Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina IHTIA – Bolezen belih pik (akvaristika)

IHTIA – Bolezen belih pik (akvaristika)

Pozdravljeni,

pišem vam, ker sumim, da so prebivalke mojega akvarija (50l), zbolele za boleznijo IHTIA oz. bolezen belih pik. Na sliki je vidno stanje mojih pritlikavih prisestnikov. Zbolel pa mi je tudi modri rogatec. Na neonkah in parčku Modrega pavlinčka za enkrat pikic še ni opazit.
Kakšen teden nazaj mi je poginil en modri rogatec. Na njem nisem opazila sprememb. Je pa res, da je odkar sem ga prinesla domov iz trgovine z živalmi ždel na filtru na zarezici, kot bi počival na polički. Pomoje sem že kupila okuženega… 😕 Parametri vode so bili stabilni in v vrednostih kot morajo bit. Naj dodam, da imam v filtru šoto, ker naj bi bila dobra za počutje mojih tropskih ribic.
Včeraj pa ko sem opazovala ribice pri plavanju opazim bele pike… takoj alarm. Odstranim obolele pritlikave prisestnike v drug akvarij (predtem stemperiram vodo v njem). Takoj začnem s postopnim dvigovanjem temperature tam do 30 stopinj. Zamenjam vodo, 1/3 vode nove, posesam dno. In pojačam zračno črpalko. Novi vodi dodam vse preparate. Za pripravo vode (nitrivec, JBL Tropol,…). Danes pa po pošti dobim zdravilo. Kupila sem:
-ESHA 2000
-ESHA EXIT

Zanima me, kako izkoreninit to bolezen?
Kako je z menjavo vode?
Karanteno?
Sem v redu postopala?
Kako hranit v času bolezni?
Je res, da v času zdravljenja ni priporočljivo, da so prižgane luči?
Kako je s filtrom?
Res pomaga strok česna?
Kakšen je vzrok za nastanek teh parazitov?

Res si želim, da moje neonke in par (modri pavlinček) ne bi doživeli okužbe ali v skrajnem primeru…

Hvala za vse informacije v zvezi s tem, nasveti.

New Report

Close