Najdi forum

Restavracije za pse

Hei, ze dalj casa raZmisljam, da bi odprla restavracijo za pse. Oziroma kafič kjer se lahko usedes in v miru spijes kavico tvoj pes pa ima prostor kjer se lahki igra. Seveda bi se prodajala tudi hrana in priboljski za pse. Torej ce si lastnik psa kam bi raje sel na kavico ? V normalen kafic ali pa v lokal kjer imas na voljo da lahko svojega kuzka pustis da se v miru igra in se dobi priboljske. . Prosim za nasvet 🙂

Nikoli ampak res nikoli ne bi psa prepustila samega sebi v nepoznanem prostoru po možnosti še z neznanimi psi….. Sicer pa se pred večino restavracij lahko vsedeš ( zunaj seveda) tudi če imaš kužka. Kužek pa mora biti navajen da tistih 10 minut počaka na miru.

Kot je Lejdi odgovorila: nepoznani psi med seboj različno delujejo. Lahko sicer odpreš kavarnico, in imaš pred kavarno zagrajen spust za pse, vendar če ne bodo lastniki poleg, boš imela hitro težave in upad strank. Tega da bi psi prosto po prešerno hodili okrog ni mogoče. Tudi med pasjimi lastniki nismo vsi enako navdušeni nad drugimi psi. Če grem na kakšno pasjo plažo, kjer sem itak ves čas s svojimi psi, dostikrat vidim pse, ki niso dovolj socializirani, ne prenesejo množice … In so nevarni vsem. Zato jih morajo imeti nekateri lastniki pod kontrolo ves čas. Med psi je dostikrat potrebno tudi posredovati in verjemi, da nikomur ni do tega, da bi ves čas vstajal izza mize, kosilo bi se mu ohladilo, pa še v miru se o čem pogovoriti ne bi mogel, ker bi bilo potebno ves čas hoditi k svojemu psu.
Torej psi morajo biti ob lastniku. Tudi na pasjih plažah recimo, lastniki ne počivajo in lenarijo enako kot na drugih plažah. Izjema se zgodi, če se en lastnik ukvarja z 2-3 psi, ki se med seboj tisti trenutek razumejo, pa lahko dva druga lastnika malo klepetata. Vsekakor pa to ni za restavracijo ali kavarno. Tako da odpri kavarno ali restavracijo, kjer so psi zaželeni (če imaš kapital za odprtje), naredi izpust za pse, lahko tudi prodajalno poleg restavracije (v sami restavraciji ne boš mogla tega narediti – pogovori se s kom iz branže). Vendar boš morala regulirati pravila. Ki pa se lahko tudi sfižijo. Recimo v kavarni z mačkami v Ljubljani gostje niso upoštevali na veliko napisanih pravil. Tudi na opozorila osebja se niso zmenili, zato je sledil ukrep, da otroci pod 10 let ne smejo v kavarno.

nova
Uredništvo priporoča

sicer že stara tema ampak  bom vseeno kaj napisala v tej smeri.

tale avtorica ki je pisala o tem da bi mela kafič kjer bi bli prisotni psi, upam de ni bla resna. sploh ni vedla v kaj se je spuščala.  če je kdaj bla v mačjem kafiču k pa so ga vmes že zaprli,  bi ji mogle bit te stvari jasne.  a si je avtorica kdaj prebrala na primeru mačjega kafiča kva vse sta mogla lastnika izpolnjevat kakšne pogoje de sta sploh lahk mela kafič kjer so ble prisotne mačk? stvar je naslednja: nobene stvari, kjer so zraven žvali, nobenga lokala ne morš kr tko na vrat na nos odpret. tista dva lastnika mačjega lokala sta mela kup omejitev in prilagoditev de so jima sploh dovolili met lokal kjer so ble mačke: se pravi socializacija mačk na neznane ljudi, de so jih ble vajene pa seveda navodila za stranke k bi se jih pa ljudje mogli držat.  brez tega onadva sploh ne bi smela met mačk v lokalu kva šele kej več.  lokal s tem ko privleče zraven kakšne živali je zanje tud odgovoren, se pravi, odgovarja če se mačkam al pa psom slučajno kej zgodi.

tko de če je avtorica izvirnega posta res razmišlala o lokalu kjer bi mela pse, upam de je dvakrat razmislila in si prebrala kaj so napisali v medijih lastniki nekdanjega mačjega lokala.  naj ji bojo za vzor zato de bo ženska sploh vedla v kaj se je spuščala. upam pa de ji je jasno de nobene žvali ne smeš privleči v lokal brez vseh potrebnih predhodnih dovoljenj, sicer bi zlo hmalu dubla na glavo inšpekcijo. treba je tudi računat na to de nimajo vsi ljudje radi psov, eni se jih recimo tudi bojijo.

sicer pa glede tiste k je pisala pred mano, je glede zdej že nekdanjega mačjega lokala napisala čisto resnico.  v tistem lokalu sem bla večkrat in sem vidla kva vse je folk delal z mačkami. tiste boge kelnarce so se skos mogle ukvarjat z nevzgojenimi tujimi otroci in bojda je neka punčka v lokalu njihovo mačko mahnla po glavi, nakar je lokal popizdil in so lepo otrokom pod 10 let prepovedali vstop v lokal zato de bi blo boljše za mačke. seveda, normalno,  podpirala sem ta ukrep na vso moč. ker: če bi bog ne daj kira mačka v navalu strahu poškodovala kakšnega otroka kdo bi odgovarjal? ja lokal seveda, ker so ble mačke od lokala.  lokal pa seveda ni mogel tvegat se razume.

jz sem tud ful kasneje ko je bil mačji lokal že zaprt za stalno od ene kelnarce kamor sem hodla na pijačo ,  pol zvedla zakva se je mačji lokal zaprl.  ona pa je zvedla od ene ki je hodila v mačji lokal kot stranka.  no, skratka, lastniki so mačji lokal zaprli zato ker so meli poln kufer tega de ljudje niso upoštevali pravil v lokalu ( s katerimi je bil lokal dolžan poskrbet za varnost mačk), in na konc so kr zaprli, de bi se temu izognili, sej tud njihove kelnarce so ble vse drugo samo kelnarce ne. de otroci niso znali delat z mačkami je bla pa krivda nihovih neodgovornih staršev, ki jim niso rekli niti besede ampak so pustili de so otroci meli mačke za igrače.  blo je po sistemu ‘ pridi gremo mucke gledat’.  vidla sem tam tud otroke ki so letali za mačkami, se drli nanje, in jih motli, tudi pri jedi.  grozljivo kar se je dogajalo v mačjem lokalu in tud kelnarce in lastnike lokala čist razumem, kako so se počutli.  meni je blo žal ko so zaprli lokal ker je bil res fajn, ampak tud lastnike razumem de so popizdli in zadevo zaklučli. saj niso bli otroški vrtec!

New Report

Close