Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Koliko vode mora popiti pasji mladiček?

Koliko vode mora popiti pasji mladiček?

Pozdravljeni,
ali mi lahko posredujete koliko vode mora dnevno spiti 4,5 kg pasji mladiček (Havanski bišon, 15 tednov), ki se hrani izključno z briketi.

Nekje sem prebrala, da 50 ml na kilogram telesne teže. Ali ta podatek drži?

Brez zamere, ampak takole podajanje informacij pa res ni relevantno. Boste merili koliko točno spije vaš kuža?

Delam s psi že ogromno let, pa niti pri svojih niti pri “azilnih” mladičih nismo merili, koliko popijejo. Izjema so bile bolne živali. Če je vaš kuža bolan, potem mi prosim napišite to informacijo, saj potem se pogovarjava o nečem drugem in ne o splošnem, koliko mora psiček popiti.
Psi popijejo in s hrano pridobijo vodo. Toliko kolikor potrebujejo, si vzamejo. Lastniki jim moramo zagotoviti, da imajo ves čas na voljo dokaj veliko posodo z vodo (glede na velikost psa), ki jo po potrebi 1-2x na dan zamenjamo s svežo vodo. Psu ne sme biti onemogočen dostop do vode, torej če se pes giblje hiša-zunaj hiše, ter obstaja možnost, da bo pes zaprt samo v enem delu za nekaj časa, mu postavimo posode z vodo na več lokacij (recimo v hiši in zunaj posebej).

Pes, ki dovolj pije, je živahen, normalno iztreblja in lula. Ni apatičen, ni zaspan. Ima “blesk” v očeh, zdrave zobe, rožnate sluznice.
Če so sluznice obledele, zna biti to že kar fajn znak, da je pes dehidriran.

Psu v prehrani ne dajemo slanih in sladkanih priboljškov, prav tako je prehrana uravnotežena in primerna za psa. O tem je dovolj napisanega na internetu, tudi v slovenskem jeziku. Uživanje slane in sladke hrane lahko skozi daljše obdobje privede do odpovedi ledvic, sladkorne bolezni, …
Prav tako pes ne sme jesti čokolade!

Pije toliko kot mu odgovarja, odvisno od temperature, aktivnosti itd. Važno je da pije. Moja pije pretežno zvečer

nova
Uredništvo priporoča

Lady, se strinjam z napisanim…
a naj napišem svojo izkušnjo. Moja starejša psica pije izredno malo. Ko sem dobila mladiča (sedaj je star že dobro leto) sem se prestrašila, da je z ledvicami “mulca” kaj narobe, ker je popil -glede na starejšo psico!- ogromno. Sem ga peljala tudi na urinski test, ker mi je bilo nepredstavljivo, da je takšna razlika v popiti količini, pri istem režimu hranjenja! A mali res pije kot kamela. Posledično tudi lula bistveno več kot starejša psica.
Torej… če si “frišen” lastnik, začetnik, te seveda skrbi.
Če hranite le z briketirano hrano, seveda pes popije več, kot če uživa mokro hrano. Ne vem, če nisem zasledila, da naj bi bil dnevni vnos tekočine pribl. deciliter na kilo teže.

Živjo,
Zanima me, če imajo vaši bišoni pozimi zimski plašček, za daljše bivanje na snegu.
Hvala.

New Report

Close