Najdi forum

napadalna mačka

Imam velik problem z našo mačko. Je zelo napadalna do drugih živali. Stara je 3 leta. Prvi dve leti z njo ni bilo problemov, bila je mačka kot vsaka druga, a zadnje leto imamo z njo pravi pekel. Spravlja se nad druge živali, predvsem na kokoši in pse. S sosedi smo zaradi nje v sporu (sosed grozi s tožbo), saj mu je od marca letos pa do zdaj ubila 4 kokoši, dva petelina in enega psa. Do ljudi ni napadalna. Nikdar ne napada malih živalc(žab, ptičov, drugih mačk) ampak le tiste večje. Prejšnji teden se je spravila celo nad sosedovo kozo in le hitremu posredovanju se lahko zahvalimo da je preživela, žal pa sosed ni imel pretirane sreče, huje ga je poškodovala po roki (12 šivov). Kaj naj storim? Ne bi je rad “uspaval”, saj smo se zelo navezali na njo.

ej, koga pa imate doma? Ozelota ali celo tigra? Saj si ne morem predstavljati!!

Kako bi pa lahko ubila kozo, no??

Saj ne morem verjet!

Tale nasvet mi sicer ni vsec, ampak ce je macka res tako napadalna da razmisljate o uspavanju, bi morda v postev prisla amputacija krempljev. Pozanimajte se pri veterinarju.

nova
Uredništvo priporoča

Amputacija krempljev je z zakonom prepovedana.
Nena, me zanima, kako lahko svetujete tako kruto pohabljenje živali. Amputacija krempljev ni le odstranitev krempljev, ampak amputacija celotnega členka na vseh prstih. Svinjarija!!!
Torej če pes grize, mu bomo izbili zobe?

Frenk,

nočem biti nesramna, ampak kao mačka ubije psa in skoraj ubije kozo? Si težko predstavljam. Ni čudno, da sosed grozi s tožbo. Kako bi se ti počutil, če bi njegov pes ubil tvojega mačka?

Tudi moj muc je napadalen do drugih mačk in do psov, ki jih ne pozna. S sosedovimi psi pa se dobro razume in jim pusti, da se sprehajajo po našem vrtu. Kar pa se tiče kokoši pa je najbrž kriv mačji nagon. Zanima me še, ali kokoši samo ubije, ali tudi poje njihovo meso?

Hvala za odgovore, a žal nič od tega ne pride v poštev. Kokoši le ubije, mesa pa ne poje, saj jo redno hranimo. Na dan poje eno konzervo mesa, škatlo briketov in pol litra mleka, tako da ne ubija zaradi lakote. Zdi se nam da je vedno bolj napadalna. Zdaj se spravlja će nad predmete, v nedeljo je na sosedovem avtomobilu zgrilzla prvo desno zračnico. Sosed zahteva 25 tisoč sit odškodnine. Včeraj pa je sinu raztrgala sedež na skuterju. Čudno pri vsem tem je da je do nas zelo krotka in zelo prijazna.

Dragi moj Frenk!

Mačka ima derače dolge pribl. 1 cm, največ 1,5 cm. Vsi ostali zobje so bistveno manjši – še manjši od zrna riža. Torej je popolnoma bedasta tvoja ali sosedova trditev, da je mačka zgrizla zračnico. Mačka povrhu tega sploh ne more dovolj odpreti gobca – max. 8 cm. Zdaj pa povej, ali imaš doma mačka ali mutanta tamagochija.

Lp, Yo

Frenk,

ali je mačka sterilizirana? Razmislite tudi o tem posegu, če ni. Sicer pa mislim, da takšna mačka ne bi smela več nekontrolirano hoditi okoli. Sosedu ste dolžni izplačati vso odškodnino. Ne vem, kaj se dogaja z muco, vendar imajo mačke kljub temu, da jih hranimo, močan nagon po lovu. (Zato je nesmiselno, da bi jih stradali!). Če je res izključeno, da bi šlo za drugo žival (premislite o potencialnih krivcih), potem ste dolžni ukrepati, saj je sosedu prizadejala že precejšnjo škodo. Torej sterilizacija, če še ni, zadržuje pa naj se pretežno v hiši, ven naj gre samo pod nadzorom (mačja ovratnica in povodec ali ograjen prostor).

