Najdi forum

Glivice pri psu

Pozdravljeni

Na vas se obračam za nasvete. Psička se je že dva meseca praskala, jaz, budala, pa tega nisem jemala resno. Veterinarju sem se zlagala, da to traja približno 14 dni, ampak je takoj vedel, da se lažem, in me takoj postavil na realna tla, da se glivice, praktično po vsem telesu ne morejo tako hitro razmnožiti. Res obžalujem, da tega nisem jemala resno. Uboga psička. 🙁

K veterinarju sem jo peljala, šele ko so posamezni deli kože ostali brez dlake. Ponekod so se spraskani deli celo vneli. Imela je oziroma ima še vedno zelo izrazit, smrdeč in specifičen vonj, ki je značilen ravno za glivice, je povedal veterinar. Predpisal je tablete proti srbečici, šampon za čiščenje najbolj prizadetih območjih ter občutljivih predelov, kot so predel okoli anusa, mednožje in ušesa. Da, tudi tam so se naselile preklete glivice. Predpisal je seveda tudi najbolj važno: kapsule proti glivicam: Sporanox. To mora jemati, dokler se ne porabi. Čez en teden ima psička kontrolo. Veterinar mi je prav ostro povedal, da psička prestaja hude muke, saj je ta srbež zelo izrazit. Dejansko me je ozmerjal, in prav je imel. Prav grozno se počutim. 🙁

Me pa skrbi še nekaj, kar je dejal veterinar, in sicer to, da ima ona glivice dejansko v sebi, kar sem jaz razumela, kot da bo do tega prihajalo konstantno. Ali pravilno razumem?

Po forumih in člankih sem brala, da se stanje med terapijo izboljša, a kmalu spet poslabša.

Ali ima kdo izmed vas podobne izkušnje z glivicami pri psih? Kako ste se vi spopad(a)li s tem?

Hvaležna bi bila za vsak nasvet. Verjetno bom deležna tudi kritik, ki pa si jih zaslužim.

Edino, kar pomaga pri pasjih glivicah, je sprej Cortavance.

Dobiš z receptom iz slovenske veterinarske klinike (katerekoli) v Avstriji.

Po moje je tako, kot pri ljudeh. Probiotiki in prehrana brez cukra, mogoče bi bilo fajn, da ji kuhaš ali pa da je surovo. Ni tako tragično, vse se bo porihtalo.

nova
Uredništvo priporoča

Ni enostavno, se pa da. Redno umivanje z plivaseptom, malasebom,…ali kaj podobnega. Obrisati, lahko vmes še čistiti z koloidnim srebrom, peroksidom….namaziati z sudocremom (dm, lekarna, babycenter).
Hrana – ukinit vse oh-je, kuhano meso z bučko/ohrovtom/radičem, ziwiepeak (100 %meso)
Če gre slučajno za glivice kot posledico alergij ugotoviti alergene – krvni testi
Uvesti kozjo sirotko – 1 dcl na dan
Vsaj 1 tableta probiotikov – biokult na dan

Kaj je dal veterinar proti srbečici, upam, da ne kakšen apoquel ?
Predvsem paziti, da si ne liže – nosit ovratnik, lahko mehek, majčke….

Ne gre hitro, se pa da

Pusti kontakt in če želiš več se lahko slišiva

Pozdravljeni, tudi sami smo imeli težave pri našem kužku z glivicami. Priporočam vam uporabo koloidnega srebra 15ppm, tako na rano kot tudi v vodo za pitje. Uspeh zagotovljen. Pišite mi na ZS [email protected] pa vam povem o podrobnostih.

New Report

Close