Najdi forum

Portugalski vodni pes

Hoj, slišala sem, da je pasma portugalski vodni pes znana kot najdražja na svetu, je pa poleg vsega tudi zelo redka. Zanima me, če kdo ve, kje bi se takega kužka dalo dobiti. Ni treba da v Sloveniji, lahko tudi v tujini. Potem pa sem slišala še za pasmo romanski vodni pes. Kakšna je razlika? Morda kdo pozna vzreditelje za to pasmo?

Psa se nasplosno (sploh pa na internetu) ne kupuje na nacin, da se vsepovprek sprasuje, “a poznate koga, ki ima leglo …”
To vam pisem z dobrim namenom, da ne boste takole naleteli na kaksenga Matoso in njemu podobne. Ker taksni vam bodo prodali mesancka, po moznosti z nekim ponarejenim rodovnikom ali rodovnikom drugega psa, za drage denarje, samo za to ker bodo videli, da veste za ceno, kupujete pa na horuk.
Torej, vasa naloga je: da poklicete na Kinolosko zvezo Slovenije in vprasate za predvidena legla v Sloveniji ali pa prosite za podatke psarn v Sloveniji, ki bi utegnile vzrejati ti dve pasmi. Slovenske psarne vam bodo prve dale dobre podatke o tujini, ce pri njih ne boste zeleli kupiti mladica. Nato poklicete se na klub retriverjev, kjer vam bodo pa celo znali svetovati tudi glede tujine.Poelg tega pa vam svetujem, da poklicete v slovensko psarno (romanski vodni pes) Lagotto Romagnolo (Vaš link ), in se pri slovenskih vzrediteljih pozanimate. Na zalost ste ravno zamudili eno od pasjih razstav v Sloveniji, kjer bi lahko posikali vzreditelje teh ali podobnih pasem in pridobili podatke. Spremljajte razlicne pasje portale, kjer so podatki o pasjih razstavah navedeni pravocasno in obiscite eno od njih. Tam lahko dobite ogromno podatkov tudi za tujino, v kateri drzavi imajo psarne in kdo ima leglo.
Dodala bi se to, ker iz opisa nisem cisto prepricana, ali se pasma kupuje zaradi lepote ali pa dejansko poznate zadevo. To so delovni psi in se je potrebno veliko ukvarjati. S temi pasmami je super trenirati katerega od pasjih sportov ali pa tudi delovne izpite (resevanje, prinasanje, delo z vonjem – sledenje, iskanje …). Srecno in pametno!

Živjo,
na Hrvaškem imate vrhunsko psarno Portugalskih vodnih psov: http://www.sweet-obsession.com/index.html
vredno ogleda, dosegajo vrhunske rezultate 🙂

New Report

Close