Krempljev seveda ne boste dali amputirati, saj je to za mačko grozljivo. Lahko pa jih pristrižete (o tem smo tukaj že pisali).

Frenk, haha, oprosti, ampak ne verjamem ti! Če le morem, rada pomagam, ampak tokrat imam občutek, da nas samo vlečeš za nos…. 😉

12 šivov? Ja, pa kaj še…

Povej meni ti nekaj-a nimaš drugega dela kot pa ljudi na tem forumu met za norce.Veš z mačkami se ukvarjam že 15 let in ti zagotovo vem da nakladaš in se smeješ.češ poglej kako nori so ljudje verjamejo mi in še svetujejo mi.Pejt raj mal na kakšno drugo spletno stran.Pa pazi,da ne bo še kakšnega požara kje potaknila,pa da ne bo soseda pojedla,ker zgleda da je škatla briketov in pol litra mleka in še konzerva zdaleč premalo za tvojo domišljisko mačko!

Upam da bo moja mačka tudi taka. Da mi vsaj odžene sosedove kokoške, ko mi hodijo srat pred hof ko dežuje.
Saj soseda da kako jajco( prosta reja). Ampak pozimi mi pa samo hodijo srat, jajce pa bolj bogo…

Pri nas tudi imamo problem napadalnega macka.
Star je 3leta, kastriran. Dobili smo ga ko je bil star komaj 6 tednov. Vecino casa tako kot macke prespi, ko pa je buden pa pac dela norije, ampak vcasih se mu totalno zmesa. Jaz recimo sedim in gledam tv in ko naenkrat samo skoci v roko kar iznenada. To izgleda tako kot da te petelin napade. Tudi ce lezi in samo zraven njega stojis, kar naenkrat skoci v nogo. Nekaj malega imam izkusnjami z mackami, ampak to je za mene prevec. Z tasco imamo deljeno gospodinstvo in gospod je pameten in si vrata sam odpre, tako da jih moremo zaklepati, je pa sel enkrat k tasci na obisk in je gledal skozi okno, ona pa ga je hotela samo vrniti na nase stopnisce in jo je pokrampal (ko drugace glih ne krampa) do krvi po obeh rokah. Imamo tudi otroka in glede nato, da je vedno slabse, razmisljamo, da ga damo stran.

Kako naj odpravim njegovo napadalnost? Smo obupani

Zdravo. Sicer je bila ta tema leta 2002 ampak jaz se leta 2017 soočam z mojim muckom ki je že od malega kastriran sedaj je star 13 let in NIKOLI prej ni bil tako agresiven do drugih mačk. Seveda se je tu in tam pihal zarat ozemlja, ampak to kar se je začelo dogajati letos pa je nenormalno… pretepa muce (pritepenčke) tako, da ga prav stisne (celo mislim, da je 1x enega ubil, ker sem ga našla mrtvega) in sedaj imamo pri nas spet enega pritepenčka, kateri se mi ne da prijest, ker če bi se mi bi bil sedaj na varnem v kleti bi mu nudila zavetje pred mojim dolgoletnim prijateljčkom.. res ne vem obupana sem, strah me je da ga bom morala dati uspavat, ker je tole že res grozno, kar počne… mogoče kdo ve zakaj bi se iznenada začel takole obnašati?

Macek ima svoja leta. Ze prej je pihal zaradi ozemlja? je spuscen zunanji macek? Ce je odgovor na obe vprasanji da, potem je situacija jasna. Macka pac niste vzgajali (ja tudi muce se vzgaja), sedaj na stara leta pa bo to vedno bolj prislo na dan. Ce macek nima resnih zdravstvenih tezav, potem res ni potrebe po uspavanju. Boste pa morali prijeti za delo in macka vzgojiti (bolje pozno kot nikoli). Ali pa predati macka nekomu, ki ima izkusnje. Naj pa pripomnim, da je oddaja macke bolj stresna za zival, kot je to pri psu.
Glede pritepenckov pa samo nasvet. Vsako zival, ki jo najdete brez lastnika, jo morate predati zavetiscu. Ce sami macke ne morete uloviti, mora to narediti pristojno zavetisce. So pa trenutno zavetisca spet polna, ker bodo po praznikih dobivala nazaj “novoletna darila”.

New Report

Close