledala Pocahontas – ona je imela rakunčka, ki je bil prav tak lump, firbec in požeruh kot moj zeko. Ta bi za list zelene solate prodal svojo mini-dušo!!!)

Moj si je za poležavanje izbral en prostorček ob radiatorju (pod stolom, na katerem imam razno šaro) in drugi pod mizo na sredi sobe (taka mala ‘čajna’ mizica)
Nekaj časa je imel finte, pa je lulal na posteljo, zato mu nisem dovolila gor. Zdaj je s tem nehal, zato mu ne gnjavim več, ampak samo gre na posteljo in vohlja okrog, pol pa spet gre dol. Nisem ga še vidla, da bi spal tam gor. Mogoče mu je premehko 😉

Je pa prilično ljubosumen. Imam kolega, ki je zajčku drugače čisto všeč in se mu pusti božat in vse, ko pa mi je voščil novo leto, ga je ugrizil v gleženj.
Ne znam si predstavljat, kaj bo, ko bom mela fanta. Upam, da ne bo postavil ultimat – jaz ali on! (fant, ne zajec, ker bo ves pogrižen 😉

Okej, zdej pa grem počistit vc njegovega veličanstva, ker vidim, da vohlja okrog in mu ni všeč stanje tam notri. 🙂

lp vsem

eva

Eva,

slike moram še razviti in ti jih nato takoj pošljem po e-mailu. Moj je Bobek, sicer ga pa moja slabša polovica kliče kar “rita debela”. Ime je dobil po oni risanki “Lolek in Bolek”, sam da sem namesto L nakombinirala B (ker spušča bobke hehe).

Pozabla sem ti pa omenit tisto glavno – murganje, ki ima dva podtona. Murga lahk od veselja, če je zunaj in me išče (imamo veliko hišo), ali pa če ga kaj oštevam in se zmrduje. Najraj dela akrobacije v zraku, in sicer so to različni poskoki, obrati na mestu ali pa kar metanje na hrbet in musanje po tepihu ter zvijanje v klobčič. Tako imam občutek da mu je pri nas res zelo lepo.

Za bonbon naredi VSE – mi spleza skor do glave, cuka za lase, se postavi na dve noge in “prosi”, liže po očalih, skrije pod pulover, predvsem pa leti ko formula 1, če samo potresem, da zasliši šumenje sladkarij. Ker pa mu dam le dva na dan (zjutraj in zvečer), se vedno težko sprijazni da faše le enega in tako caplja za mano še lep čas, v upanju da dobi še enega.

Sicer pa bi najraje videl, da ga božam do svoje onemoglosti. Takrat se raztegne ko špaget, zapre očke in je miren ko bubica. Tudi jaz sem dosti sama, zato sva skupaj pregledala že lepo število filmov in drugih oddaj.

Tekom dopoldneva miruje v kletki, ker ni nikogar doma. Popoldne pa je večinoma vedno zunaj vse do poznega večera, ker dela tak rompompom po kletki (z zobmi nateguje kovinske žice) in dobesedno visi na vratcih ter prosi, da bi šel ven. Odkar ga imava, nama je z možem dobesedno spremenil življenjski ritem. Kakorkoli obrneš, ga je povsod dosti: ko so tu obiski, jih zvedavo ovohava in straši, ali pa dejansko povsod vtiklje svoj smrček (najraje v omare v spalnici, po kuhinji, kopalnici, itd). Poleti pa zvedavo čepi cele ure na balkonu in opazuje okolico ter dirja sem in tja. Proti večeru ga pa nesem za dve uri ven v ograjeno zelenico blizu gozda in tam nori da ga ja veselje gledat.

Kar se tiče ljubosumnosti, naš goji veliko zamero ravno do moža, ker ga slednji rad preganja, če se spravi grizljat njegove časopise o avtomobilih. Ne pusti se mu božat in rad se zapodi v njega ter pokaže zobe. Tako imam svojega zaveznika in prav je tako.

Trdim, da vsaka živalca potrebuje vrhunsko nego in pozornost, ker potem v isti meri to vrača nazaj, če se le dovolj potrudimo. Znanka ima doma divjega prašička, ki je udomačen do neprepoznavnosti, pravi mali debeli cucek.

ostaniva v stiku z dogodivščinami naših nepridipravov.

lep pozdrav in veliko lepih doživetij vama želim

Hoj!

