Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Breja mačka – bi si kdo želel mucka?

Breja mačka – bi si kdo želel mucka?

Ojla,
moja mačka je breja in me zanima, če je kdo zainteresiran za mucka, mucko že vnaprej. Moja mačka je tigrasta, če si predstavljate, za mačka – očeta ne vem. Koliko muckov bo imela še ne vem, ampak želim jim najti dom. Pišem za vnaprej, ker če je zdaj breja, bo to trajalo še okoli 8 tednov, pa še potem da mucki dozorijo (torej ene 12 tednov), lahko pa bi jih prišli pogledat že prej, da si izberete kakšnega. Mucki bodo socializirani, tudi cepiti jih bom dala, sterilizirati pa še ne, tako da se bo odločil lastnik mucka sam. Moja mačka je zunanja mačka, ampak mlad mucek se seveda navadi tudi na notranje življenje. Stranišča bodo že vajeni, saj ga uporablja tudi njihova bodoča mama. Če je kdo zainteresiran ali če ga še kaj zanima, naj mi piše na gmail: [email protected]
Upam da se bo kdo javil, saj si mucki zaslužijo dom, računajte pa, da bodo mucki lahko k vam odšli šele okoli maja. Lep dan

Sem pozabila omeniti, da so mucki seveda ZASTONJ. 😉

Mačko najprej sterilizirat – lahko bi jo že v času brejosti dali na S.

Sicer pa pohvalno, da upoštevate zakonske dolžnosti, kljub ups leglu. Pa ne pozabite mame muce čimprej razglistiti, pa tudi mladiče bo potrebno nekajkrat razglistiti – skoraj bolj pomembno kot cepiti.

Če želite preprečiti mačjo poplavo mladičev, pa lahko mucke oddate s pogodbo, kjer se bodo lastniki zavezali S/K svoje mladiče.

Javite se na društva in zavetišča, bodo pomagali z oglasom pri oddaji muck. (običajno jih je 5 v leglu, sicer pa variira število)

Ko se bodo mucki skotili, pa lahko v to temo naprej objavljaš, kakšni so, koliko tehtajo, kako se razvijajo … Bo mogoče več zanimanja in boš tako lažje oddala mlade muce po 12. tednu.
Mamo muco pa lahko že 2 meseca po kotitvi daš na S, ter jo tudi stestiraš za FIV in Felv.

New Report

Close