Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Maček – praskanje po vratih

Maček – praskanje po vratih

Imam dva Ragdolla stara 4 mesece. Čez dan imata na razpolago celo stanovanje in sta zelo aktivna. Mucka sta ponoči v zaprtem prostoru, kjer imata tudi hrano, WC in nekaj igrač. Vendar se ponoči kmalu zatem ko ju dam spat začneta oglašat in praskat po vratih, to se ponavlja tudi skozi noč, do jutra.
Zanima me čemu je razlog in kako naj ukrepam….
– ju je mogoče strah ? (ali rabita kakšno lučko)
– sta lačna ? (čeprav imata suho hrano)
– je bolje da ju ignoriram ali da grem do njiju in ju dam v njuno posteljico ?
– …

Nič od naštetega. Mladi mački so aktivni, tudi ponoči. V bistvu spijo nekaj ur, nato se igrajo, dokler dobesedno “padejo” dol, spijo in spet vse od začetka. Če bi jima dovolili noreti po celem stanuvanju, bi pa norela po celem stanovanju. Ignorirati, če je možno. Manjka jima nič ne, če sta bila pravilno odvzeta od matere in če sicer dobro skrbite za njiju (kot razumem). Praskanje po vratih: mladi mački imajo ostre kremlje, ki neprestano rastejo (hitreje kot pri maldih). Hkrati še niso vzgojeni, kaj smejo praksati in česa ne. Ja, tudi mačke je potrebno vzgajati 🙂 Če vse ustreza, potem mladiča praskata iz dolgočasa oz. potrebe po praskanju. Kupite še kakšen dodaten praskalnik, naj imata kakšne rove … dovolj igrač. Jaz sem na robove sedežne in naslanjačev namontirala deščice prevlečene z blagom za praskanje.

New Report

Close