Najdi forum

Borelioza in šepanje

Pozdravljeni,

Imam 5 let staro psičko, pasme Staffordshire bull terrier. Je steriliziranja, edina bolezen do sedaj je bila vneta analna žleza (predrt ognojek jeseni 2017), nikoli kakšnih bolh ali drugih težav.

Lani je kljub zaščiti fasala enega klopa in ravno ta jo je okužil z borelijo. Znaki so se pokazali z občasnim izmeničnim šepanjem na prvi taci.
Šla sva k veterinarju, opravili so krvne preiskave, ki so potrdile okužbo.
Dobila sva Ronaxan z razlago, da bo v roku petih dni nehala šepati. Dejansko šepanje je prenehalo šele po cca. dveh tednih. Zdravilo je dobivala 28 dni, nakar se je šepanje spet ponovilo – še v hujši obliki.

Nazaj k veterinarju, ki naju usmeri k ortopedu. Ta jo pregleda, sklepi OK, normalna gibljivost, vse brez težav – ampak psica šepa. Dobiva Rimadyl in antiartrozin.
Kljub zdravilu šepanje ostaja, tako da bo treba na slikanje, ampak bojim se, da bo spet pokazalo, da je vse ok, psica bo pa veselo naprej šepala.

Ne vem ali ima kaj veze, obema veterinarjema sem to tudi omenil, psica ima že ves čas spredaj na prsnem košu – levo, bulico – izgleda kot vneta lojnica. Oba sta to tudi zavrgla kot vneto lojnico, ampak se mi zdi nekam nenavadno, da ima to že več kot tri mesece.

V vsem tem času sem dobil cel kup kontradiktornih informacij od obeh veterinarjev, glede časa in poteka zdravljenja, delovanja tablet in dolgoročnih posledic. Psica ima apetit, driske nima, bruha ne, je igriva, počiva ravno toliko kot je prej, ne vem. Sva na sprehodu, vmes pošepava, vidi psa, šiba kot nora do njega, se igra, laufa gor in dol, greva dalje spet pošepava.

Grem prebirat “članke” na internetu, sem še bolj zmeden. Nekateri govorijo o ponovitvi jemanja antibiotikov “Borelioza je kronična bolezen, ki jo zdravimo trikrat v razmaku 2-3 mesecev”

Skrbi me, da ne bo prišlo to kakšnih hujših posledic zaradi bolezni. Kaj lahko še naredim poleg slikanja?

Hvala in lep pozdrav

Jaz bi vam priporočala gospo dr. Mojco Cerovšek, Vitalizem. Omenite ji težave psice. Zdravi le z naravnimi metodami, tudi morebitnega raka. Dejstvo je, da zdravila na eni strani koristijo, na drugi pa škodujejo. Pretehtati je potrebno kje je več koristi.

New Report

Close