Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina NUJNO! – nenadno poslabšanje psa

NUJNO! – nenadno poslabšanje psa

Pozdravljeni,
Včeraj, v nedeljo, se ja našemu psu nenadoma in zelo ne pričakovano poslabšalo. Je zlati prinašalec in bo letos poleti star 12 let.
Celo dopoldne je bil popolnoma normalen, živahen in vesel tako kot vedno do zdaj. Normalno se je odzival, ležal in vstajal. Nato pa se popoldan okoli 2 ure kar naenkrat ni več vstal. Ležal je zunaj pod gugalnico in se ni mogel premakniti. Dvignil je samo glavo za par sekund in jo takoj spustil. Ni želel priboljška (drugače je priboljškov najbolj vesel in bi kar vse pojedel), vodo je pil ni pa se odzival na ime.
Seveda smo takoj poklicali dežurnega veterinarja, ki je predlagal, da ga dvignemo in pomagamo vstat, da bi hodil. Žal ni pomagalo saj se je takoj skupaj sesedel. Niti za 1 sekundo ni mogel stat (ne na sprednjih tacah in ne zadnjih). Dogovorili smo se za pregled.
Medtem, ko smo čakali prevoz do veterinarja, smo ga premaknili na travo, da bi mu bilo bolj hladno (dvignili smo ga in nesli). Čez kakšnih 15 minut po tem, ko smo ga prestavli na travo je pojedel prigrizek in spil še več vode. Nato je, kot da ne bi bilo nič, vstal in normalno hodil, še celo tekel je in pojedel svoje kosilo. Tako je bilo, kot da se tisto pred tem ni zgodilo.
Veterinar mu je pregledal sklepe, zmeril temperaturo (ki je ni imel), poslušal pljuča in srce, ki sta v dobrem stanju. Rekel je, da ima probleme s hrbtenico in s kolki (z levim bolj kot desnim). Dobil je tablete Rycarfa 100mg, katere more jemati 1 tableto in pol na 12 ur.
Prvo tableto je dobil včeraj ob 18.00. Opazila sem, da je postal veliko bolj miren, kot je bil pred tem, a še vedno je hodil.
Danes zjutraj je spet dobil ob 6.00 tableto in ko sem ga ob 7.00 šla pogledat je bil spet v zelo podobnem stanju kot včeraj pred obiskom veterinarja. Nato je čez dan bil skos bolj miren a je vseeno hodil okrog in pil vodo. Zdaj zvečer, ko je spet dobil tableto je pa enak kot včeraj pred obiskon veterinarja. Jedel ni nič, prigrizkov ne želi, ne vstane se (le malo po malo se premakne tu in tam) in dvigne le glavo.
Resnično me zelo skrbi.
Veterinar je sicer rekel, da se kaj takšnega lahko ponovi zaradi hrbtenice, a nisem pričakovala, da tako pogosto.
Da ga kolki bolijo smo opazili že prej drugače pa kakšnih večjih zdravstvenih težav ni nikoli imel.
Spomnila sem se tudi, da je 2 dni nazaj imel na gobcu velikega in že napitega klopa, ki pa je sicer takoj sam odpadel (prej ni bil opazen). Če bi morda lahko bilo to povezano?

Prosim za mnenje in pomoč.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

Nimam pojma kaj bi bilo in kako pomagat. Me pa res zanima, da napišeš nadaljevanje kaj je psu, kako ste to reševali in kako je sedaj? Pri vseh takih dogodkih me moti ker ni nadaljevanja, da bi še komu s podobnimi težavami lahko pomagali.

