Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Prodajalec psov mi je prodal mešanca, ne pa čistokrvnega maltežana!

Prodajalec psov mi je prodal mešanca, ne pa čistokrvnega maltežana!

Preklet pezde me je okoli prenesel! Prodal naj bi mi maltežana, za katerega mi je zaračunal visokih 400 €, v resnici je pa mešanec, ki je sicer maltežanu zelo podoben. To je danes potrdila veterinarka, ki me je ob omembi pasme takoj popravila, da tole pa že ni maltežan. No, psa bomo seveda obdržali, saj je prava pojava. Od tistega pezdeta bom pa denar zahtevala nazaj, pa še tožila ga bom. Kako naj se lotim tega “projekta”, da ga oberem, kar se ga obrati da? Da ga izuči, da se je na napačno spravil in da ne bo več kradel!! Mogoče barca kaj ve, kako naj se ga lotim. Prosim za nasvete.

Hvala!

Ker si kupovala preko bolhe “čistokrvnega” in ne z rodovnikom, je to to. Verjela si tipu na besedo, zdaj je njegova beseda proti tvoji in kako mu misliš dokazati, da se ti je on zlagal?
Itak mislim, da je spet “zgodbica”, ampak tole je vredno ponavljati večkrat: pse se kupuje z rodovnikom, ali ise jih jemlje iz zavetišča, tretja možnost je vsaka slaba.

Ima pes rodovnik veljaven pri KZS FCI? Če nima si si sama kriva da imaš mešanca. noben rodovniški maltežan ne stane 400e ampak krepih 1000 !!!!!! ali še več.

nova
Uredništvo priporoča


Je kar ta pravo našel:-))


Tretja možnost je mešanec, ki je pogosto boljši od rodovnikov.

Psi brez rodovnika so vsi mešanci,kdaj boste to dojeli?
In s kupovanjem takih psov spodbujate črni trg, uvoz psov in podobno. To da stran mecete denar je pa druga zgodba

Aja, pa sama si napisala PRODAJALC psov!! HALO, to ni vzreditelj, je štepar ali preprodajalec. K vragu s takimi kot si ti, ki podpirate pasje farme mladičev in preprodajalce. če ne bi bilo povpraševanja tut takih mešancev ne bi bilo. Sedaj bodi tiho in požri kar si si skuhala. na miljone postov in člankov je na netu o preprodaji in štepanju psov, miljonkrat je bilo povedano in napisano kako se kupuje mladiča………….. kaj se preveri……………

Oprosti ampak nic ne bo. Ti jokas za 400. Meni so prodali zival na pozivilih, da ni izgledala bolna. Placala sem 4000e, zival je umrla, jaz pa z zapisnikom obdukcije na policijo. Ce bi hotela denar nazaj bi morala preko civilne tozbe. Odvetnica je rekla, da se mi ne splaca. Tebi se pa sploh ne splaca za 400e poleg tega je na Bolhi sistem: videno kupljeno. Lahko bi ga tozila, ce bi ti dal ponarejen rodovnik. To da pa ti je rekel, da je pes cistokrven, pa je na tebi, da si verjela.


Tretja možnost je mešanec, ki je pogosto boljši od rodovnikov.
[/quote]

Ja, ampak mešanca dobiš v zavetišču, kajne?
Producirati nove nima smisla, jih je preveč.
Ni tu vprašanje, kaj je boljše, vprašanje je, kakšnega psa hočeš in kako priti do njega.

Mislim da ce ze kupuje psa naj bo ta rodovniski. Nevem v cem je problem dat 1000 evrov, in nevem zakaj kupujejo ljudje poceni pse? Ce vam ni vseen kak avto kupujete tut za psa vam ne sme biti. Pac zamene je pes “drag sport” , zato ga nimam.

