Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Epileptični napad pri psu

Epileptični napad pri psu

Danes sem bila prvic v življenju priča epilepticnemu napadu pri psici, stari skoraj 15 let. Trajalo je par minut in potem je bila se kaksno uro nemirna, nonstop je hodila gor in dol in imela je slabo ravnotežje, saj jo je precej zanasalo. Potem je kot običajno pojedla svoj obrok in sla pocivat. Trenutno je vse ok, me pa skrbi, da se to ne bo spet ponovilo. Brala sem, da epilepsijo dozivljajo predvsem mlajši psi.

Veterinar lahko predpise tablete za to, smo jih imeli (fenobarbitol). Ni pa prijetno za videt, ja, uboga zival.

Ni mi povsem jasna tvoja diagnoza. Ali si jo sama postavila? A si 100 % prepričana, da je bil epi napad?

Sicer pa en epileptični napad še ne pomeni epilepsije. Pri takšni starosti psov je napad lahko posledica oziroma simptom kakšne druge bolezni (lahko tudi tumor v glavi).

Vsekakor. Takoj k veterinarju!

nova
Uredništvo priporoča

Psica je bila lani operirana zaradi tumorjev na rodilih. Danes pa sem ponovno otipala veliko zatrdlino na njenih prsih in sumim, da je tole povezava, saj je velika zatrdlina zrasla v zelo kratkem casu. Bolj hudo ne more biti, saj je precej v leti.


Stara 15 let?
Kaj lahko narediš pri toliko starem psu?
Po moje ne prav veliko

Uf, to pa ni ravno spodbudno, žal. Vsekakor takoj k veterinarju. Upam na najboljše, čeprav je že kar v letih. Srečno!

je res kaj povezano s tumorji, kot praviš, mogoče nima veza, Je pa čudno , ker ni mlad.
Meni je psiček zbolel za epilepsijo , ko je bil star leto in pol. Je precej let nazaj, ljudje so rekli, da po zdravilih samo spi in ga nisem peljala k veterinarju, Bila sem doma, zato sem pazila nanj, vedela sem, kdaj bo imel napad, ker je samo hodil za menoj. Vedno sem ga vzela v naročje, ali poleg sebe, ko sem sedela na kauču in ga nežno trepljala po zadnjih nogah, po mišicah, Zelo mu je pasalo, včasih je krč kar popustil, ali sem mu dala mokro brisačo na vrh glave. Tako so mi nekateri svetovali, zelo mu je pomagalo.Včasih je bil kratek napad, včasih se je ponovil in bil še hujši. Vseeno je dočakal 11 let in umrl zaradi popučšanja srca. Moj Timi.

New Report

Close