Lahko tole preseliva na e-maile? Ker je zame dokaj komplicirano, ko moram prekinit povezavo, da napišem tole, pa jo potem spet vzpostavljat (jah, nimam kabelskega neta – my love, my life… 😉

Murganje – je to kakšen ‘znanstven’ izraz, al si si to zmislila (aja, prej nisem vedla, da si že ‘odrasla’, se pravi poročena. Jaz sem stara 21 let – a te moram vikat?)
No, to ima v navadi zvečer, ko se jaz spravim telovadit. Stojim sred sobe in imam v vsaki roki petkilski kviht, on pa teka okoli mene in ‘murga’, da mi gre na smeh in pol moram nehat, se odsmejat in nadaljevat. Še huje je, če me sredi tega začne lizat po bosih nogah in me žgečka z brčicami.
Ali pa, ko delam trebušnjake (dviganje trupa, ko imaš noge zataknjene pod omaro), pa me nekaj časa gleda in gleda (ko da bi štel), pol pa v enem trenutku prileti in ko se ravno spustim, skoči na moj trebuh.
Prav tako ima navado skočit na moj trebuh ko ležim na postelji in čvekam po telefonu. Mogoče se mu zdi, da je bilo dovolj in da je zdaj čas, da se posvetim njemu. No, če klepetam s kolegico, še ni taka katastrofa, če nekaj kosmatega prileti name in zavpijem, zadnjič pa sem se pogovarjala z gospo, ki mi oddaja stanovanje. Nisem sicer zavpila, dosti pa ni manjkalo.

Dostikrat ko stojim in kaj delam teka okoli mene. Potem dam noge bolj narazen in dela nekakšne zverižene osmice, pa jih dam skupaj in spet teka okoli,… Mislim, da ga to zabava. Takrat tudi murga.
Če pa ga hočem zapret v kletko, da posesam sobo (enkrat ga nisem in je odkril kabel od sesalca…):, pa ga primem, spušča malo drugačen zvok. Podoben, a drugačen.

Razne male ‘akrobacije’ zganja tudi moj. To, da dirka okoli ko zmešan (jaz ne vem, kako da ga ne vrže iz ovinka) ali poskakuje in meče svojo malo kosmato ritko v luft ali pa se vrže na bok in globoko zavzdihne, se povalja po hrbtu in se začne čediti.
Če mu ponudim list solate, pleza kamorkoli, da pride do njega.

Kakšni pa so bonboni za zajce? Slišala sem, da mu nekdo daje čokolado, samo ne v velikih količinah, ker baje ni dobro. Jaz ga nagradim z rozino. Včasih jo stisnem v pest in on jo zavoha in ‘koplje’ po moji roki, da bi prišel do nje. Včasih me malo opraska, nikoli pa ne ugrizne.

Ja, moj zeko se pa ne pusti preveč božat. Včasih ja, včasih pa se umakne in se postavi pet centimetrov stran od moje roke. Če se še malo stegnem in ga spet pobožam, se situacija ponovi. Pravzaprav se pusti božat samo, če se mu ne da premaknit.

Moj je ves čas zunaj, ker imam zelo majhno kletko in v njej ima samo hrano, vece pa na drugi strani sobe (za vrati!), tko da se itak ne bi obneslo.

Ampak tisti mineralni kamen je on samo zglodal in spraskal, ne vem pa, če je kaj pojedel. Namreč, na tleh pod kamnom je cel kupček belih ‘ostružkov’.
Pameten kot je, se je kakih petnajst minut ‘boril’ s tistim kamnom s tacami in zobmi, potem pa prišel ven iz kletke – in se stresel. In jaz, ki sem svoj radovedni nos tiščala zraven, sem kihala še lep čas.

Aja, pa to me še zanima – a ga je treba kopat? Nekdo mi je rekel, da ga ni priporočljivo preveč kopat, ampak jaz se sprašujem, če ga je sploh treba. Saj se ja sam umiva.
Pa še to: kako naj spravim dlake ven iz tepiha? 🙂

lp, eva

eva,

bonbončke dobiš v vsaki trgovini za male živali. Moj ima rad vse, od korenčka, solate, medu in mleka, še posebej pa od gozdnih sadežev. Dam mu dva na dan.

Za dlake iz tepiha še nimam trajnega recepta, na vsake kvatre ga spucam z mokro krpo.

Poglej si kaj elektronsko pošto. Sem ti že pisala.

pozdrav.

Eva, vem, da je un kamen na stojalčku dražji, vendar mu raje kupi tistega – je boljši, tudi imajo zajci zgleda rajši njegov okus. Jaz sem imela oba, pa moja Slavica tistega ki zgleda kot milo sploh ne registrira. Unga pa liže vsak dan malo. Imela ga boš sigurno za dva tri mesece, ker to ne ližejo kar naprej. Pritrjen je na stojalo (vse skupaj zgleda kot eno kolo) in ga pritrdiš med dve žičke v kletki (predvidevam da imaš žičnato kletko).
Kopat ga ni treba nikoli, razen v primerih kakšne hude driske, ko je ves pujsast.
Vem, da jih nekateri kopajo, vendar zajci načeloma ne marajo vode in je za njih to stres. Jaz sem od treh morala kopati občasno samo enega (pa ne celega, samo po tačkah in riti), ampak je bil res pravi pujsek.

