Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Psička in kri v blatu

Psička in kri v blatu

Pozdravljeni!

Pred tednom dni smo kupili mopsiko, staro 10 tednov. Psička je sicer sama po sebi zelo živahna, ne kaže znakov bolezni, hkrati pa (domnevno) kot večina mladičev tudi veliko spi. Hranjena je izključno z Royal Canin hrano za pasje mladičke.

Problem pa je v tem, da sem danes v njenem blatu opazila kri. In sicer prvič, ko je opravljala potrebo, je delovalo vse v redu, blato normalne, rjave barve, niti ni bilo tekoče, pač normalno. V drugo pa sem opazila živo rdečo kri v blatu, bilo je pa tudi za odtebek bolj mehko blato.

Kaj bi bil možen vzrok za to? To se je sedaj zgodilo prvič oziroma prvi dan ko smo jo dobili je imela čisto malo driske in mislim, da sem tudi tam zasledila sled krvi, vendar res minimalno, toliko da je bilo opaziti pikico krvi. Danes pa imam občutek, da je bilo vseeno kar več. Kaj bi bilo narobe? Ali je to že razlog za paniko in obisk veterinarja?

Cepljena proti paravirozi in asji kugi je? sicer pa velja enako kot za ljudi, kri v blatu je alarem, ki zahteva takojšen posvet. Torej takoj k veterinarju

Pridružujem se Lejdi: psa TAKOJ k zdravniku! Kaže znake bolezni črevesja, in je lahko posledica katerih od kužnih bolezni. Pokličite tudi vzreditelja, da vam pove, kdaj in kolikokrat je psička že bila cepljena, ter nato preverite z zapisi v potnem listu. Pri veterinarju naj preverijo parametre.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, mi tudi imamo podobno težavo zanima me kako ste vi rešili. Nas teddy je star 3 m. Prvo cepivo je dobil 24.11 potem je 25.11. Dobil pasto banminth. Po tem je dobil drisko katera je varirala ni bila lih v tekoči obliki je bila nekako bolj kot kaša. In smo tudi potem opazili svežo kri v blatu. Tudi sluzi je na začetku bilo zraven. Peljali smo ga k veterinarju . Dobil smo  drtoxifying gel entero zoo 3x na dan in dietne brikete royal canin. Blato se strdlo ni več driske ampak skrbi me ker se vedno ima sledi zivo rdeca sveza kri v blatu. Teddy je pasme tooy pudelj.

 

New Report

Close