Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Starejša muca noče jesti- mnenje?

Starejša muca noče jesti- mnenje?

Živjo!
prejšnji teden je moja 9letna mačka nenadoma nehala jesti in piti vodo, peljali smo jo k veterinarki v ambulanto Mačje Hiše v Lj, kjer so ji vzeli kri in jo pregledali. Zaradi dehidracije je dobila infuzijo, proti slabosti zdravilo in pa antibiotike. Kri ni pokazala posebnosti (jetra in ledvica zdrava) razen dehidracije. Veterinarka mi je rekla, da muce redkokdaj nehajo jesti zaradi zob, vendar sem že sama opazila veliko zobnega kamna in majajoč čekan. V soboto smo jo zopet pripeljali na 2.dozo antibiotikov, infuzije, zdravila proti slabosti in 1.dozo protibolečinske in se zmenili za odstanitev čekana in zobnega kamna v ponedeljek. Muca je začela jesti sama, ko je protibolečinska prijela (sicer zelo malo). V ponedeljek so ji poleg čekana odstranili še en zob in ko je anestezija popustila je vse kazalo na bolje (veliko je pila in čedalje več jedla, čeprav še zmeraj ne normalne količine). V sredo pa se je spet poslabšalo. Sama ne pije več, ne je ne svoje mokre hrane, ne briketov, poje le za prst kisle smetane ali tune parkrat na dan! še zmeraj je na antibiotikih in vsak dan dobi dozo protibolečinskega sirupa…Če ne bo sama jedla jo nameravam spet peljati na pregled v ponedeljek (sedaj jo hranimo prisilno preko brizge)… Ima kdo podobno izkušnjo ali mnenje kaj se dogaja?

Hvala in lp

Koktajl zdravil. Druga na prvo žogo ne morem reči. Tisti čekan je vsekakor bil prvotni krivec težav in super, da so ga odstranili. Muce namreč težko jedo, če so zobje poškodovani.
Zdaj bi rekla, da je za odklanjanje hrane kriva količina različnih zdravil. Včasih pride tudi malo kasneje z zamikom in ne takoj ob uvedbi zdravil.
Smo imeli muca, ki je imel sladkorno bolezen, poleg tega pa še kup drugih težav. Pogosto je odklanjal hrano in veterinarka je rekla, da je to zaradi zdravil, ki mu dajo ali občutek sitosti ali občutek slabosti, tudi napihnejo lahko nekatera zdravila.
Muce nasploh niso nagnjene k nekemu posebnemu pitju vode, ker še največ tekočine dobijo iz hrane.
Moj nasvet bi bil, kot prvo seveda, da peljete muco v ponedeljek k veterinarju, če že jutri ne bo začela normalno jesti. Kar je težko verjetno. Kot drugo ji pa dajte v dve ali tri različne skledice mokro hrano (konzervo). In naj bodo malo “strateško” postavljene po bivalni površini, tam kjer se muca največ zadržuje. Hrano dvakrat na dan tudi zamenjajte. Naj ima hrano stalno na razpolago. Lahko ji tudi s kapalko po kapljicah spuščate v gobec vodo ali pa tekočino od konzerve. Se pa znajo nekatere muce temu upirati.
Kako pa se iztreblja oz. kakšen je iztrebek? Zdravila lahko tudi zaprejo, pa je potem to razlog napihnjenosti in sitosti.

New Report

Close