Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Izbira pasme za alergika

Izbira pasme za alergika

Ze nekaj mesecev z družino načrtujemo, da bi imeli psa. Živimo na vasi, z bratom pa sva popoldne že zelo hitro doma, tako da pes ne bi bil predolgo sam doma. Razmišljali smo predvsem o pasmi Beagle, ki pa ni ravno hipoalergena pasma psa. Težava je v tem, da bi imeli psa v hiši in je oče hudo alergičen na mačke. Nismo prepričani če je alergičen tudi na pse, a ne bi radi kupili kužka ki bi ga potem morali dati stran zaradi alergij. Oče sicer dela v pisarni, v kateri veliko časa preživljata labradorec in belgijski ovčar in do zdaj ni imel težav. Mama in brat nimata nobenih alergij, sama pa sem alergična na mačke, a sem bila testirana tudi za alergije na pse, ki pa naj jih ne bi imela.

Vesela bi bila, če bi mi lahko svetovali glede izbire.

Drugo vprašanje pa je glede prevoza psa. Slišala sem za varnostni pas za pse. Kako je s tem? Bi bil primeren tudi za beagla ali predlagate kakšen drug način prevoza v avomobilu?

Že vnaprej se iz srca zahvaljujem za odgovore.

Lep pozdrav,

Kaja

tudi jaz sem alergična na mačke in na konje. Na pse pa ne, imeli smo višavsko terierko, sedaj imam samoyeda, tako, da očitno pasma ni pomembna. Alergijo na hišni prah in omenjeno dlako (urin) živali preganjam s CBD in je sedaj že več kot eno leto, vse v redu. Brez alergije.

Tudi če oče pri teh dveh psih nima problemov, ne morete vedeti, kaj bo. V bistvu to velja za vse člane družine. Alergija se lahko pojavi iznenada, lahko pride, izzveni, ne da se ravno napovedati.

Ugotovite lahko tudi tako, da greste do vzreditelja in tam potem vidite, ali je imel kdo kakšno reakcijo kasneje. Ampak kot rečeno, je alergije težko predvideti.

Obstajajo pasme mačk, ki so boljše za alergike, pa mislim, da so tudi nekateri psi takšni. Če poiščeš po spletu, se najdejo, med njimi so npr. pudl, maltežan in še nekaj manjših pasem.

Beagle drugače potrebuje ogromno gibanja, računaj, da je to zelo pomembno.

New Report

Close