Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina sprehajanje domačih živali

sprehajanje domačih živali

pozdrav

sem jost star sem 19 let. po tem ko sem videl kako množično ljudje v ameriki služijo z sprehajanjem psov je mene to zelo zainteresiralo. imel sem tri pse zdaj sta živa samo še dva. lahko bi rekel da sem praktično odrasel z psi imam pitt bula in mešančka ,ki smo ga rešili iz ceste. pitt bul je trmast ampak dobro vzgojen. sem iz zaloga v ljubljani zelo bi bil vesel če bi v razdaliji tam 5-10 km gdo zaniman da bi sprehajal njegovega psa cena bi bila taka da bi bili obe strani zadovoljni vključeno bo: tek s psom igranje z pripomočki, priboljški,osnovna vzgoja.
hvala

Čakaj malo. Pri 19 letih ne znaš pravilno napisati enega lepega posta, ki je zaradi neuproabe ločil povsem neberljiv.
Kot drugo, se pa odloči. Želiš sprehajati pse ali jih vzgajati? Za vzgojo obstajajo pasje šole, za delo s psom pa potrebuješ tudi določeno znanje izkazano na izpitih za inštruktorja psa, s čimer pridobiš uradne reference za to delo. Poleg tega moraš imeti prijavljeno vsaj popoldansko dejavnost, ne glede na to ali sprehajaš pse ali opravljaš delo inštruktorja, in odvajati davke državi. Torej, imaš vse urejeno in prijavljeno? Kakšne so cene (morajo biti javno znane)?
Mi nismo Amerika. K sreči.

K sreci smo predcej dalec ja cena bi bila okoli deset evrov vse bi imel. Zapisano v davcnk knjigo kjer bi bili vsi racuni

nova
Uredništvo priporoča

Davcno

Eno je davčna knjiga. Kot kaj pa najdem vašo prijavljeno dejavnost v referencah? In kakšne izpite in uradne reference imate za delo s psi? Obstaja kakšna internetna stran ali predstavitev vaše dejavnosti?
10 evrov je za kaj? Za en sprehod, za en popoldan, za eno uro? Za uro sprehoda? Ali za uro sprehoda in neke kvazi vzgoje psa? Kaj mislite s pojmom osnovna vzgoja? Sama sem kinologinja in me zanima na kak način vzgajate pse – po kateri metodi?

Izpita nimam. Nobenega niti referenc samo. Iskusnje is svojega zivljenja deset evrov je ena ura sprehoda z vzgojo je misljeno da pes zna hoditi poleg da ne vlece (da ti vodis njega ne on tebe), sedi, prostor vec od tega pa neznam sprehodi bi bili taki kot z mojim psem odvisno od velikosti pa pitt bull ima pri meni 40 min hoje in teka in ostalo igra ter vzgoja od tergga kar je napisano gor

Vzgajam preko majhnih priboljskov ki so motivacija psu ko te uposteva dobi priboljsek pes si veliko lazje zapomni kaj Naredi narobe s tem da mu reces ne ali kaj podobnega zapomni si oa kaj je prav ce ga za to nagradis veckrat to naredis in scasoma si bo zapomnil


Upam, da bodo vsi pametni lastniki psov naredili en velik krog mimo vas. Nimate izpita, verjetno niti izobrazbe za delo s psi ne; imate dva ljubljenčka in mislite, da znate vzgajati psa, da hodi poleg in ne vleče. Niste pa niti napisali, s kakšno metodo psa vzgojite do tega. Deset evrov na uro za nekoga, ki nima pojma kaj dela, je preveč. Še zastonj bi bilo nevarno, da bi vi kakega psa “vzgojili”, v resnici pa mu naredili škodo.
Prijavljeno pa tako nimate nič, torej vas lahko prijavimo za delo na črno. Kar se bo sigurno zgodilo takoj, ko dobim dokaze, da delo res opravljate in računate, nimate pa prijavljene dejavnosti.

*Ko sem oddala zgornji post, vašega drugega posta še nisem videla.

Priboljški oz. pozitivna motivacija je dobra metoda. Vprašanje pa je, če veste kdaj točno morate psu dati priboljšek. In kdaj nagrajujete neželeno vedenje, s čimer pa delate psu škodo. Prav tako pa to ni odgovor, kakšno vzgojo uporabljate, ker še vedno ni jasno, kaj naredite s psom, ki se obnaša nevzgojeno in kjer priboljški in nagrajevanje ni edina metoda.

Že na daleč se vidi, da nimate niti približno dobre izobrazbe za delo, ki ga ponujate, pri čemer obstaja velika verjetnost, da boste neznanim psom naredili več škode kot koristi, zato to debato zaključujem. Če boste dejansko želeli opravlajti takšno dejavnost, sem vam podala več kot dovolj infromacij, kaj morate urediti, da boste dejavnost lahko odprli. Če mislite delati na črno, pa tudi veste, kaj vas lahko doleti.

V LJ je vrtec za pse, ko so lastniki v službi, in na mesec pride 200 evrov … torej 10 evrov na dan.
Takšna dejavnost se splača predvsem, če na sprehod pelješ več psov hkrati, torej dva ali tri, dobiš od lastnika po 5 evrov in je to to. Ti imaš žepnino, lastniki pa zlaufanega psa.
Poznam nekoga, ki ima pasji hotel in sprehajanje psov, cena za namestitev psa je 15 evrov, s tem, da je v ceni seveda primerno število sprehodov (odvisno od psa). Pač ne moreš nabiti cene do neba, ker ni velikega trga. Zasluži eno povprečno plačo, nič pretresljivega, dela pa seveda 24 ur na dan, če tako pogledaš. Vsekakor ne more ob 15. uri reči, da je za danes fertig, ker ni.
Povem ti realno. S sprehajanjem psov ne moreš obogateti ali preživeti.

namen nikoli ni bil preživeti samo pridobiti nekaj denarja na strani z hobijom ki ga rad pocnem cena ni nujna deset lahko bi bila nevem najmanj 3 eure v tem uzivam zaradi tega ni tako pomembno

dejstva so dobrodosla se posebaj realna kar vase sporocilo je vendar konec z groznjo nebo pomagal ne vam ne nikomur

Resetkar a si miha?!

Prosim, malo se potrudi in vsaj en stavek napiši slovnično pravilno, saj tole tvoje skropucalo ni primerno za nikamor. Prvi vtis o tebi je namreč katastrofalen. Če ne zaradi drugega, se te bodo ljudje izogibali že zaradi tega, ker nisi sposoben niti napisati stvari tako kot se zagre, kaj šele kaj drugega.

New Report

Close