Najdi forum

dolgodlaka čivava

Ali ima kdo dolgodlako čivavo? Kakšne izkušnje imate s tem psičkom, ima kdo mladičke?
lp

Sama sicer nimam čivave, jih pa poznam nekaj in glede na svoje izkušnje in na izkušnje lastnikov, bi zelo težko opisala kakšni so ti kužki. So si namreč zelo različni med sabo. Dva sta zelo živčna in kar naprej bevskata na vse kar leze in gre, čeprav mi je njuna lastnica zatrdila, da tega nikoli ni podpirala in da ju poskuša odvatiti lajanja. Meni je zelo všeč en samček, ki neverjetno ubogljiv in malo laja. Je pa zelo plašen in nezaupljiv do tujcev. Če te čivava res zanimajo, potem se obrni na priznanega vzreditelja, ki ti bo pred in po nakupu pomagal z dragocenimi nasveti. Najbolje, da si kar prebereš naslednji članek, ki ga je napisala zelo znana slo. vzrediteljica (njeno ime in naslov najdeš na dnu članka):

http://www.kin-drustvo-ajdovscina.si/pes_civava.htm

Upam, da sem kaj pomagala. Lep pozdrav!

no..danes smo 30 avgusta..stara sem 12 in če bom bila odlična bom dobila čivavo..zdaj pa bom vprašala če ima kdo doma čivavo ki bo imela mladičke maja..da bi jz enega kupila julija ali junija..naj kdo kej odpiše da si zapišem njegovo številko
lp, lina

nova
Uredništvo priporoča

linna, kužki so cortkani prvega pol leta.

Kdo bo pa potem skrbel za njega, ko kužek odraste, ko se žive igračke naveličaš?

Lahhko ga daš nagačit, kar stane al ga pa pustiš v kakem gozdu, se bo že znašel, če ne bo prej od lakote crknil.

To je provokacija. Morda se še vedno Oracena norčuje.

ojla. mene pa zanima ali je tem psom kdaj dougčas? Ali jih je treba pozimi oblačiti? Ali ponoči lajajo?

dio

Ja, non stop jim je dolgčas. Takrat si ponavadi zavrtijo kak dober film. Seveda jih pozimi oblečeš, poleti pa jim nadeneš kopalke in šilt, da jim ne sveti sonce v oči. Ponoči non stop lajajo, še posebej, ko so na pohodu volkodlaki.

YO, se res tako težko prednašaš, da se kar naprej norčuješ iz same sebe??
Seveda je treba kratkodlako čivavo pozimi obleči! ti očitno tega še nisi slišala.
Obstajajo pa tudi psi, ki jih je treba obleči tudi poleti, da jih sonce ne opeče.
Zdaj pa čakam, da me boš oblajala……

Katere pse je treba obleči, da jih ne opeče?

p.s. Aja, smo v temi o dolgodlaki čivavi, sicer…

To o poletnem oblačenju vem tudi jaz. Mene je vzreditelj posebej opozoril, da je potrebno kitajskega golega psa poleti zaščitit pred soncem, bodisi z oblačilom bodisi skremo proti sončenju.

Seveda jim je dolgčas in hudo, če se nihče ne ukvarja z njimi. Kakšno vprašanje sploh je to?

Seveda jim je dolgčas in hudo, če se nihče ne ukvarja z njimi. Kakšno vprašanje sploh je to?[/quote]

Bedasto. Zato sem pa tudi napisala bedast odgovor.

Seveda jim je dolgčas in hudo, če se nihče ne ukvarja z njimi. Kakšno vprašanje sploh je to?[/quote]

Bedasto. Zato sem pa tudi napisala bedast odgovor.[/quote]

