Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Nasveti ob nakupu papige

Nasveti ob nakupu papige

Živjo!
Odločili smo se za nakup majhne pernate živalce, papagaja skobčevko. Dobil jo bo sin za božič, saj si jo že dolgo želi.
Zadnje čase peebiram veliko o skobčevkah, saj želim da bi se pri nas lepo pučotila in čim dalje živela. Kletko bomo kupili kvadratno veliko 50x80x90 cm, tako da ne bo premajhna. Postavljena bo ob steni, v prostoru, kjer se največ zadržujemo.
Zdaj me zanima kaj je boljše, če kupimo eno skobčevko ali par dveh. Veliko sem razmišljala o samcu in samici, pa me zanima kako preprečiti njuno razmnoževanje.
Na radjatorjih sušimo perilo, zdaj pa ne vem če to papigam škodi ali ne.
Hvala

Papige so zelo družabne ptice. Če bo sama in se ne boste veliko ukvarjali z njo, bo osamljena. Jaz sem vedno imela dve. Ni treba da sta par, lahko sta dva samčka ali dve samici. Najbolje bi bilo, da vzamete obe iz istega gnezda. Pohvalno, da ste izbrali veliko kletko. Glede sušenja perila – mislim, da ne bo nič narobe, prej bi škodovalo presuho ozračje. Kletka naj ne bo pri radiatorju.
Lep pozdrav

Vse odgovore boste dobili tam kjer boste ptico/ptice kupili.

New Report

Close