Najdi forum

nemški ovčar

Pozdravljeni!
Sem lastnica 10 let in pol starega nemškega ovčarja. Pred 14 dnevi sem opazila, da je pes na jutranjem sprehodu začel zaostajati in večkrat sem ga morala čakati. Prej je bil vedno pred menoj, tekal je naprej in zopet do mene, tako da je vedno naredil vsaj pol daljšo pot kot jaz. Sprehode sem skrajšala, vendar se stanje psa ni popravilo. Dogaja se, da pes ni sposoben priti niti na teraso po štirih stopnicah. Pri tem mu zanaša zadnji del, zdi se, kot da ga zadnje noge ne držijo.

V starosti enega do dveh let je imel pes vnetje pokostnice. Peljala sem ga na kliniko v Ljubljano, kjer so ga najprej slikali in mu dali zdravila (če me spomin ne vara se je tabletam reklo Erazon, nisem pa prepričana), ki naj bi jih užival 4 dni, vendar je pes začel po prvi tableti bruhati, zato sem morala terapijo po veterinarjevem nasvetu prekiniti. Nato je bil zdravljen ambulantno: vsak dan je dobival injekcije kombinirane s tabletami kortikosteroidov, skupaj skoraj 14 dni. Po tej kuri je bil pes brez problemov, nikdar ni šepal ali karkoli drugega.
Morda ima kdo podobne izkušnje. Veterinar, h kateremu vozim psa, je trenutno na dopustu, nadometni veterinar pa je predlagal, naj psu dajem tablete kalcija.

Lep pozdrav in hvala za morebitne nasvete!

Glede na opis bi rekla, da gre za displazijo kolčnega sklepa ali obolenje hrbtenice. Bolj se nagibam k displaziji. Tablete kalcija ne bodo pomagale, čimprej poišči veterinarja, da bo psa temeljito pregledal, do tedaj pa se izogibaj vsakemu naporu – hoja po stopnicah, po bregu navzdol/ navzgor, dolgim aktivnim sprehodom ipd.
Pa res, čimprej k veterinarju, že zaradi psa, kajti ta zadeva hudo hudo boli.

Lp, Yo

p.s. Sporoči, kako sta opravila.

Pridružujem se mnenju Yo. Bi ti pa vseeno svetovala kot dopolnilo vitamine Chassoton 4% granulat. Dobiš jih pri veterinarju. MOram reči, da sem jih za svojega psa sama uporabila in so bili fenomenalni rezultati. Še par drugim sem povedala, ki so tudi imeli podobne probleme. Vsi so s temi vitaminei zelo zadovoljni zato ti jih res močno priporočam. Vendar vseeno je pot do veterinarja potrebna.
Veliko sreče

Meta

nova
Uredništvo priporoča

Glede na starost psa in vnetje pokostnice v mladosti (kar je zelo pogost pojav pri velikih psih, predvsem pa NO), bi ti svetovala takojšen obisk veterinarja. Zdravljenje z vitaminčki pač ne bo zaleglo.
Potrebno bo slikanje kolkov, da ugotovijo dejansko stanje, ker so lahko kolki že čisto pred tem, da “padejo” iz kolčnih čašic, ker so vezi postale preohlapne.
Lahko je še veliko diagnoz, ki ti jih ne bom naštevala, a vseeno bi bilo zaradi tvojega psa lepo in pošteno, da takoj obiščeš veterinarja.

Mogoče si me narobe razumela. Obvezen je pregled pri veterinarju in ustrezno zdravljenje. Pri mojem primeru recimo je bila psička(bernka) zelo uboga. Prehodila je lahko maksimalno kilometer. Veterinar ji je ugotovil komolčno in kolčno displazijo. Kljub slabemu stanju se za operacijo še ni odločil, zaradi tega smo se odločili za zdravljenje z vitamini – Chassoton in tudi z alternativnim zdravljenjem. Sedaj pa brez operacije pes prehodi vsak dan brez problemov 10 km. Mi to ocenjujemo kot mali čudež in smo vsak dan srečni,ko jo vidimo kako uživa na sprehodih in kako je živahna.
Draga Dona, v kolikor boste hotela kdaj še kakšne informacije se mi kar javite. Z veseljem vam bom odgovorila na vse kar vas bo zanimalo.

Srečno

Meta

Najprej hvala za vse vaše nasvete in mnenja, ki ste mi jih dali.
Že predvčerajšnjim se je oglasil pri nas veterinar in za našega psa smo dobili tablete kalcija (4 na dan) in Rimadyl (3 na dan). Težka hoja našega psa naj bi bila posledica osteoporoze. Tablet Rimadyla smo dobili za tedensko kuro, kalcij pa naj bi našemu psu dajali vseskozi. Psa bom, takoj ko se vrne z dopusta naš veterinar, peljala k veterinarju, da bo opravil še slikanje in druge potrebne preglede. Morda kdo ve, kakšne so možnosti zdravljenja osteoporoze pri psih starih 10 let in pol (če je težka hoja našega psa res posledica osteoporoze)?
Za vaše odgovore vnaprej najlepša hvala!

Lep pozdrav

Dona

Osteoporoza je lahko zelo nevarna, če se pes spotakne ali nerodno pade, saj so kosti praktično zelo lomljive in kot sama veš, kako je pri starejših – nekateri se nikoli več ne opomorejo. Gibanje pa pes nujno potrebuje, da ima krepke mišice, ki držijo kosti, tako je manjša nevarnost zlomov. Nujno k veterinarju!

Lep pozdrav sem lastnica 9 letnega nemškega ovčarja.. zanima me pred kratkim je začel vlečit in plesat z zadnjimi nogami, psa sicer ne boli ko ga masiraš ali tipaš po kolkih ter hrbtenice.. ima kdo podobne probleme? in me zanima kaj storiti

K veterinarju, da ugotovi kaj je narobe, pri starostnih težavah pa zelo pomaga smola industrijske konoplje. O tem lahko vprašate tudi veterinarja, kar nekaj jih je in vedno več, ki so se s tem tudi seznanili. CBD dejansko regenerira telo, blaži bolečine, alergije, vnetja,…

Takoj k veterinarju. Popuščanje zadnjega dela je lahko posledica bolezni ali pa starostnih sprememb hrbtenice, lahko so krivi tudi kolki …

Ne ugibaj, psa naj pregleda veterinar.

New Report

Close