Najdi forum

Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu. Zanima me, ali ima, kdo podoben problem. Doma imam hrčka (ruskega). Zelo je crkljiv, ponoči zelooo aktiven 🙂 Vendar pa sem ta teden opazila, da se mu je začela dlaka mastiti. Zanima me, ali kdo od vas uporablja pesek, v katerem se hrček povalja, da ima potem čist kožušček? Nekateri ga odsvetujejo, nekateri pa pravijo, da je to super stvar. Katerega uporabljate vi (če ga)? Ali je tisti za činčile tudi ok? In kako ga uporabljate: torej ga date enkrat na teden noter, da se v njem povalja, ali ga pustite cel čas v kletki?

Hvala!

Jaz kupujem pesek za hrcke v tujini, zato ti glede tega ne bom znala svetovati. Kako to mislis, da se hrcku masti kozuh? Lahko to opises? Ker si pri vsej hordi mojih ruskih in zlatih hrckov ne znam predstavljati, kaj imas v mislih. Takih tezav pri svojih nisem nikoli opazala, niti pri tistih zivalih, ki so pred kaksnima dvema desetletjema bile brez peska (vcasih smo hrckom dajali zagovino in seno). Je to mascenje samo na dolocenem predelu? Ima mogoce umazano ritko? Ker ce se ti zdi ritka masta bi lahko slo tudi za drisko – takrat je pa nujno peljati hrcka veterinarju.

Prepričana sem, da nima driske, saj nima umazane ritke, pa tudi hujša ne. Samo zgleda kot, da je njegov kožuh masten, pač ni gladek in mehek, ampak se masti. Nekje sem prebrala, da se pri hrčkih to, kdaj zgodi in da mu preprosto daš pesek, v katerem se potem ”okopa”. Ampak peska za hrčke nisem zasledila v nobeni izmed trgovin, zato sem pisala tu. Ne vem, kateri pesek je primeren, glede na to, da sem brala, da ni vsak ok (lahko povzroči alergijo itd.). Rada bi ga kupila, da vidim, ali bo bolje, ko ga dam, ampak res ne vem, kje naj ga najdem.
Pa še eno vprašanje imam: v kletko sem mu dala tudi solni kamen za glodanje, vendar ga ne uporablja. Bojim se, da mu ne bi preveč zrasli zobje. Sicer mu kupujem tudi priboljške, ki jih grize, ter sem pa tja kak korenček (čeprav mu ne diši preveč), vendar se bojim, da to ni dovolj.

nova
Uredništvo priporoča

To z alergijo je problem, ker imas idiote, ki dajo glih vsak pesek (tudi navaden). Naceloma, ce bos kupila pesek za glodavce, ne bi smel biti problem. Jaz na internetu najdem samo tole: http://www.zoofast.si/podloge-pesek-hrcka-c-504.html Hrcku daj tudi seno in veliko zagovine, ki jo je treba tedensko menjati.
Solni kamen in podobne zadeve. So sicer super, ampak ja, velikokrat se zgodi, da ravno tisto, kar kupimo, ni ravno priljubljeno pri nasih stirinozcih. Kupi mu se les za glodanje – mogoce bo raje tega grizel. Brez skrbi, hrcki in ostali glodavci si hitro najdejo kaj za gristi – to imajo v nagonu. Problem zna biti, ce je to kaj nevarnega (plasticne posodice za hrano), zelezne dele kletke … Moj nasvet: daj mu kaksno rolico od toaletnega paprija, ki vam ostane ali pa navaden casopis (res navaden papirnat, ki ni plastificiran). To bo vse z veseljem zgrizel. Tudi kaksno blago iz 100% bombaza (brez plasticnih delov) je lahko super zadeva za glodanje. Jaz dajem svojim kupljen les za glodanje (Mr. Pet in tujina). Nekako imajo les raje kot te kamne. Jaz sem jim morala recimo odstraniti tudi “priboljske” za glodanje, ker jih niso marali. Tako da, najbolje je, da se malo pozabavas in poskusis ugotoviti, kaj tvoj hrcek rad grize.
Ce s senom in peskom glede kozuha ne bo bolje, pa ga vseeno odpelji k veterinarju.

New Report

Close