Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zdravstvene težave pri mački

Zdravstvene težave pri mački

Pozdravljeni!

Naj prvo zapišem, da mačka ni domača. Prbl. 8 mesecev se nahaja v naši ulici in “biva” skoraj ob naši hiši. Jaz ji dajem hrano in vodo. Je bila že sterilizirana. Na kliniki je ostala prbl. 1 teden, kjer so ocenili, da ni primerna za bivanje le v hiši (brez dostopa na vrt) in je bolje, da se jo vrne tam kjer smo jo našli. Stara naj bi bila okoli 4 leta.
Mene se je po 8 mesecih nekoliko navadila oz. sem se jaz nje, ker vem kako se začne obnašat, ko ji nekaj ni prav (lahko kar iznenada) in lahko grdo ugrizne/opraska. Grize ne več, včasih še opraska (udari)

Opazila sem da se ji po telesu delajo krvave krastice (nenehno praskanje verjetno) in na tistih mestih odpada dlaka. Garje? Prav tako otreša z glavico in se praska po ušeskih. Spomladi sem ji dajala ampulo Frontline in ni imela nobenih klopov prav tako nisem opazila da bi se kaj posebno praskala.
Zdaj me pa zanima kaj lahko naredim, brez obiska veterinarja. Kakšnih “pametnih” zdravil najbrž ne morem dobiti?
Ali pa veterinar, ki pride na dom? Ampak, glede na to, da ne gre za domačo mačko in ne morem vedno biti sigurna kje je, se mi to zdi malo vprašljivo.

Prosim za nasvete, pa brez negativnih opazk.
Najlepša hvala!

Žal ne bo druge kot da si izposodiš živolovko (lahko tudi pri kakšnem društvu ali zavetiu) ter muco odpelješ na pregled k veterinarju. Po opisu bi res lahko šlo za garje, ni pa izključen kakšen dermatitis ali alergija … Sploh, ker nimaš nadzora nad tem, kje vse se muca giblje, ter kje vse dobi za jest in kaj dobi za jesti. Ujeti in peljati k veterinarju, to bi jaz naredila.

New Report

Close