Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Mačka se čudno obnaša

Mačka se čudno obnaša

Živjo,

zanima me, če je imel kdo že izkušnje s tem oz. če mogoče ve, kaj bi lahko pomenilo vedenje moje mačke.
Imam 4 hišne mačke. Ena izmed njih zaradi meni neznanega razloga recimo vsak drug teden za kakšnih 10 minut začne intenzivno mijavkati. Pri tem ima tudi močno razširjene zenice. Ne glede na to, kaj naredim, ne neha. Če jo recimo božam, začne presti, vendar pa še vedno vmes mijavka in mi deluje prestrašena. Bi bil lahko kašen poseben razlog za to vedenje ali je stvar bolj naključna?

Hvala za vsak odgovor

Mogoče se goni

Hvala. Zdi se mi edino čudno, ker se čudno obnaša samo nekaj minut. Ponavadi, ko se goni, spušča druge zvoke in se oglaša čez cel dan.

nova
Uredništvo priporoča

Mačke se NE gonijo VSAKA 2 TEDNA!

Tole bolj spominja na asimptomatični epileptični napad. Peljite muco k veterinarju, in pvoejte za težavo. Morda bi bilo dobro muco posneti med takim “napadom”. Nekaj se dogaja, samo gonjenje pa tole ni, četudi bi se mačka gonila na 2 tedna.

Če bi že prihajalo do hormonskih neravnovesij in bi se mačka gonila vsaka 2 tedna celo leto, bi imela mačka druge znake, saj bi slej ko prej prišlo do piometre – vnetja maternice.

Imam 7 mesecev starega mačka, samca. Pred dvema tednoma se je odločil malo’ potepati’ in ko se je po šestih dneh našel se od takrat naprej nenavadno obnaša. Svojo potrebo opravlja kjerkoli,samo na stranišču nič več.

New Report

Close