Najdi forum

nov pes in otroci

pozdravljeni, imamo 4 meseca staro psičko labradorko, zelo lepo se uči, srka znanje, v treh tednih smo jo brez problema naučili več ukazov. me pa zanima nekaj, in sicer pes ve da sem alfa jaz, imam pa dva otroka 4 letno hčerkico in 8 mesecev starega dojenčka. zanima me kako naj ravnam da bo pes vedel da je na repu krdela, od začetka sta se s hčerkico lepo igrali, nato sem videla da je igra prerastla v grizenje in ščipanje, včasih zarenči, takrat jo zelo okregam in dam ukaz sedi, vem da sem ravnala narobe ker sem sploh dovolila igro, saj smo s tem spodbuduli takšno obnašanje. hčerkico drugače psička uboga ko ji deva ukaze in jo upošteva, prav tako, ko ji da hrano, lepo pogleda, se usede in šele ko ji dovoli gre psička jesti ampak moti me ker jo na lepem hoče dominirati, to so sicer zgodnji znaki ampak zaskrbljujoči, ker res nočem da preraste v problem. prav tako me je sedaj strah kako bo ko bo mali shodil. skratka kako ji naj odločno pokažemo vsi da smo glavni mi in ne ona, da bo ubogljiva, podložna in prijazna psička.

4 letno hci nauci, da se sama postavi pred psa in ukaze ” NE”.Pes bo kaj hitro pogruntal kdaj si zraven in kdaj ne.
Predvsem se z deklico ukvarjaj v smislu, da se uscipa ne ustrasi, nikakor ne bezi pred psom in se mu s telesom in glasom postavi po robu. Iz moje izkusnje so 4letniki tega sposobni, ce se jim le dobro vcepi v glavo, da ko pes grize in se igra ni pametno bežat, ker grize se bolj in lovi otroka (plen?).
Sicer se bo kdo obregnil vame, a ce otrok v trenutku grizenja čofne psa po nosu z glassnim NE, ni iz mojega vidika nic narobe.

Predvsem pa ne iskat problema pri psu, ampak pri obnasanju vas in otroka. Pri nas je izjemno miren 4letni zrasel skupaj z majhnim psom, bil nekajkrat poscipan, a ko je ugotovil da se pred psom ne splaca bezat in krilit ampak postavit pokonci in zatulit je tudi otroku zrasla samozavest. Pes si je namrec mojega otroka sjozi igro ocitno zelel podredit, saj ga je grizel le ( sicer kasneje ze malo starejsi) ko ostalih ni bilo v blizini.
Skratka preprecit je treba naravne reakcije otroka s tem, da se otroku dopove, da mora reagitat ravno kontra, kot bi sicer.

Hvala za nasvet, se tudi meni zdi smiseln, zdaj sem ji povedala da mora bit bolj močna in odločna in pes počasi kapira, je pa res da sem morala tudi jaz precej spremeniti odnos, tako me ima res za gospodarja, precej samozavesti sem si mogla vlit tudi sama. In res je to da moraš najprej poznati psihllogijo psa. Upam da se bo še to uredilo, da vzgojimo prijazno in presano psičko 🙂

New Report

Close