Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Psička mladiče vsako leto

Psička mladiče vsako leto

A je to OK in normalno, da ima psička mladiče vsako leto? Nekako se mi zdi, da je prav kakšno leto vmes pavze, ampak ne vem, odkod mi to. Zanimamo se za nakup pri enem vzreditelju (drugače preverjen, kvaliteten vzreditelj), ampak ta psička je že imela lani i predlani spomladi leglo.

Očitno se na pse ne spoznaš. Tudi uradno je dovoljeno, da ima psica načeloma enkrat na leto leglo oz. so izjeme, če ima psica enega ali dva mladiča, da ima leglo že naslednjo gonitev. Po 3-4 leglih bi bilo prav, da se psico upokoji, ni pa proti zakonom in tudi ni nič narobe, če veterinar meni, da je v redu. Obstajajo celo primeri, ko je potrebno psico oploditi takoj pri naslednji gonitvi. Ampak o tem se mi ne da zdaj na široko pisati. Čisto v redu je, če ima psička vsako pomlad 3 zapored leglo. Če bo več legel oz. bo samička nepravilno upokojena, pa lahko javiš na klub za to pasmo.
Pri leglu je pomembno, da skrb za leglo ne obremeni psice, torej da vzreditelj dobro hrani psico in da dohranjuje mladiče in skrbi za mladiče 24 ur na dan. Torej, da psica ni prepuščena sama sebi s celim leglom.

New Report

Close