Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kako sosedom prepreciti nabavo psa??

Kako sosedom prepreciti nabavo psa??

Moja soseda, starejsi par, stara okrog 70 let. Do izpred dveh let sta imela manjsega psa mesancka, ki jima je bil zelo zvest, kljub temu, da z njim nista ravnala kot je treba – pes je bil konstantno bolhast, poln klopov, z prebavnimi tezavami (ker sta ga hranila samo z pomijami) in verjetno tudi poln glist. Vsake toliko casa sem psu populila klope, mu dala ampulo za klope/bolhe in ga razglistila, ker se mi je smilil, pa se skozi ograjo je lahko v stiku z mojo psicko, ki je hisna in spi v postelji z mano, zato si kaksnih glist ali bolh res ne zelim. Njihov pes ni bil cipiran niti cepljen enkrat samkrat. Ko je bil star ca.9 let, je postal zaprt, mucil se je dva dni, na moje prigovarjanje naj ga peljeta k veterinarju je bil odgovor da nimata denarja za to (pa ceprav ga imata, vsako leto greta na dopust, za psa pa denarja ni). Zadevo sta resila tako, da sta prosila soseda, ki je lovec, da je psa “usmrtil”. Naj povem da se mi zadeva gabi, ampak smo v sorodu in z lovcem in tema dvema sosedoma in si res ne zelim nagajanja ter slabih odnosov, zato sem bila tiho(pa ceprav vem da ne bi smela biti).

Nekaj dni nazaj zacne soseda razlagat, da bosta vzela novega psa, mladicka. Da jima ga bo nekdo “zrihtal”. In sem ju zelela odvrnit od ideje s tem, da sem jima povedala da ga morata po zakonu cipirat in cepit, ter da kar enega psa ne bosta mogla saj se rabi cip od mame mladice, ina tega stroska sigurno noceta, ona dva flegma receta, da sej ne bo nihce vedel. Torej ga ne nameravata sploh peljati k veterinarju. Ker vem, da bosta psa zaprla v pesjak in da bo prezivljal enako usodo kot prejsni, sem rekla da ju moram nekako prepricati, da si to izbijeta iz glave. Drugo bi bilo, ce bi ga zelela za druzbo in bi bila pripravljena zanj kvalitetno skrbet, da bo pa pes dejansko prepuscen sam sebi dokler ne bosta spet poklicala “lovca”… Skratka, nocem tega.

Ce prijavim na Vurs, me je strah, da bi se ona dva po obisku inspektorjev potem psa resila po hitrem postopku, se pravi ga “spravila” pod ruso… cepit in cipirat ga zagotovo, 100% ne bosta hotela. Zato sedaj razmisljam kaj narediti, da ju na lep nacin prepricam, da naj si psa ne vmislita, saj je pes strosek in odgovornost. Ko sta prejsna leta sla na dopust, sta psa pustila privezanega pred hiso z skledo pomij in skledo vode. sama sem prostovoljno se jima ponudila, da skrbim zanj tisti teden dni. In pes se mi je res smilil, da so poklicali lovca sem izvedela dva dni kasneje. Vem, da sta neprimerna skrbnika za psa, ampak kako jima to dopovedati? Starejsi ze tako mislijo, da so pojedli pamet sveta, meni ocitata da sem poclovecila svojo psico in se smejita, ko jo oblecem ko greva po snegu/dezju na sprehod. Cepljenja, ampule, razgliscevanje jima je spanska vas.

Mislim da z prijavo na Vurs ne bi dosegla nic, ampak kaj mi se preostane? Kake ideje? Res nocem slabih odnosov z njimi, poskusala sem ze veckrat na lep nacin, pa ne gre nikakor… Ze ko sem jima rekla da ampule in razgliscevanje, sta rekla da njun pes to ne rabi, da bo ze, da je “navajen”(cesa, bit pol bolh,glist in klopov?). Za vsak pameten predlog bom hvalezna. Zamer pa nocem, ker me je strah, da bi mi nagajali, da bi kdo namerno vrgel strup cez ograjo ali kaj takega, bojim se za svojo psicko. Ker vsak ve da z starejsimi je tezko in so zelo zamerljivi in vem da ce bi vedeli da sem jih prijavila, bi mi zaceli nagajati.

Žal nimam rešitve za prvo avtorico, ampak drugi post sigurno ni na mestu. Prav je, da jo skrbi in tudi išče čisto korektne nasvete in kot vidimo, je že pomagala po svojih močeh.

Tukaj “brigaj se zase” ni pravi odgovor.

Ko bosta nabavila psa, jima ga ukradi in odpelji v zavetišče.

nova
Uredništvo priporoča

Kot vidim, se spoznaš na nego in vzgojo psov. Lahko pa bi se sama ponudila, da popaziš na njunega psa. Med tem ga še čipiraš in narediš celotno nego proti bolham.
Zgledi vlečejo in če bosta soseda opazila tvoj način skrbi in nege, bosta lahko še sama tako delovala.

Danes psa ne moreš kar tako čipirat, najdenca pa samo na svoje ime in še to po mojem ob posredovanju pristojnega zavetišča, na lastno pest pa ne.
Zgled jima je dajala in jima ga še daje, pa se ju ni nič prijelo. A nisi prebral-a avtoričinega prispevka?

S prijavo na VURS. Naj inspektor pride.

Pa ne govori kako noces pa ne bi. Lej, lahko se puskusas nekaj lepo menit, ampak poznam take ljudi in ti kar naravnost povem. Bob ob steno. Ne bo pomagalo. VURS, ali pa bos naslednjih novih 9 let gledala isto zgodbo.

