Najdi forum

Mačja kuga?

Full HTML
Spoštovani
Na vas se obracam z naslednjim vprašanjem in bi vam bila izredno hvaležna za odgovor.
Meseca septembra sem v stanovanje vzela iz kmetije mucka, ni bil cepljen. Bil je zelo živahen,razcarkljan, uzival v naši družbi in mi v njegovi. Hranili smo ga z kuhanim mesom, rizem,hils briketi,skratka pestro prehrano.Nakar so se začele kar naenkrat težave. Muc je pokazal bolečine v sprednji tačko, po obisku veterinarja in dobljenih antibiotik in je bilo boljše….nato je nehal jesti,se začel služiti, imel vročino,imel razjede v ustih,vse izbruhal.driske ni imel.n nemudoma smo ga začeli zdraviti z infuzijo, glukozo, mazili za dlesni, ga hranili na vsaki dve uri z injekcijo s visokokaloricno hrano, dobival sredstva ,za uravnavanje pH v želodcu, antibiotike….skratka simptomatsko zdravljenje. Nič ni bilo boljše, le slabše, po enem tednu mučenja smo ga na žalost mogli dati uspavati.vsem se je raztrgalo srce, kljub trudu je podlegel. Indikati so kazali nekaj na infekcijo in nekaj na macjo kugo.
Zanima Me glede na sum mačje kuge. Kdaj lahko zopet v stanovanje vzamem Novo muco?strah Me je da bi nova Muca ponovno dobila možno kugo.glede na opisano kaj vi mislite da bi lahko bilo.
Hvaležna bi bila za odgovor

New Report

Close