Ja, moja Slavica pa najrajši gloda tepih in kavbojke, ter podboj od vrat.
Ne mara pa metle. Nanjo kar gode in brunda ter jo tepe s tacami, da okol padam od smeha.

En lep zajčji pozdrav!

Živjo,
sem šele danes odkrila tale forum in sem prav vesela, da nisem edina “zajčja mama”. Moj zeko je star 7 let in v tem času sva precej vzgojila drug drugega. Tisto skakanje v luft in obračanje ob ploskanju je baje znak izrednega veselja (tako, da v kake vzgojne namene ne deluje), moj to dela, če se na glas smejim! Več o vedenju zekotov je na web strani The Language of the Lagomorphs (tudi o komuniciranju z zekoti in kar nekaj stvari kar deluje). Pritlikavi zajčki defakto ne vedo, kaj bi jedli od zelenjave, ker se je moj lotil že čisto vseh možnih lončnic, do katerih se je le lahko dokopal, med njimi tudi nekaj precej strupenih. Od raznih vitaminčkov, drops in podobnega mara pa samo tiste, ki so videti čokoladni, pa še teh se naveliča, če jih dobi preveč (jaz mu jih namreč dam, kolikor jih hoče, ker sem videla, da kar zna ocenit, koliko bo pojedel in mu teža ne niha).
Eva, jaz ga zunaj ne bi spuščala brez stalnega nadzora, moja kolegica je svojega komaj rešila pred mačkom, ena znanka ga je pa našla na vrtu brez glave. In če krokarji odnesejo mlado jagnje, lahko tudi malega zajčka. Slišala sem pa tudi, da če jih pustiš zunaj v kletki, da lahko umrejo od strahu, če se mimo priplazi kaka lisica. Upam, da te nisem preveč prestrašila.
Liže te najbrž ne zaradi soli, na tisti vedenjski strani piše, da je to znak naklonjenosti, in če ti božaš njega, on tebe potem v zahvalo poliže nazaj (če te pa sam začne lizat, pa potem pričakuje, da ga boš tudi ti pobožala nazaj). Miganje z noskom je znak zanimanja za dogajanje (bolj hitro ko miga, bolj ga zanima). Če kaže hrbet, je užaljen oz, popolnoma vzvišen nad dogajanjem in nezainteresiran.
Ponoči razgrajajo, ker so nočne živali. Zakaj grizejo kletko, mi ni jasno, moj jo včasih grize (in to je kar precej glasno rožljanje) tudi pri odprtih vratih, mogoče si brusijo zobe.
Moj zeko “renči” in grize samo moške, tako da je to neke sorte teritorialnost.
Kopat ga pa ni treba, pa še všeč mu niti slučajno ne bi bilo. Cepit tudi ne.
Upam, da se boste še kaj oglasile, (tole branje je strašno zanimivo), LP

Hoj!

Mene zanima, kako dolgo živijo take male mrcince? Meni so eni rekli, da živi pet let, v dobrih pogojih sedem.

“Pritlikavi zajčki defakto ne vedo, kaj bi jedli od zelenjave, ker se je moj lotil že čisto vseh možnih lončnic, do katerih se je le lahko dokopal, med njimi tudi nekaj precej strupenih.”
Moj pa ne mara koruze. V banjice od sladoleda sem posadila vse mogoče seme (največ sem ga izbrskala kar iz njegove hrane). Ko zraste kakih 10 cm mu dam, da ga ‘pokosi’ in še nekajkrat se rastlinice obnovijo in spet zrastejo, da jih lahko večkrat popapa. Vse ostalo je jedel, koruze pa ne mara. Saj je nekaj grizel, ni pa mu bilo ravno v slast in če je le mogel, je potacal vse skupaj, da mu ni bilo treba pojest. Med tem ko ostala semena papca ko velik!

“Od raznih vitaminčkov, drops in podobnega mara pa samo tiste, ki so videti čokoladni, pa še teh se naveliča, če jih dobi preveč “
Jaz sem zdaj pogruntala, da ga poje, če mu ga dam iz roke. Če mu ga nastavim v hrano, ga pa pusti. Hecno.

“Eva, jaz ga zunaj ne bi spuščala brez stalnega nadzora, “
Saj nisem niti nameravala. Jaz bi bila ves čas zunaj z njim, ponoči pa bi bil z mano v bajti. To je na robu Kočevskega gozda, tam niso samo lisice in kune, ampak tudi risi in bi mojega zekota konkreten frštok, ko bi mu kak tak brkatec na vratca potrkal.
Ampak čez dan, ko jaz poležavam na dvorišču ali si kurim in pečem kosilo (saj imamo šporget v bajti, ampak to je bolj zanimivo) ali berem ali karkoli počenjam na travi, pa lahko on razgraja po ograjenem prostorčku.

