Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Ali res pretiravam pri skrbi za male živali v moji okolici?

Ali res pretiravam pri skrbi za male živali v moji okolici?

Ne vem naj mi nekdo pove ali res pretiravam, če se mi zdi, da je treba poskrbeti za vsako živalco ali skritizirati koga, če se zgodi kakšna slaba stvar? V naši vasi imamo kar nekaj muc, gre za lokalno cesto, kjer se vozi malo ljudi, saj je ceste na nekem delu potem konec. Zaradi tega se mi je zdelo, da je prostor tudi dober za muce, ki lahko brez skrbi hodijo naokrog. Moje muce so sterilizirane, cepljene, imam tri, toliko kolikor se mi je zdelo, da jih lahko imam, da bodo lepo preskrbljene. So na pohodih čez dan, zvečer pa spijo notri. Pri sosedovih je nekoliko drugače, so zunanje muce ampak imajo prav tako vso pravico lepo in mirno živeti, četudi nekdo manj skrbi zanje. In danes je eden od sosedov povozil muco, ker se je zelo hitro peljal. Ampak se ni niti ustavil potem, ne trdim, da se to ne more zgoditi ampak tu se res vozi le par ljudi in bi morali poznati razmere. Ker je bil pred dnevi povožen tudi zajček (domač sosedov zajček, ki se je prosto sprehajal) sem se odločila, da povem sosedu, da naj se ne vozi tako noro mimo, da se lahko kdaj zgodi, da prileti čez cesto tudi kakšen otrok…da teh par ljudi, ko se nas vozi bomo pa menda že uspeli ohranit ravnovesje tako, da se bo on lepo pripeljal domov, mi pa ne bomo toliko v skrbi za naše male živali ali otroke. In sedaj sem jaz očitno nora, češ kaj pa je to ena mačka, naj se brigam zase, da niti ni bila moja, da sem čisto zmešana…jaz pa vendarle menim, da je prav ko te nekaj teži, da poveš,da se skušaš sporazumeti in zdaj so prepričani, da sem povsem nora, ker me toliko skrbi za neke mačke…so rekli celo naša je breja pa ne bomo vseh pobil ti bomo eno prinesli, ko se že tolk sekiraš za eno manj pa niti tvoja ni bila. No pred kratkim so me celo zasmehovali, ko sem branila skotene mladičke-sosedova muca je skotila pri nas in sem rekla da jim bom našla dom, da naj jih ne kar ubijejo, da naj raje poskrbijo, da bodo muce sterilizirane pa ne bo treba nikogar ubijat in sem mucam tudi našla nov dom. Pa da ne bo mišljeno, da tule zdaj pri nas mrgoli živali, ki letajo sem in tja…jaz imam tri mucke, sosedi skupaj pa seveda nekaj več ampak prostora je dovolj (čeprav jaz sem zato, da bi poskrebli zanje in jih sterilizirali, toda ne vsilujem svoje mnenje samo enkrat sem predlagala rešitev, ko je nekdo rekel joj naša muca ima spet mlade), muce se lahko sprehajajo po travnikih, seveda pa gredo tudi čez cesto ali kdaj sedijo na cesti, ko je prijetno toplo.

Pozdravljena!

Življenje je življenje. Pa naj bo to zajček, mačka ali otrok.

Meni se zdi tvoje dejanje lepo, da pomagaš živalim najti dom, ter sosedom povedati nekaj svojih misli, kar se tiče hitrosti na cesti.

Ne obremenjuj se s tem, kar ti pravijo. Sama ne delaš nič narobe!

Živalce tam so lahko vsekakor srečne, da te imajo! 🙂

L.p.

Pretiravate? Če pa celo vi sami ne zagotavljate zakonskega minimuma, ki je določen s strani dražve?
Razumem, da vas imajo sosedje poln kufer, ko pametujete, sami ste pa isto slabi lastnik živali.

Lepo sicer, da vam je mar za povoženo muco, ampak kaj hitro bodo tudi vaše mačke palačinke, ne samo sosedove. Kdo se v vaši ulici igra in koliko je omejitev hitrosti, se tiče staršev otrok ter policistov. Če imate dokaze, registrsko številko in še vsaj eno pričo, podajte prijavo na policijo za radi prehitrevožnje.

Kar se pa živali tiče:
Po zakonu ste dolžni v prvi vrsti zagotoviti, da so vaše muce, katerim ste lastnica pod stalnim nadzorom. Žal to, da je muca nekje zunaj, NI NADZOR!
In razumem sicer zelo malomarne sosede, da vas imajo poln kufer, ker sami nsite čisto nič boljši. Ko bi vsaj toliko pretiravali, da bi vsaj vi sami delali po zakonu. Pa tudi vi delate mimo zakona in ga kršite. Srečo imate le, da je zaradi totalno malomarnih lastnikov in preveč dela na področju živalovarstva, vaš primer tako minoren, da se verjetno nihče ne bo vpikoval v vaše lastništvo. Verjemite mi pa, da če boste kdaj za sosede dobili kakšno osebo kot sem jaz, boste hitro ostali brez muc. Jaz sem sosedi, ki je isto menila kot vi, da dela najbolje za muce, ker so pač kastrirane in sterilizirane, te iste muce popokala v zavetišče, ko jih je spustila. V zavetišču so podali naprej prijavo zaradi zapustitve živali in ker je žival brez nadzora tavala po travniku. Točno 7 krat smo ponovili vajo, ko je soseda razumela, da se ne splača kazni plačevati. Vsekakor si tako lekcijo zaslužijo tako vaši sosedje (ki jim očitno tudi smrt lastne muce ne pride do živega) kot prav tako vi, saj niste čisto nič boljši. Kastracija in sterilizacija ne odpravita enega kupa nevarnosti, ki se lahko zgodi mucam. Pa tudi če ste doma v kočevskem pragozdu kilometre daleč od vsake ceste.
Torej poskrbite najprej, da vi ne boste malomarni, potem pa s prstom kažite na druge. Saj veste, najprej je treba pomest pod svojim pragom. Sploh, če so neka dejanja zahtevana celo s strani zakona.

nova
Uredništvo priporoča

Za vse živali da te skrbi? Za ptice že ne.

New Report

Close