Najdi forum

Nastanitev konja

Lep pozdrav! Kupujem konja in zanimajo me klubi, kjer bi ga lahko nastanila. Zanimajo me tudi cene. Zelo bom vesela odgovorov! ⁷

Se bojim, da je tukaj premalo ljudi in še manj jih odgovarja, v večini pa en jahač pozna cene v svojem okolišu. Za vas pa ne vemo niti, iz katerega konca Slovenije prihajate. Če ste recimo s primorske, vam verjetno ne bo pomagalo, kakšne so cene 200 km proč, saj se verjetno ne boste vozili tako daleč. So pa najceneje sigurno tam.

Vsi klubi imajo kontaktne podatke na internetu, pa prekličite in vprašajte. Šele, ko boste vedeli, kam bo konj nastanjen, pa začnite kupovati žival. Tako namreč poteka odgovoren nakup živali.
Poleg tega se da dogovoriti tudi s privatniki in turističnimi kmetijami za prostor v hlevu.

Poleg tega lahko višina cene najema variira tudi glede na podatek, ali najemate samo prostor (boks) ali pa želite še nego in oskrbo konja s strani tretje strani. Če najemate samo prostor, potem boste morali povsem sami poskrbeti za žival. Cene so tudi odvisne, ali je klub namenjen tekmovanju (visoke) ali pa samo rekreativnemu jahanju.

Naj dodam še, da so konji drag špas, pa četudi ga boste imeli le za svoje veselje in nimate namena tekmovati. Cena najema je še najmanj in zna biti ceneje kot dodatna oskrba: hrana, oprema, kovač vsakih 7-8 tednov in nove podkve.
Glede na to, da nimate ravno veliko znanja in da se nakupa lotevate na napačnem koncu in napačnem mestu, vam priporočam, da se najprej vpišete v klub in jahalno šolo in šele ko boste imeli poznanstva in več znanja, se odločite za nakup konja. Ta čas pa jezdite in skrbite za klubskega – članarina bo vseeno najceneje za začetek. Čez 2-3 leta pa se začnete zanimati za nakup živali. Ko boste točno vedeli, kakšni stroški vas čakajo. Najceneje je imeti konja doma, če imate hlev in posestvo.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimajo me cene nastanitve tako nasplošno, koliko ljudje ponavadi dajo za nastanitve. Glede mojega znanja o konjeništvu pa vas naj ne skrbi, saj sem okoli konj že 14 let, ter imam zadnje 4 leta konja v najemu 🙂 O nakupu konja seveda razmišljam še bolj bežno, ter samo zbiram informacije, ki pa mi bodo prišle prav iz vseh virov! Hvala vam za odgovor!
Drugače pa me zanima predvsem podravska regija 🙂

Cene nastanitev so odvisne od tega, kaj ti nudijo.
Od zelo poceni “življenja na pašniku” za cca. 150,00 EUR, pa do skoraj 500,00 EUR za najem boksa in hranjenje večkrat na dan, mogoče celo dodajanje žit, klubski prostori, mogoče pokrita jahalnica oz. vsaj zunanja urejena maneža.
Seveda, Ljubljana z okolico je precej dražja, Podravsko območje pa zna biti malo cenejše. Seveda se vedno lahko “zmeniš” s kakšnim kmetom, to je ponavadi nekje do 200,00 EUR na mesec z osnovno prehrano (mrvo) in nastiljem.

Aha, cene ostajajo približno enake, za klubske sem mislila, da so se zvišale v zadnjih 5 letih.

Je pa tako, za konja je dobra hrana tudi dražja. Najboljše je veliko dobrega in kvalitetno sušenega sena. Bolj kot kaj druga, še celo žit ne sme biti preveč, če ne želimo konju povzročati bolečin in čirov na želodcu.

New Report

Close