Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina KAKO STARŠE PREPRIČATI ZA PSA?!

KAKO STARŠE PREPRIČATI ZA PSA?!

Imam en veeeeliiiiiiiiik problem. Reeeeees si želim psa. Stara sem 11 let in živimo v stanovanju v prvem nadstropju (prtličje, prvo nadstropje). Želim si ga ker se pogosto počutim osamljena, saj imam starejšo sestro ki je stara racno toliko, da ji gre vse kar storim na živce. Tatiju je popolnoma vseeno če dobimo psa ali ne ampak mami.
Pred kratkim nam je umrla muca stara 17 let na katero je bila mami (in jaz) zelo navezana. Ko sem po dveh tednih načela temo o psu je rekla da se nanj preveč navežeš in da se moraš od njega potem enkrat posloviti. Poskušala sem ji dopovedati da pes uživa tiste trenutke ko je živ in da mu lahko kvecjemu polepšaš življene.
In potem je začela s tem da si noče nakopati nove skrbi in kdo bo skrbel zanj… Pa sem ji dopovedovala da sem dovolj stara da lahko skrbim zanj- zjutraj se pač zbudim malo prej (zvečer pač bolj zgodaj spat) po šoli pojem kosilo ga peljem ven in se tam z njim še poigram (sem že tako premalo zunaj) potem naredim dn (medtem je lahko pes na mizi in ga umes božam ali kaj podobnega) potem ga pokrtačim in še pocrkljam, grem na trening, ga ko se vrnem šeenkrat peljem ven… Res nevem kaj naj bi bil problem!
Psa bi res rada imela. Saj vem da je to potem obveza za kaksnih 15 let in vem da to ni samo občasna igračka. Poleg tega bi izbrala zdravo pasmo ali pa bi se (če bi bil mešanček pozanimala o njegovih starših. Psa si želim tudi ker sem kar na prej pod stresom zaradi šole.

PROOOOSIIIIIIM POMAGAJTE!

Brez skrbi samo malo počakaj mogoče kašen teden in ti bodo dovollili pri meni to vedno uzge ps: jaz sem tudi star 11

Pri meni na žalost ne gre tako lahko 🙁 Se pa trudim mamo prepričati za konec šolskega leta. Tudi tati je rekel, da se trudi 🙂

nova
Uredništvo priporoča

No, jaz sem pa zacela tko:
v knjiznici sem si sposodla knigo s pasmami psov, pa smo se malo usedli in jo prelistali. Pa sta se starsa malo omehcala ko sta gledala vse tiste slikice kuzekov…
No pol sva bila z bratom v prednosti. Pol pa sem dobila probleme v soli. In smo hodli h solski svetovalki, smo se pogovarjali in pol se je mama spomnila da je nekje prebrala da pes pomaga pri takih tezavah. No in vceraj smo se odlocli za japonskega spica. Nasledni teden nam bo soseda dala mladicka, ki jih ima njena psica.
KOMAJ CAKAM!!!!!!

Blagor! Želim vama veliko lepih trenutkov skupaj!
Kar se pa tiče mene- mami sem, ko sva bili sami spet poprosila. Imeli sva pogovor, ki je trajal približno 20min. Potem mi je rekla, da moram upoštevati tudi druge družinske člane, potem pa sem ji povedala, da je ona edina, ki se še ne strinja. No potem se je malo zamislila… Prosila sem jo, če bi bila lahko prostovoljka v kakšnem zavetišču in pozanimat se bova šle v pasji vrtec. Upam, da se ji bodo psički tam še kaj bolj prikupili… Pripravila sem tudi 50min predstavitev, ki jo bom predstavila po obisku vrtca. Vseeno pa bi prosila še za kakšen nasvet!