Ja, ampak mešanca dobiš v zavetišču, kajne?
Producirati nove nima smisla, jih je preveč.
Ni tu vprašanje, kaj je boljše, vprašanje je, kakšnega psa hočeš in kako priti do njega.
[/quote]
Stvar perspektive. Vsi naši do sedaj so se “posrečili” iz neznanih vzrokov. Ko izbiraš psa je važen karakter , ne znamka. Kot pri izbiri ženske, partnerja, whatever. Ostali pa kupujte znamke. Pocen, pa dobr, kakor pravi serpentinšek. Kdor misli, da si mešanec zasluži šus v glavo, ker nima papirjev… pa njegov problem.


Ok, ker nimaš rodovnika, v Dachau s teboj. Bo to v redu, a bo- o to pa ne?


Stvar perspektive. Vsi naši do sedaj so se “posrečili” iz neznanih vzrokov. Ko izbiraš psa je važen karakter , ne znamka. Kot pri izbiri ženske, partnerja, whatever. Ostali pa kupujte znamke. Pocen, pa dobr, kakor pravi serpentinšek. Kdor misli, da si mešanec zasluži šus v glavo, ker nima papirjev… pa njegov problem.
[/quote]

Kot rečeno – ni debata v tem, kaj je boljše. Vsak po svoje se strinjaš? Ne vidim smisla v tvojih izjavah o šusu v glavo in ne vem od kod si to izpeljal.
ČE pa hočeš psa točno določene pasme , potem se kupuje SAMO z rodovnikom in ne od šteparjev (mal si poguglaj problematiko).
Moji psi so iz zavetišč, ki so prepolna, torej je tudi tista o znamkah neumestna.

Si kupila cucka slučajno na koroškem koncu?

Kot rečeno – ni debata v tem, kaj je boljše. Vsak po svoje se strinjaš? Ne vidim smisla v tvojih izjavah o šusu v glavo in ne vem od kod si to izpeljal.
ČE pa hočeš psa točno določene pasme , potem se kupuje SAMO z rodovnikom in ne od šteparjev (mal si poguglaj problematiko).
Moji psi so iz zavetišč, ki so prepolna, torej je tudi tista o znamkah neumestna.
[/quote]
Moje stališče je, da če že je, da je pošteno če lahko živi dostojno življenje. Za največ sranja so pa krivi ravno tisti, ki kupujejo rodovniške, ker s tem ustvarjajo trg, ki je kriv za večino ponesrečenih.

Kdja boste nekateri nehali širiti to laž???? Potomec 2 rodovniških psov (pač recimo eden od staršev nima vzrejnega dovoljenja, ni šel na vzrejni pregled) je ČISTOKRVEN pasemski pes.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Stvar perspektive. Vsi naši do sedaj so se “posrečili” iz neznanih vzrokov. Ko izbiraš psa je važen karakter , ne znamka. Kot pri izbiri ženske, partnerja, whatever. Ostali pa kupujte znamke. Pocen, pa dobr, kakor pravi serpentinšek. Kdor misli, da si mešanec zasluži šus v glavo, ker nima papirjev… pa njegov problem.
[/quote]

Ko prideš v zavetišče, pa kakšnem ključu izbereš psa?


Moje stališče je, da če že je, da je pošteno če lahko živi dostojno življenje. Za največ sranja so pa krivi ravno tisti, ki kupujejo rodovniške, ker s tem ustvarjajo trg, ki je kriv za večino ponesrečenih.
[/quote]

In še tretjič: ne gre za to, ali mešanca ali pasemskega. Gre za problematiko preprodajalcev psov, ki bajno služijo zaradi naivnosti in neinformiranosti kupcev.
Daj si poguglaj “preprodajo psov”, “puppy mills”, “farme psov” in podobno, preden debatirava naprej, ok?

Kdja boste nekateri nehali širiti to laž???? Potomec 2 rodovniških psov (pač recimo eden od staršev nima vzrejnega dovoljenja, ni šel na vzrejni pregled) je ČISTOKRVEN pasemski pes.
[/quote]

Ja? DokažI.

Ja? DokažI.
[/quote]

Kaj točno pa? A da je ptomec dveh dobermanov doberman? :)))))))))))))))) A je mešanec? 😀

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close