Najdi forum

Otečeno oko

Pozdrav,
moj muc je star 1,5 let, notranji. Že kake dva tedna ga muči otečeno oko (veka zgoraj je otečena). Z mucom sem seveda bila pri veterinarju, ki ga je pregledal in dal mazilo tobrex, ki naj bi pomagalo. Žal je oko po enem tednu še vedno otečeno, morda malo boljše ampak oteklina ostaja. Tujka naj ne bi bilo, vendar muc občasno na otečeno oko kar miži. Sicer se dobro počuti, je zeloooo živahen, igriv in ješč. Na kaj moram biti pozorna? če se stanje tudi čez vikend ne popravi gremo seveda nazaj k veterinarju. Zanimajo me vaše izkušnje… Iskrena hvala vsem!

Otečeno? Ima izcedek, rdečino? Koliko očesa gleda ven, je oko izbuljeno?

Kako ste skrbeli za oko? Samo mazilo mazali? Čiščenje prostorov?

Dobro počutje živali še zdaleč ni to, da je živahen, igriv in ješč. Veliko živali namreč skriva slabo počutje in bolečine, dokler ni prepozno.

Če ne bo bolje, zamenjajte veterinarja. Samo mazanje oči pri tako hudem vnetju ni dovolj. Čudi me, da niste dobili več navodil, kako skrbeti za oko in mačka.

Pozdravljeni, hvala za vaš odgovor.
Res je, navodila so bila le mazanje z omenjenim mazilom. Izcedka in rdečine muc nima več, manjša oteklina pa ostaja, zato tudi skrb. Prostori so redno vzdrževani, neprašni ter prilagojeni za mucka. Muc je drugače rešenček in redno veterinarsko oskrbovan. Tudi do sedaj ni imel nikoli probleme z učki… Morda bi bilo res dobro slišati še drugo veterinarsko mnenje, hvala za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Tole se tudi sliši drugače kot prvi post. Očitno pomaga kar dobro. Pri mazilih je pogosto tako, da je bolje pomagajo, če se oko prej očisti, preden se mazilo da. Samo mazilo na oko mazati je pri živalih površo. Seveda pa mora čiščenje očesa pred mazanjem biti korektno:
-higiensko umite roke skrbnika z antibakterijskim milom (ponavadi je dovolj za navadnim nearomatiziranim trdim milom – žajfo) vsaj 20 s, dobro umite med prsti in tudi na hrbtni strani vse čez zapestja
-sterilna gaza (mi uporabljamo tiste iz prve pomoči)
-sterileno sredstvo v sterilni posodi (topla voda, kamiličen čaj primerno pripravljen in primerne temperature)

Najprej z eno gazo površinsko obiršemo mesto, nato z drugo čisto gazo očistimo mesto.
TAKOJ namažemo z mazilom oz. zdravilom. Muc naj nosi ovratnik, dokler oko ne bo čisto dobro pozdravljeno, saj si lahko s tačko ali z drgnjenem glave ob druge predmete škoduje.

Če ne bo bolje, pa k drugemu veterinarju. Najboljše je peljati žival kveterinarju, ki se dobro spozna za določeno vrsto. Mačke v Sloveniji pogosto vozijo k Dr. Vanji Knez.

New Report

Close