Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Posvojitev odraslega psa in problem

Posvojitev odraslega psa in problem

Posvojili smo 2 leti staro manjso psicko 12kg, ki je bila od zunaj na prostem cel dan spuscena. Mi jo imamo v stanovanju z rednimi sprehodi.
Problem je, da psicka sili neprestano ven. Tudi po 1h urnem ali vec dolgem sprehodu sili nazaj ven. Ko jo odpeljemo ven se vedno polula veckrat, kaka 3x do 4x dnevno. Problem je, da se mi je kljub sprehodu ze 2x polulala v hisi. In to kmalu po sprehodu. Niti 1h ni minila od sprehoda.
Zdaj smo bili doma in smo jo lahko vozili ven, bila sem doma jaz, ampak se vracam v sluzbo. In psicka bi bila sama cca 8h…lahko 1 teden ali dva na mesec, ampak po njenem obnasanju, bo zacela lulat po hisi.
Ponoci spi pa brez problemov okoli 8 do 10h.
Kaj narediti, da se odvadi tega, da lahko zdrzi cca 8h.

Ker sta v istem času dve lastnici pisali o skoraj identični težavi, sem zaradi stiske s časom odgovorila obširno na eno, v upanju, da bosta obe prebrali.

Če prav razumem, ste vzeli psičko, ki je prvi dve leti živela zunaj in bila tudi navajena vso potrebo opravljati zunaj? Torej je jasno, da psica ni zares sobno čista in je tudi navajanje na sobno čistočo s strani prejšnjih lastnikov zelo vprašljivo. Jaz bi iz opisanega rekla, da psica sploh sobno čista ni in da njej ni jasno, kaj sploh zahtevate od nje.
Problem pa je še večji, ker ste si vi predstavljali, da je posvojiti psa kar tako pripeljati psa malo domov, pa bo pes vse znal.
Žal je vapa psička pri sobni čistoči na nivoju 2 mesečnega mladiča – pasjega dojenčka. In vi ste naredili vse drugo kot pa ji pomagali razumeti kaj želite. Razumem, da vam ni bilo sploh jasno. S tem, da ste pa psico kar ven vozili, pa nekaj časa nič naredili, ste pa stanje še poslabšali. Namreč pes mora TAKOJ isti trenutek, ko pride k hiši dobiti pravila, katerih se mora lastnik DOSLEDNO držati. Vedno, tudi takrat, ko bi najraje vse pustili, ker se nam ne da.

Torej uvajanje psa na sobno čistočo je pri vaši psički kljub starosti 2 let isto kot pri 2 mesečnem mladiču:
Psa boste morali še nekaj časa voziti ven na 2-3 ure. Pravilo je, da mora pes ven na lulanje:
-po vsakem hranjenju in pitju
-po vsaki igri (če se igra sama ali pa vi z njo)
-po vsakem razburjenju

Hkrati pa TAKOJ, ko začne spuščati (najbolje ko vidite, da se naštimava za uriniranje), rečete NE! glasno in z mirnim globokim glasom, nato pa jo takoj primete in nesete ven (pri 12 kg to ni problem), jo postavite na travo in počakate, da se polula. Pa če bo pol ure trajalo. Ko se bo končno polulala, ji TAKOJ rečete z mirnim in tihim glasom Pridna! in ji date priboljšek! Takoj, ne čakati, da boste prišli notri v hišo/stanovanje, ampak takoj. Zato imejte nekaj časa, dokelr se na čistočo navajate, kak priboljšek vedno v žepu hlač ali srajce.

Psico morate torej naučiti sobne čistoče čisto od začetka- na drugih pasjih forumih si o tem lahko več preberete, najbolj vam svetujem strokovno moderiran forum mojpes.net.

New Report

Close