Najdi forum

Francoski buldog

Zanima me, če ima kdo izkušnje s to pasmo. Videla sem oglas tukaj: Vaš link pa zgledajo ful luštni, a ma kdo kšne izkušnje kakšni so kj po obnašanju pa če je to uredu cena za tega psa?

Ne, to ni v redu cena za francoskega buldoga. To kar prodajajo so mešančki, ki imajo mamo podobno pasmi fr. budog.
Če si res želiš imeti psa te pasme, si najprej preberi ogromno literature o sami pasmi. Nato pojdi na strokovne forume, ki o tej pasmi govorijo. In kjer moderatorji skrbijo, da se res piše iskreno o psih teh pasme … da ni trolanja. Ena taka je mojpes(pika)net. Ni pa edina …
Ko boš prebrala dovolj o sami pasmi, in se sama s sabo pogovrila, ali pasemske lasntosti fr. buldoga ustrezajo tebi in tvojemu načinu življenja, pojdi na internetno stran Kinološke zveze Slovenije. Tam imajo zaupanja vredni vzreditelji objavljene kontakte. Kontaktiraj jih čim več (tudi tiste, ki trenutno ne vzrejajo ali nimajo legla). Ter se lepo pogovori, jim povej svoje želje. Verjetno bodo tudi oni preverili, kaj že veš o sami pasmi in kaj ti še morajo o tej pasmi povedati. In boš počasi prišla do vseh informacij in do svojega kužka, ki ti bo upam prinesel ogromno veselja. Temu se reče odgovoren nakup in je zelo lepa popotnica za življenje tvojega novega ljubljenčka.
P.s. mislim, da so cene fr. buldoga kar malo visoke. Zato ti priporočam, da že s tem mesecem začneš dajati na stran eno povprečno vsoto denarja, ki bi jo porabila za normalno mesečno oskrbo psa. To je od 100-200 eu na mesec. V nekaj mesecih, ko boš pridobivala in iskala informacije o pasmi in o vzrediteljih, boš našparala z levo roko za enega lepega mladička fr. buldoga iz zaupanja vrednega legla.

New Report

Close