Najdi forum

Starejši psi

Jaz imam psičko pasme shih-tzu. Stara je 13,5 let. Pred par leti so ji vzeli maternico zaradi vnetja. Pred 14 dnevi, pa so ji še odstranili kamne iz mehurja. Po operaciji smo opazili bistveno spremembo. Neprestano išče našo bližino, stalno razkoplje tepih v kuhinji in včasih se celo na njega polula. Ima nek žalosten pogled in hodi že za vsakim. Težav z apetitom nima, saj hrano požrešno golta. Ponoči ostaja v kuhinji na tepihu, dokler je nekdo v bližini. Res, pa je, da so ji lansko leto diagnosticirali rakave metastaze. Imela je na trebuščku bulo za dlan veliko, a ji je ta se predrla in ji je iztekla nekakšna tekočina iz nje in na tistem mestu nima nič več. Ima pa eno bulico nedaleč stran, ki se vozi sem pa tja, ko se jo dotakneš in tudi raste. Tudi na tački je imela eno podolgovato bulico, pa smo ji predrli z iglo in je skoraj ni več. Sedaj me, pa zanima, če kdo ve ali jo nekaj boli ali na kaj bi rada opozorila z obnašanjem, ker se mi res zdi čudna. Res nebi rada bila za vsako malenkost pri veterinarju. Ali mi lahko kaj svetujete?

Pa smem vprašat, ali vam je veterinar svetoval, da bulice predrete z iglo? Ker prvič slišim, da to smemo delati lastniki sami. Če vam tega ni svetoval, ji ne predirajte bulic!
Psica ima očitno nekaj zdr. težav, je stara in zato tole niso malenkosti. Noben veterinar vas ne bo grdo gledal, če starega psa pripeljete k njemu zaradi “malenkosti”, ki to niso. Veterinar bi moral vedeti za vse bulice, prav tako za vse težave z uriniranjem na neprimerna mesta, kot tudi za vedenjske težave.
Glede na opisano obnašanje, bi jaz rekla, da ima psička bolečine. Po moji presoji bi svojega psa s takšnimi težavami dala evtanazirati, če bi veterinar rekel, da razen protibolečinskih sredstev druga ne moremo pomagati. Če se z evtanazijo ne strinjate, pa prosim psico peljite k veterinarju, povejte za vse težave in naj dobi sredstav proti bolečinam. Malo si preberite na internetu, kakšne bolečine imajo rakavi bolniki v stadiju metastaz. Tudi operativno odstranjevanje kamnov ni mačji kašelj za psa, kar pa pomeni, da ima psica verjetno velike bolečine še zaradi OP. Je dobila kakšna protibolečinska sredstva? Po obnašanju bi bilo tudi možno, da ima psička kakšen urinski infekt po operaciji, glede tega uriniranja na “neobičajna” mesta. Predvsem pa podatek, da išče vašo bližino in ima v očeh žalsoten pogled, je velik pokazatelj bolečin.
Vsekakor, pojdite takoj k veterinarju!

New Report

Close