Čivave si izredno družabni psički.
Zelo se navežejo na lastnika in ne zdržijo dolgo sami.Vsekakor niso za družine kjer so večino dneva vsi odsotni – v službi ali šoli.
Imamo 7 let starega dolgodlakega, 2kg težkega samčka svetlo rjave skoraj bele barve, ki ga vzamemo s sabo skoraj povsod ( razen v prehrambene trgovine). Torej Citypark, Supernova, Bauhaus,Merkur… brez problema.
Je iz privatnega legla in je bil vzgojen ob dudi – samička je namreč izkrvavela ob kotitvi.
Zaradi svoje narave – je izredno pogumen – je zunaj največkrat kar na povodcu ali pa v naročju. Rad ima labradorce in zlate prinašalce ter pasme približno svoje velikosti- nikakor pa se ne razume z nemškimi ovčarji in s pitbuli. Na te se dere na ves glas in bi se tudi zapodil v njih, če bi mu pustili.
Ponoči ne laja – ker spi na ali pod odejo, najraje pri mojih kolenih :).
Vsakega , ki vstopa v stanovanje pa, kot pravi pes čuvaj, pozdravi z laježem ( ni moteče).
Rad se kopa – ne mara sušilca ampak ga obrišemo – sam pa dokonča po “ritju s smrčkom” po vsem možnih tekstilnih površinah :).
Pozimi najbolj uživa, ko lahko skače ( rije) po novozapadlem snegu.
Je tudi izredno vzdržljiv – pot na Šmarno goro ali pa izlet iz Podutika na Katarino – mala malca.
Se sploh ne pusti nositi ampak teka naprej in nazaj – od enega do drugega družinskega člana.
No, kadar ima vsega dovolj ali pa je utrujen, se postavi pred tebe na zadnje noge in čaka, da ga vzameš v naročje.
Še o oblačenju:
Psi imajo dlako za naravno zaščito pred vročino in mrazom ( razen kitajski goli pes) in jim z oblačenjem – to počnejo samo NEUMNI lastniki – naredijo več škode, kot si sploh predstavljajo.
Oblekice so samo za nesamozavestne, krepko preobilne lastnice (kar poglejte kdo oblači pse) , da lahko razkazujejo psička in svojo debilnost.

Tako lepo si pisal o svojem psičku, da je res škoda, ker si z zaključkom vse pokvaril. Tudi jaz imam čivavo, sicer kratkodlako in malo manjšo kot ti. Ima samo 1.30 kg. Po obnašanju zelo podobno tvoji, vendar moj nikoli ne laja.
In verjemi ali ne, nisem niti nesamozavestna, niti neumna, niti preobilna, prepričana sem, da tudi debilna ne, pa vendar svojega psička pozimi oblačim. Zakaj?
Ko ga nisem, je dobil vnetje, ni mogel lulat, morali so mu vstaviti kateter (ni prijetno) in se kar lep čas zdraviti z antibiotiki. Po nasvetu veterinarja ga sedaj oblačim in oblačila ga bom, pa čeprav se bo morda našel še kdo, ki me bo zmerjal z vsem mogočim.
Jaz žalitve lahko prenesem, moj kuža bolezen težje. In če je le mogoče, mu jo bom prihranila.
Upam, da tvoj psiček nikoli ne bo zbolel… Lp

Jaz sem primišleval o tem sprva, kako je doma imeti čivavo.Nekaj dni kasneje mi je mami rekla naj malo pogledam po takšnileh forumih za dolgodlake čivave ali kaj podobnega(majhen).Potem smo našli eno čivavo ki je sicer ženskega spola in je stara 12 tednov.A sicer problem je da jaz in moja mami odpotujeva z letalom v Beograd.In ker sm star dvanajst in pol si želim psa.A ker grem naslednje šolsko leto v 7.razred, bi imel najraje da bi čivavo kupili septembra.A mislite da bi to čivavi ustrezalo?In to sem vas hotela vprašati”ali je imeti čivavi primerno živeti v stanovanju?”In za koliko evrov moraš plačati za pasuš?

L.p Lukaa

No jaz bi rekel za pasuš 2 evra za knižico za ceplenje ki jo potrebuješ zraven ubistvoceplenje proti steklini pa okrog 30 evrov.

roman

Potni list je najcenejša stvar, ki boš jo plačal z svojega psa. Pes namreč potrebuje hrano, opremo, cepljenja, sredstva proti zajedavcem, če imate prvega psa je priporočljivo, da se z njim vključiš v pasjo šolo …

kako ste lahko tko kruti

Kruti ker?

New Report

Close