Kuža še zdaj ni prišel k sebi.
V ponedeljek je dobil obe tableti, v torek pa mu nismo uspelo dat nobene. Imel je momente, ko je bil skoraj normalen in nato spet popolnoma brez življenja in skoraj negiben. Jedel ni nič in pil je le vodo. V sredo zjutraj je bil spet čisto bogi in spet mu nismo uspeli dat tablete. Popoldan se je pa situacija spet spremenila. Bil je kot da se počuti super. Tudi jedel je normalno in se sprehajal. Poklicali smo veterinarja in mu povedali kakšna je situacija. Vprašali smo tudi če bi mogoče te tablete lahko imele stranske učinke in da je zaradi tega bil tako neaktiven. Rekel je, da izključit tega ne more, ampak da takšne izkušnje s temi tableti še ni imel. Predlagal je, da naj s tabletami počakamo oz. mu jih damo le po potrebi, če bi opazli, da ga zelo boli. Isti dan zvečer pa je spet samo ležal.
Danes, 5 dan, je imel enako trenutke, ko je bil super, je jedel in trenutke, ko je samo ležal.
Zgodilo se je tudi, da je vstal in hodil nato pa kar naenkrat, kot da ga tace ne bi več držale, se sesedel skupaj in “padel” na gobec.
V teh 5 dneh se je tudi 3x nekontrolirano polulal.

nova
Uredništvo priporoča

Brez zamere, ampak meni tole deluje še samo mučenje. Namesto zdravil, ki vam jih veterinar zaračunava – bi jaz takega psa danes ali v ponedeljek peljala na evtanazijo.

Če še vedno imate psa in se niste odločili, kot je svetovala pasja prehrana in če želite, se mi oglasite. jaz bi poizkusila še s CBD, v upanju, da si pes opomore, kar pa je najpomembnejše omili ali odpravlja bolečine.

Pozdravljeni, psa še imamo. Prosim če mi lahko poveste več o tem CBD. Hvala

Pitra, se strinjam, da CBD lahko veliko pomaga. Ampak po tem opisu, ko je poslabšanje tako nenadno in pri takih simptomih – tu CBD ne bo pomagala. Pes ima enostavno prevelike težave s sklepi, ki se jih da omiliti samo še operativno. Operacija enega sklepa stane okrog 1000-1200 eu. Šele po operaciji bi bilo blaženje s CBD primerno.
Zlatkoprinašalko – pitra živi od prodaje CBD (smola industrijske konoplje) in se v vsaki temi oglaša in na veliko piše in reklamira samo pozitivno o CBDju. Pa če govorimo o ljudeh ali živalih. Res da s CBD lahko blažimo bolečine in pomagamo pri zdravljenju določenih zdravstvenih težav, ampak pri vašem psu brez operacije nima smisla uporabljati samo CBD. Prav tako tudi negativni učinki obstajajo. Vprašanje pa je, če je pes tudi zmožen operacije. Pri starejših psih mora veterinar dobro premisliti, da psu sama narkoza pri operaciji ne bo naredila še več škode kot bolezen. Najprej naj veterinar ugotovi in potrdi razlog za težave, ali gre res za displazijo. Potem se pogovorite, če je operacija možna. Verjetno bo veterinar v ta namen pregledal srčno zmogljivost. Jaz psa samo iz svojega egoizma ne bi mučila, za svojo pasmo je dosegel lepo starost.

CBD sama uživam in ga sama ne prodajam. Lahko pa, glede na to, da sem res veliko o tem prebrala, pomagam z nasveti in z izkušnjami. Če so problem kolki (če so), je res potrebne operacija, vendar se CBD priporoča zaradi hitrejšega celjenja po operativnem posegu ter zmanjševanja bolečin. CBD pa tudi blaži druge ne operativne bolečine jih zmanjšuje, odpravlja razna vnetja, ki so pravtako lahko posledica prej naštetega. Daje pa energijo in vrača apetit, oziroma ga izboljšuje, kar je včasih tudi težava pri starejših živalih. CBD je nam in živalim lastni, vendar ga z leti izgubljamo, dodajanje CBD v sožitji z drugimi kanabinoidi pa pomaga telesu, da si opomore. Vsekakor velja poizkusiti, ne more škodovati in ne morete ga predozirati. Tega je na tržišču kar nekaj, priporočam pa smolo nad 30% CBD ne manj ter tega, ki vsebuje skupek vseh kanabinoidov, ne le CBD.

Zanima me  kako se je končalo. Hvala.

Objava čaka odobritev

New Report

Close