Najdi forum

Labradoodle

Hoj, zanimam se za nakup labradoodla (križanca med labradorcem in kraljevskim pudlom). Zanima me, če kdo pozna kakšnega vzreditelja. Lahko tudi iz Hrvaške ali Avstrije, pogojno tudi Nemčije. Slišala sem, da se teh psov nikjer ne dobi pod 1500€. Gledala sem že na neki nemški spletni trgovini, kjer so bili tudi cenejši, a ne vem če lahko zaupam in kupim psa tam. Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo lahko svetoval.

pravilno razmišljaš, če se ti internetne strani ne zdijo v redu. Moraš vedeti, da je v Evropi sploh težko, če že ne kar nemogoče kupiti pravega labradoodla. Večinoma se jih kupi v Avstraliji, Kanadi in ZDA – zadnje pa odsvetujem. Jaz osebno za prave vzreditelje pasme labradoodle v Evropi še nisem slišala. Sem pa slišala za rejce, ki parijo labradorce in pudle med sabo, akr pa ni pasma.
Da pojasnim: obstaja pasma: avstralian labradoodle. To je dejanska pasma, tudi priznana mednarodno (Žal FCI te pasme še ne priznava). Druga zadeva, ki se pogosto dogaja, in je zelo nevarna: prvo leglo staršev, ki sta labradorec in pudelj. To ni niti pasma, niti ni zdravo tako zadevo kupovati, ker gre za mešančke, za katere ne veš, kateri karakter bo ven udaril. Ker so tudi Avstralci potrebovali kar nekaj generacij mešanja in križanja, da so vzredili zdravo pasmo avstralskega labradoodla. Torej, pasmo, ki so ji uspelo izkoreniniti čimveč dednih bolezni, čeprav je nekaj bolezni še kar prisotnih. V nekatere linije pravega labradoodla so morali vmešati tudi nekaj drugih pasem, ampak samo za izboljšavo. So pa ti psi razmeroma dragi, od 1500 naprej, lahko tudi 2000 eu in več. Poleg tega jih je pa razmeroma kar težko vzdrževati: dlaka-česanje vsakih nekaj dni, velika potreba po gibanju in umskem delu. To ni kavč pes, ampak deloven pes.
Upam, da sem kaj razjasnila. Če te bo zanimal nakup iz Avstralije ali Kanade, pa mi prosim javi.

Zdravo! Kaj pa Cockapoo, kje bi lahko dobil tega psa?

nova
Uredništvo priporoča

Velja popolnoma isto kot zgoraj napisano.

Oz. se manj. Cockapoo je dejansko samo dizajnerski pes, torej mesanec med spanjelom in pudljem. Pasme kot take se niso razvili in kot pasma ne obstajajo. Mesajo tako angleske kot ameriske kokre z manjsima vrstama pudljev. Torej se teh psov niti ne da kupiti licencno za razliko od pasme avstralski labradodle.

Pozdravljeni, doma imamo 2 leti staro psičko labradoodle. Dobili smo jo v avstriji. Smo iskati kar nekaj časa, da Smo se prepricali, da so vzreditelji dobri. Cena je okoli 2.200€. Pes je izredno pameten In zelo navezan na družino. Mi ga imamo s seboj tudi v sluzbi. Prevec je brihten, da bi bil sam dolgo časa. Vzrediteljico najdete tudi na fb pod imenom Styrian Doodles. Mi smo zelo zadovoljni, dobili smo res dobro socializiranega In mirnega psa. Toplo priporocam 🙂 res pa je, da je z dlako veliko dela. Cesanje skoraj vsak dan. Srecno!

Pasja prehrana – kje vas lahko kontaktiram? Zanima me nakup A.labradoodla.

Pasja prehrana – kje vas lahko kontaktiram? Zanima me nakup A.labradoodla.

Iščeš pasmo Avstralski labradoodle ali dizajnersko, torej križanec med kraljevim kodrom in labradorcem? Mi imamo križanca, iskali smo ga zelo dolgo ampak nakoncu le našli res zaupanja vredno vzrediteljico v Gradcu, ki nam je svetovala in poskrbela za vse. Sicer smo čakali skoraj eno leto da smo prišli na vrsto, za psičko pa plačali 1500€, vendar se je res izplačalo.

Križanci je fensi beseda za mešance mešane med dvema pasmama. Praktično ste plačali za rodovniškega psa, dobili pa mešanca. Me zanima, koliko ljudi bu plačalo za mercedes S klase, sprejelo pa fiata punto.

Praktično to ni noben vzreditelj, in za vzrediteljico iz Gradca je bilo že slišano, da so njeni psi “križanci” prišhajali tudi iz pasjih tovarn iz Madžarske in Češke. Poglejte na googlu, kaj je pasja tovarna in kaj ste s svojim nakupom podprli. Dokler boste plačevali, bodo namreč pasje tovarne delovale. Kaj pa to pomeni za pse in kakšno mučenje je to, si pa poglejte na internetu.

New Report

Close