Blagor! Želim vama veliko lepih trenutkov skupaj!
Kar se pa tiče mene- mami sem, ko sva bili sami spet poprosila. Imeli sva pogovor, ki je trajal približno 20min. Potem mi je rekla, da moram upoštevati tudi druge družinske člane, potem pa sem ji povedala, da je ona edina, ki se še ne strinja. No potem se je malo zamislila… Prosila sem jo, če bi bila lahko prostovoljka v kakšnem zavetišču in pozanimat se bova šle v pasji vrtec. Upam, da se ji bodo psički tam še kaj bolj prikupili… Pripravila sem tudi 50min predstavitev, ki jo bom predstavila po obisku vrtca. Vseeno pa bi prosila še za kakšen nasvet!
[/quote]

LOVE dogs, ti samo upaj, da ta tvoj mešanček (žal ni japonski špic, ker nimaš dokaza o vseh prednikih) ne bo imel kakšnih težav. Ker znajo prav grdo izgledati, če se jim pojavijo dedne bolezni. In ravno v takem leglu, ko je “domače naštepano” se največ bolezni in težav pojavlja. Upam, da je tvoja mama tudi videla, koliko odgovornosti prinese žival in da to ni samo plišasta igračka, ki tolaži tvoje probleme.

Ljubiteljica živali: tvoja mama razmišlja pametno. Ona se zaveda, da pes ne bo tvoj, ampak samo “tvoj”. Kar pomeni ,da boste vsi skrbeli zanj. Mamo pes tudi ogromno stane: hrana, priboljški, igrače, prehranski dodatki in razne palčke, cepljenja, veterina, priporočljiva kastracija/sterilizacija, vsi nepredvideni veterinarski stroški (kolegica je lani dala 500 eu samo za operacijo zlomljene noge zaradi neposrečenega skoka, kje je tu trikratni obisk veterinarja, rentgen, plačilo za bivanje v ambulanti …); plačilo pasje šole, kar je za tebe več kot nujno … ovratnice, kletka, odeje in podloge, povodci, ki jih je treba vsake toliko zamenjati … Pa sploh se še nismo pogovarjali o kupnini. Zlate prinašalce in labradorje dobiš tam okrog 500+ eu, kake bolj dizajner pasme pa 1000 eu. Imajo starši toliko denarja? Ali mislite kupiti pri preprodajalcih za 200-300 eu? Potem je skoraj bolje, da posvojite psa iz zavetišča.
Če lahko sama vse to plačaš, potem ni težav. Če pa ne, boš pa morala poslušati mamo. Pa ne pozabi, da v primeru nesreče, ko bi pes stekel na cesto, ker ga ti ne boš zadržala na povodcu in povzročil škodo na kakšnem mimovozečem avtu, da bodo morali tvoji starši plačati kazen in kompletno popravilo. prav tako kot bodo morali starši plačati kazen in odškodnino, če bo “tvoj” pes ugriznil nekoga od tvojih prijateljev.

Ojla, če je kdo na tem forumu, prosim pojdite na forum RES SI ŽELIM KUŽKA
Hvala

Foruma “Res si želim kužka” ne najdem. Je pa tukaj odprta TEMA “Res si želim kužka” Daš link, kaj točno imaš v mislih?

Tudi jaz si želim psa in to res . Stara sem 9 in psa si želim že eno leto . Mami pravi da je prevelika odgovornost : da nas ni nič doma čeprav je moj brat ves čas doma ali pa jaz 🥰. Pes je moja naj žival  čeprav mami vseeno govori da ko bom starejša jaz ga želim zdaj oči govori : ne čeprav ko je bil otrok je imel 2 psa . Brat pravi : da imamo spodaj Mišo . Miša je pes od mame čeprav mame skoraj nič ni doma mami pravi naj Mišo peljem ,kako saj mame ni in je zaklenjeno joj 💔💔 . Augusta je mi rojstni dan zdaj je pa julij upam da ne bosta presenetila čeprav vem da ne 🥺😭😭 kaj naj storim psa imam res rada

 

Jaz imam tudi problem s tem da mi mami ne pusti imeti psa. Uprašala sem jo zakaj mi ne dovoli imeti psa ona je odgovorila da so psi res luškani ampak da vedno usi psi lajajo ponoč in te zbujajo ampak sem ji rekla da to ni res ampak mi ne verjame. Samo jaz moj mlajši bratec in oči se strinjamo mami pa je res nemogoče prepričati! Drugače stara sem 12 in želim si imeti francoskega buldoga prosim pomagaj te mi vem da je pes velika odgovornost ampak si ga res želim!

Hvala v naprej!

New Report

Close