Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Mops in francoski buldog

Mops in francoski buldog

Bila sem lastnica mopsa. Umrl je od starosti. Kot pasma mi je bil zelo vsec. Pravi druzinski pes. Kljub vsakodnevnemu cesanju je bilo njegovih dlak ogromno. Razmisljamo o nakupu francoskega buldoga. Ta pasma naj bi bila tudi za druzino. Zanima me izpadanje dlak pru njemu? Naj bi bilo tega bistveno manj pri tej pasmi. Prosim kaj vec o tem?

Pri nas imamo oba. Mops ima daljšo dlako, zato je bolj opazna. Tudi frenčiju izpada dlaka ob menjavi, ampak je (vsaj zaenkrat) bistveno manj količinsko, tudi krajša je ter manj opazna. Mops se podrgne po hlačah in si kosmat skoraj kot je sam, pri frenčiju pa sicer tega ni tako grozno videti. Malce že, vendar res bistveno manj. Zdaj pa – ali manj izpada, ali je zaradi kratke manj opazno, presodite sami. Definitivno pa vsakemu psu dlaka izpada, vsaj ob menjavi letnih časov.

Pozdravljeni kar se tiče Francoza in dlak mu zelo malo odpadajo dlake seveda ob rednem krtačenju vsaj cca nax14 dni ga peljite nekam na travnik in cesajte krtacite tako mu skoraj nič ne odpada dlaka ko pa menja dlako takrat pa večkrat boste videli da je skoraj ni dlak doma tako jaz delam že 20 let z francoskimi buldogi pa nikoli nič res minimalno pa se oni zelo zelo uživajo ko jih krtacis in ne boš imela težav stem kar se pa tiče mopsov noro to je pa noro kar se dlak tiče ne glede na letni čas vsako leto meram mopsa od prjatla k gre na morje en teden in tisti teden imam doma noro dlak sicer prej Use odmaknem zaščitnim kauc pa je ok

nova
Uredništvo priporoča

Je pa zelo družinski pes ki ne mara samote in biti sam zelo pozorni psi ki se zelo navežejo na lastnika in vso družino ljubitelji družine sploh otrok družabni trmasti po svoje nori hahaha igrivi potreben je kar karakter za to in zelo je treba biti ustrajen pri vzgoji in pa požrešni sto na uro hahaha vse požrejo tako da je tukaj treba zelo paziti pri hrani so zelo nagnjeni k raznim alergijam moj za enkrat hvala bogu ni in tudi vsi ostali ki sem jih imel niso bili je pa zlo družinski pes rad se vozi uživa v vožnji eni imajo radi morje vodo eni ne večina ja dežja pa zime pa ne marajo uživajo v sončenju toliko pa veliko užitkov

Zakaj bi si omislil samo enega psa, ki ne more dihat če si lahko dva!
Toliko je že napisano na to temo in ljudje ste še vedno preveč ozkogledni, da bi dojeli da
pasme s tako hudimi zdravstvenimi težavami ne bi smele obstajat.
Ampak če je pa tko kjut z izbuljenimi očmi (ki lahko padejo ven iz jamic!) in neprestanim dušenjem.

Načeloma se strinjam, da ni ptorebe po dodatni “neprimerni” vzreji takih psov, zato podpiram VZREDITELJE teh pasem, ki kvaliteno zastavljajo vzrejo in se trudijo k popravi napak oz. izogibanju napak.
Zato tak pes tudi stane ogromno, in tu se začne težava: ker ogromno ljudi kupuje pse nepreverjene vzreje, se težave nadaljujejo. Sploh pa se največ težav (in izpadanja oči iz jamic) srečuje pri nerodovniških pseh.

Sam po sebi pes nima težav, zato je potrebno iskati mladiča in pri tem preveriti vzreditelja, leglo, starše in druge prednike. Prav tako pa se kot bodoči lastniki zavežemo, da bomo psa primerno oskrbeli. Tudi med “neproblematičnimi” pasmami (takih pravzaprav ni), je ptorebno se zavedati, na kak način bomo za psa skrbeli in koliko bomo upoštevali vse njegovi primere glede na pasmo in posamezne značilnosti psa.

Avtor: obrnite se na vzreditelje obeh pasem, izprašajte jih in pustite se biti izprašani; nato pa potegnite pluse in minuse obeh pasem in se odločite za eno. No, morda pa tudi za obe hkrati. Vsekakor pa kupite preverjene rodovniške mladiče. Vse ostalo so mešanci in z njimi pride tudi loterija glede karakterja, nege, boelzni …

New Report

Close