“Liže te najbrž ne zaradi soli, na tisti vedenjski strani piše, da je to znak naklonjenosti, in če ti božaš njega, on tebe potem v zahvalo poliže nazaj (če te pa sam začne lizat, pa potem pričakuje, da ga boš tudi ti pobožala nazaj). “
Ja, saj – zdaj sem mu kupila tisti mineralni kamen in ga kar obdeluje – liže me pa še kljub temu. Me liže nekaj časa, potem pa pogleda… in če mu ne dam rozine, hitro liže dalje, ker misli, da mogoče ni bilo dovolj… No, potem pa že moram dat rozinico, da se …

Ej, a veste, kaj prav v tem trenutku počne (sumljivo miren je bil, pa sem pogledala) – sedi na naslonjalu fotelja in gloda moje kavbojke, ki so vržene prek.

Okej, grem naprej pisat:

“Miganje z noskom je znak zanimanja za dogajanje (bolj hitro ko miga, bolj ga zanima). Če kaže hrbet, je užaljen oz, popolnoma vzvišen nad dogajanjem in nezainteresiran.”
To sem tudi že pogruntala. In strašno firbčen je. Karkoli delam, ga imam takoj zraven. In ko pride kolegica in postavi svoj ruzak v kot, ga seveda temeljito preišče, prevoha, tudi pregloda,… 😉

Kar se pa grizenja tiče – včeraj ponoči je na nek način prišel na mizo in zglodal pašček od ure in eno kartico. K sreči je Cankarja (10.000), ki sem ga imela prištimanega za plačat položnice pustil pri miru, samo na tla ga je vrgel. Očitno mu ni všeč okus denarja…
Drugače pa grize vse, do česar pride. Najraje ima rolce od wc papirja, uživa pa tudi v raznih cajtengih in reklamah. Seveda včasih pogrizlja tudi tepih, pa seveda zvezke in največkrat tisto, kar je najmanj treba.
Ker je moje prebivališče zgrajeno iz enega prostora, ki je spalnica, kuhinja, jedilnica, dnevna,… v enem ter kopalnica in predsoba v drugih dveh, sva oba z zajčkom skupaj v sobi. In moj računalnik tudi. Sem zavarovala vse kable, ampak ko se je mali vragec navadil splezat na mojo posteljo, je tam našel kabel od nočne lučke. In ga seveda preglodal. Enkrat je MED TEM KO SEM JAZ SESALA glodal kabel od sesalca. Res, te živalce imajo več sreče ko pameti. Zdaj ga, kadar sesam, zaprem v kletko, pa če je še tako užaljen. Kabel pri postelji pa sem zavarovala. Najbolj ga ‘odbije’, če je kabel zavit v cunje. Potem je mehko in ni zanimivo za glodat. Tko da sem jaz razparala stare mikice, naredila iz njih trakove in na debelo povila glavni kabel (ostali so na njemu nedostopnem mestu), da je ko en velik črv. In ga pusti pri miru.
To, da mu najbolj tekne ‘prepovedan sad’ sem že zdavnaj ugotovila. Ima eno veliko kartonasto škatlo in v njej kose lubja in veje, da bi si lahko brusil kremplje tam not. Niti povohal ni. Potem sem vhod zagradila, da niti če bi hotel ne bi mogel več not. Najprej je grebel po vhodu, potem pa splezal na posteljo in od tam skočil v škatlo. Vhod sem potem odprla, da ne bi ratal živčen, če ne bi mogel ven. Tko da – če hočem, da kam gre, mu moram to naredit nedostopno. Problem je v tem, ker gre tudi tja, kamor ne bi smel in kar jaz poskušam v resnici narediti zanj nedostopno (notranjost računalnika… – zaradi boljše ventilacije imam pokrov snet).
Pa ponoči mi pride skakat po trebuhu. Ali pa se pritihotapi, da ga niti ne čutim in me potem liže po nosu in fehta rozino. Norček mali!

Zdaj grem pa spat!
lp vsem!

eva

Eno vprašanje. Kje človek dobi takšne srčkane zverinice? Čisto ste me navdušili s temi vašimi zgodbami. In koliko stanejo?

Dobit nagajivega zajčka ni prav nič težko – vsi so nagajivi.

Priporočam ti rejca (Marjan Šavli, Šk Loka), ker tisti v trgovini včasih niso tako živahni in so kdaj tudi prebunkani in pogriženi po ušesih.

lp, eva

New Report

Close