Oprosti, ampak ce bi imela denar za skrb se za enega psa, bi si ga raje sama nabavila, kot pa da skrbim za tujega. Pod prvo, cipirati na tuje(njuno) ime ga ne morem, kaj ga naj cipiram nase?? Psa, ki ni moj? In kaj naj recem na veterini, kje sem ga dobila – samo ob posredovanju zavetisca se ga lahko cipira, ce recem da je najdencek. In vse to naj naredim zato, da bodo lahko imeli “ziv alarm” pri hisi, pes bo pa celo zivljenje trpel? Stara sta ze tudi toliko, da ju zna pes preziveti. Kam pa potem z njim? Aja seveda, jaz bi ga morala vzet, sicer bojo pa poklicali “lovca”. Eni imate take cvetke da te kap.ce bi zelela in lahko skrbela se za enega psa poleg svojega, bi si ga nabavila. Ne morem pa gledati psa polnega klopov, bolh, z unicenim zobovjem zaradi pomij in biti tiho. Tako da prosim da se vsi antizivaloljubci poberete iz teme, ker mi greste na bruhanje. Prosim za pametne predloge.

enostavno jima razlozi, da pes zivi 10-15 let, onadva pa vprasanje ce bosta se 5, ker vemo kaksna je povprecna starost v slo….

malo za salo, malo zares.

al pa reci bob in bob, in jima povej da se ti pac ne zdita vec sposobna skrbet za psa. pa bos pol vidla kako bo slo naprej.

mogoce se bosta zmislila…

Avtorica, a ni mogoče tako, da ti pretiravaš in si res počlovečila psa. Pes nima kaj iskati v tvoji postelji, razen seveda, če si perverzna. Pes tudi ne rabi oblačil.

Meni se zdita tvoja soseda veliko bolj normalna. Pes je žival, pes je zunaj, pes ima tudi bolhe. Ker je žival. Ni človek.

Če pa ti nisi sposobna imeti kvalitetnega odnosa s človekom, potem si spet ti problem.

In mi ni vseeno, za živali. Problem je večplasten. Predvidevam, da bo to pes tipa ovčar, ki so kar potrošna roba, ker bi vsi imeli kjut bele mališane. Država bi morala poskrbeti za brezplačne sterilizacije psov in mačk. Odnos do živali, predvsem pri starejši populaciji je slab…

BREZPLACNE sterilizacije?!

Ja pa kaj se. 20 Euro centov za en naboj za svinsjko pistolo, tolk se lahko gre iz mojih davkov, to je pa ze to.

Grozno ti je, verjamem. Tudi jaz ne prenesem takih ljudi.
Neke resitve je tukaj tezko najdit. Jaz bi verjetno ubrala bolj direktno moznost. Povedala bi, da nista vec 50 stara in da ne bosta mogla skrbet za psa. Pa da itak se tak ne skrbi za psa, kot sta skrbela prej. Sicer taksna kot sem, bi jima ze prej gnjavila. Povedala bi jima tudi, da ju bom v nasprotnem prijavila. Odnosi gor, dol. Gre se za zivo bitje, nic krivo.
Mogoce se tvoj moz malo podkrepi,ce je kaj moski? Jaz vcasih za kaj takega kar mojega uporabim. Je taki bolj dec, ki se ga kar malo ustrasis in prav pride v taksnih primerih.

Eni ljudje ste res telebani. Pes ima tudi bolhe, ker je žival in ni človek? A človek ne more imet bolh v vašem osončju torej? Pa tudi zunaj ne more živet? Isto kot bi bolhe motile in bile škodljive za vas, so tudi za psa. Še če vam je za psa vseeno (zakaj ga potem sploh imate?), živi v bližini hiše (strinjam se, da v postelji nima kaj iskat), kar pomeni, da boste imeli polno bolh in gnid povsod. Jih boste dobili še vi, pa da vidim, kako vam bo všeč. Isto gliste.

Ni res, da pes ne potrebuje oblačil, en kup pasem je, ki dejansko potrebujejo oblačila pri nizkih temperaturah. Zdj, po mojem mnenju te pasme nimajo kaj obstajat oz. vsaj ne živet v klimi, kateri niso prilagojene, ampak rečt, da pes ne potrebuje oblačil je nevednost.

Malo zdrave pameti, prosim. Ja, pes je žival. Ne vem, zakaj bi bil v postelji s svojim lastnikom (še v hiši ne) in ne vem, zakaj bi imel človek, ki živi tu takega psa, ki mu je v naši klimi premrzlo ali prevroče. Ampak poskrbet za notranje in zunanje zajedalce je pa totalen minimum. Če nekdo tega ne namerava storiti, potem naj psa nima. Srne imajo tudi klope in bolhe, ampak so divja žival. Domače živali pač razglistimo in jih zaščitimo pred klopi in bolhami. Ne samo pse, tudi krave, koze in podobno, ker je sicer mleko in meso oporečno. To ni počlovečenje in preseravanje, to je zdrava pamet.

Avtorica, ima ta par kaj otrok? Če ja, jih zagotovo poznaš, glede na to, da ste v sorodu. Jaz bi se direktno nanje obrnila, razložila situacijo, omenila, da psi dolgo časa živijo, da bo v primeru kakšne bolezni ali poškodbe poleg skrbi za starše nanje padla še skrb za psa itd. Če bo kdo lahko odvrnil ta dva od nakupa psa, so to najverjetneje njuni otroci. Četudi slednjim sicer ni mar za živali, jim je verjetno mar za to, da jim ne bi bilo kdaj treba prevzeti odgovornosti za tega novega psa.

eni ste res pritegnjeni do konca in še čez. Če si pametna, se jima ponudi, da jima ti priskrbiš enega čipiranega psa iz zavetišča in potem občasno pomagaš.

New Report

Close