Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako do psa če mama ne pusti

kako do psa če mama ne pusti

Živijo…vem da je že dosti tem od tega odprtih ma mi nobena ni prišla prau. Okej stvar je taka. Sm 17 letna punca ki živi z mamo in bratcem (7 let) v stanovanju. Odkar smo se preselili v stanovanje ( 9 let) konkretno težim za psa. Nikoli ni pomagalo. In zdej nevem kaj naredit…fant mi je reku da mi ga lahko on kupi samo me je strah da bo lih kuža tisti ki bo na slabšem če se mama nebo omehčala. Drgač pa moja mama obožuje živali samo se ji ne zdi prau da bi bil pes v stanovanju. In vem kaj use prinese pes.. sm hodila pou leta ven kao sprehajat namišljenega psa, eno leto sem sosedi sprehajala psa…nič ni pomagalo. Prosim za nasvet ker pač res si želim psa že zelo zelo dolgo ampak me je strah posledic če ga sama uzamem kje.
lp

Vsekakor ni fer, da na lastno pest (brez strinjanja celotne družine) pripelješ domov psa! Živiš v skupnem gospodinjstvu. Predvidevam, da te/vas mati preživlja, kar posledično pomeni vložek napora za ohranitev eksistence. In da ji “podturiš” poleg mnogih drugih obveznosti sedaj še psa…. not go! Pa prosim ne reci, da bo kuža le in zgolj tvoja skrb. Če pripelješ žival v skupno gospodinjstvo, vsaj del odgovornosti in dela odpade na vse člane!
Predlagam, da dokler živiš doma -kot doslej- sprehajaš zavetiške ali sosedove kužke.
Ko doštudiraš, se zaposliš, odideš na svoje – takrat pa bo čas za kakšnega lastniškega kužka….
Verjemi – 10 let mine takoooo grozno hitro! 🙁

1. Nauči se slovnice. Prav in še nekaj drugih besed se piše z v in ne u, ne bo se piše narazen.

2. Pojdi delat. Si dovolj stara, da lahko zaslužiš. Pes stane. Hrana za psa stane, veterinar stane, cepljenja stanejo, da ne začnemo o morebitnih boleznih. Evo, pri nas hrana za večjega psa cca 100 EUR/mesečno, plus ostali stroški. Pred enim tednom 40 EUR veterinar, to soboto spet nekaj čez 40 EUR, lansko leto 200 z rentgenom…

3. Če mama ni za psa v vašem stanovanju, potem pač ne sili. Lahko se pa seveda seliš nekam s svojim fantom in imata psa tam. Seveda boš potem poleg stroškov za psa morala plačati še najemnino in stroške, zato hitro v iskanje službe.

Sicer pa, če želiš psa v stanovanju, išči temu primerno pasmo. Ne imeti nekega velikega psa, ki pušča ogromno dlake in smrdi.

Prav tako psa ne kupuj pri tistih “čistokrvni z rodovnikom”, ker boš kupila šteparskega psa, ki ne bo pasme, kot jo želiš. Privarčevala boš na začetku, imela boš pa dosti višje veterinarske stroške, če bo pes preživel. Pa s tem še podpiraš mučenje živali – poglej si malo Puppy Mills ipd.

nova
Uredništvo priporoča

No, žal se proti staršem nima smisla boriti. Svetujem ti, da počakaš še kakšno leto ali dve, ko boš polnoletna lahko imaš psa. ( Se tem ne mislim, da ga kar pripelji domov, ampak če si po zakonu sposobna skrbeti sama zase, se boš gotovo lažje dogovorila s starši. Srečno! 😉)

New Report

Close