Najdi forum

pozdrav vsem živaloljubcem.

zanima me ali ima kdo kameleona in kako ga vzdržuje, jaz bi si ga namreč rad kupil pa glede tega nimam nobenega pojma.Nažalost nisem našel nobene uporabne literature.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Pokliči v ZOO, tam ti bo znala biologinja povedati vse o gojenju kameleona. Jaz sem dobila kvalitetne informacije v zvezi z eksotičnimi živalmi ravno pri njej. Direkten telefon je: 2560 060, ga.Irena Furlan.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav; Kedo!
Malo zamujam z odgovorom,a bolje pozno, kot nikoli. Kameleoni so gotovo med najzahtevnejšimi terarijskimi plazilci , primerni le za najizkušenejše terariste. Večina vrst potrebuje “drevo”, to v praksi pomeni zelo velik terarij ali voljero. Poznam nekaj ljudi, ki so jih gojili in uspevali so nekaj dalje časa (a nikoli več kot eno leto!) tistim, ki so jih imeli spuščene kar v rastlinjaku. Izgleda, da ujetništva ne prenašajo? Niso toliko občutljivi na temperaturo, kot bi človek mislil, ampak bolj na relativno vlažnost, dnevo- nočna nihanja temperature in pa potrebujejo ustrezno krilato živo hrano. Ni dovolj, da gojiš mokarje in čričke, no pasaran !, potrebuješ še muhe, puščavske kobilice, pa ščurke in paličnjake ipd…kar precej različnih vrst leteče hrane. Večina vrst kameleonov v ujetništvu zavrača pitje vode iz posodic ali napajanikov, ampak je potrebno terarij 2-3 x dnevno škropiti z malčno vodo. To v kombinaciji z vlago (če je presuho ali premokro= zbolijo) je največji problem. So dokaj občutljivi na bolezni in če imajo pršice (vlaga), glivice ali gliste, jih hitro pobere. Žal…res zelo izkušeni biologi in teraristi so nekaj vrst že uspeli celo razmnožiti ; nekatrere vrste ležejo jajca, nekatere, kot recimo Chameleo jacksoni – pa so živorodni. Za mladičke je potrebno imeti neskončne kulture žive hrane : od sadni mušic do mladih čričkov ali sredozemskih murnčkov.
Kedo, brez zamere, a če si začetnik v teraristiki, ti toplo priporočam, da za nekaj let kameleone pozabiš. Bolje zate in za njih.

Dragi Bojan hvala iz dna srca za tako izčrpen odgovor.Res sem bolj začetnik glede teh stvari.

še enkrat hvala in lep pozdrav.

Zdravo vsi mi lahko prosim gdo pomaga jas mam kameleona pa res morem za 1.teden nekam pa me nebiblo doma pa nevem kak bi ga hrano če ma gdo podobno iskušnjo ali kaj ker res nevem kaj naj nardim

New Report

Close